Hunat Hatun Haberleri

Hunat Hatun haber, Hunat Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hunat Hatun - 28.07.2018
Kayseri'de "Şehit Emanetleri" Sergisi
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Hunat Hatun Kültür Merkezi'ndeki açılışta yaptığı konuşmada, serginin anlamının büyük olduğunu söyledi.
Hunat Hatun - 16.05.2018
Hurda Malzemeleri Sanat Eserine Dönüştürdüler
Hurda malzemelerle tasarım yapan 8 kişilik öğrenci grubu, insan veya hayvan soyutlaması kurgusuyla irili ufaklı yaklaşık 26 eser yaptı. Öğrencilerin eserleri, Hunat Hatun Medresesi'nde hafta sonuna kadar açık kalacak sergiyle sanatseverlerin beğenisini sunuldu.
Hunat Hatun - 09.12.2017
Medeniyetleri Buluşturan Meydan
Selçuklular zamanında Kayseri meydanına inşa edilen Sahabiye Medresesi ve Hunat Hatun Camisi de geride bıraktığı yüzyıllara rağmen ayakta kalmayı başarıp dönemine ait izleri yaşatmaya devam ediyor.
Hunat Hatun - 15.10.2017
Toplum Destekli Polis, Çocukları Mutlu Etti
Kayseri Emniyet Müdürlüğü polisleri tarafından karşılanan öğrenciler, günün anısına selfie çekti. Hunat Cami'ni, Hunat Hatun Medresesi'ni, Anadolu Medeniyetler Müzesi'ni, Kadir Has Stadyumu'nu gezen, Erciyes Dağı'na çıkarılan öğrenciler, ziyaretin son bölümünde de sinema keyfi yaşadı.
Hunat Hatun - 15.10.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Kayseri Emniyet Müdürlüğü polisleri tarafından karşılanan ve hayalini kurduğu yerleri gezme fırsatı sunan Toplum Destekli polisler, proje kapsamında Kayseri'ye ilk kez gelen öğrencilerle yakından ilgilenip onlarla günün anısına selfie yaptılar. Hunat Cami, Hunat Hatun Medresesini, Anadolu Medeniyetler Müzesini, Kadir Has Stadyumunu ve Erciyes Dağını gezme fırsatını elde eden öğrenciler ziyaretin son bölümünde de sinema keyfi yaşadılar.
Hunat Hatun - 14.10.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Görüntü Dökümü -------------------------- Güvenlik kamerası görüntüleri Şüphelilerin kaçması Olay yeri Otomobil Polisin parmak izi alması Genel ve detay görüntüler ( Haber-Kamera: Mustafa KANLI-GAZİANTEP- GÖRÜNTÜ BOYUTU: 142 MB =============================================== 4)TOKAT'TA HALEF SULTAN ZAVİYESİ KÜTÜPHANEYE ÇEVRİLDİ TOKAT'ta Selçuklu Sultanı 4'üncü Kılıç Arslan'ın kızı Hunat Hatun emriyle Halef Bin Süleyman tarafından 'Amel ve İlim Yuvası' olarak yapılan Halef Sultan Zaviyesi restorasyonu tamamlandıktan sonra öğrencilerin ders çalışacağı mekana çevrildi.
Hunat Hatun - 21.11.2016
Türbe Yollarında Geçen Ömür
Kayseri'de, Seyyid Burhaneddin Tirmizi, Zeynel Abidin, Melik Mehmet Gazi, Hunat Hatun gibi kentin manevi ve tarihi kişiliklerinin mezarlarının bulunduğu türbe ve kümbetlerin her türlü bakım ve temizlik işlerini 64 yaşındaki Hamdi Sarp yapıyor.
Hunat Hatun - 09.06.2016
Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerinden Kayseri Gezisi
Kadın Meclisi üyeleri Gevheri Nesibe Külliyesi, Hunat Hatun Külliyesi, Hunat Hatun Camii, Tarihi Kayseri Lisesi, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kayseri Kalesi, Talas Seyir Tepesi ve Talas Sarnıçlı Yer Altı Şehri gibi tarihi ve turistik mekanları gezdi.
Hunat Hatun - 15.04.2016
Turizm Haftası
Düzgün, Valilikten yapılan yazılı açıklamada, tören alanında yaptığı konuşmada, Turizm Haftası kutlamalarının göreve başladığı ilk yıl Selçuklu eseri olan ve bugün Selçuklu Medeniyetleri Müzesi olarak kullanılan Gevher Nesibe Medresesi'nde, geçen yıl 800 yıldır ayakta kalan yine Selçuklu eseri Hunat Hatun Kültür ve Sanat Merkezi'nde kutlandığını hatırlatarak, bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Soğanlı'ya taşınarak önemli turizm merkezlerinin tanıtımına katkı sağlandığını belirtti.
Hunat Hatun - 30.01.2016
Halaçoğlu: Kayseri'de Gençler, Kahvehanelerden Spor Merkezleriyle Kurtulacak
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Kayseri’nin ilçelerinde kışların uzun sürdüğünü ve buradaki gençlerin adeta kahvehanelere hapis olduğunu ifade ederek, “Gençlerimizin kahvehane köşesinden kurtulması ve spor yapmalarına imkan sağlamak için ilçelerimize geniş kapsamlı spor kompleksleri yapılması için girişimde bulunduk. Girişimlerimiz olumlu sonuçlandı.” dedi. MHP’li Yusuf Halaçoğlu, üyesi olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Halaçoğlu, komisyonda Kayseri’nin ilçelerindeki gençlerin durumları ve kış aylarında zamanlarının büyük bölümünü kahvehanelerde geçirmesi ile ilgili bilgiler vererek proje sunduklarını açıkladı. Halaçoğlu, şu bilgileri verdi: “Bu yıl ben mecliste Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon üyesi olarak çalışmalara katılıyorum. Kayseri’deki eğitim ve gençlere yönelik faaliyetlerle ilgili eksiklikleri dile getiriyorum. Özellikle şehir içinde tarihi yapıların kültür değerlerini biliyorsunuz. İlk Türk beyliklerinden birisi Kayseri’de kuruldu. Danişmendliler. Hunat Hatun, Danimend beyinin annesidir.
Hunat Hatun - 27.01.2016
Osmanlı Devletinin 717. Kuruluş Yılı
Tarihi Hunat Hatun Medresesinde düzenlenen etkinlik, Büyükşehir Belediyesi mehter takımının dinletisiyle başladı.
Hunat Hatun - 17.10.2015
AK Parti'nin Kayseri Mitingi
Yurt içi ve yurt dışı programlarında ne zaman uçakla Kayseri'nin üzerinden geçse Erciyes Dağı'nın kendisini selamladığını düşündüğünü anlatan Davutoğlu, "Erciyes der ki bana 'ey yiğidim yolun açık olsun. Yolun açık olsun Anadolu'yu bekleyen Erciyes var.' Biz, Erciyes'e aşığız, Kayseri'nin zirve insanlarına aşığız, Mimar sinan'a, Davud-i Kayseri'ye, Seyid Burhaneddin Gazi'ye, Melik Gazi'ye, Ahi Evran'a, Hacı Hasan Efendi'ye hepsine rahmetle şükranlarımı sunuyorum. Yolu Kayseri'den geçmiş erenlere, büyüklere hürmetlerimi sunuyorum. Hunat Hatun'u, Gevher Nesibe Hanım'ı ve onların nezdinde bütün Kayserili hanımları selamlıyorum" diye konuştu.
Hunat Hatun - 27.09.2015
Tarihi Medrese 8 Asır Sonra Yeniden Eğitimin Hizmetinde
Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1. Alaeddin Keykubat'ın eşi Hunat Hatun tarafından 1238 yılında yaptırılan ve o dönemin üniversitesi olarak kullanılan Hunat Hatun Kültür ve Sanat Merkezi 8 asır aradan sonra yeniden eğitime hizmet veriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hunat Hatun Haberleri | Hunat Hatun Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Hunat Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hunat Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. 508 yıllık kadın vakfı yardımlarını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 06:53:55. #1.15#

title