Hunat Hatun Haberleri

Hunat Hatun haber, Hunat Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hunat Hatun - 28.03.2020
Umreden dönen vatandaşlardan teşekkür
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, umreden döndükten sonra koronavirüs tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulmak için Hunat Hatun Yurdu'na yerleştirilen umreciler sosyal medya aracılığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlara alkışlarla teşekkür etti.
Hunat Hatun - 24.03.2020
Türk Kızılay Kayseri Şubesi'nden yaşlılara yardım
Personellerinin günde ortalama 250 yaşlı ve ihtiyaç sahibine, gönüllüler tarafından verilen kuru gıda, yumurta, un ve ihtiyaç duyulan malzemeleri, evlerine giderek teslim ettiklerini belirten Şekerci, şunları kaydetti: "Ayrıca, salgının önlenmesinde emek sarf eden en büyük emektarlarımız sağlık çalışanlarımızın işe başlama ve bitiş saatleri içerisinde dezenfekte, günlük ve mesleki kıyafetlerini değiştirmeleri için konteyner ve çadırlarımız kurulmuştur. Hunat Hatun Kız Yurdu'nda koronavirüs nedeniyle karantina altında bulunan 252 umreci vatandaşımızın yemek ihtiyacı da şubemiz tarafından temin edilmektedir.
Hunat Hatun - 23.03.2020
Yurt dışından gelen 11 bin 269 kişi 36 yurtta karantina altında
Karantina altına alınan vatandaşların kaldığı yurtlar ve misafir sayıları ise şöyle: Adana (Mahmut Sami Ramazanoğlu Yurdu) Katar'dan gelen 134 kişi Ağrı (Abdurrahim Arvasi Öğrenci Yurdu) İran'dan gelen 3 kişi Ankara (Şehit Özel Harekatçılar Yurdu, Milli İrade Yurdu, Gölbaşı Yurdu, Haymana Öğrenci Yurdu) Umreden gelen 3 bin 58 kişi Ardahan (Kaşgarlı Mahmut Yurdu) Azerbaycan'dan gelen 58 kişi Aydın (Söke Meryem Yazıcıoğlu Yurdu) Lüksemburg'dan gelen 180 kişi Bartın (Çeşm-i Cihan Yurdu) Umreden gelen 21 kişi Bilecik (Ertuğrul Gazi Yurdu) 69 asker Bolu (Hayretttin Tokadi ve Seyit Avşar Yurdu) Yunanistan ve Kolombiya'dan gelen 49 kişi Eskişehir (Gündüzalp Yurdu) Umreden gelen 254 kişi Hatay (Yayladağı Yurdu) Lübnan'dan gelen 6 kişi Iğdır (Iğdır Yurdu) Azerbaycan'dan gelen 39 kişi Isparta (Murad Hüdavendigar Yurdu) Umreden gelen 586 kişi İstanbul (Kanuni Sultan Süleyman Yurdu, Florya Yurdu, Fatih Sultan Mehmet Yurdu) Avrupa'dan gelen 1955 kişi Kastamonu (Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci ve Kastamonu Yurdu) Umreden gelen ve asker toplam 97 kişi Kayseri (Hunat Hatun Yurdu) Umreden gelen 252 kişi Kırklareli (Hundi Hatun Yurdu) Gürcistan, Portekiz, Lüksemburg, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan, Kanada ve Tunus'tan gelen toplam 487 kişi Kocaeli (Ali Fuat Cebesoy Yurdu, Canfeda Hatun Yurdu, Şerife Gelin Yurdu, Gazi Süleyman Paşa Yurdu) Avrupa'dan ve Tunus'tan gelen 891 kişi Konya (Tahir Büyükkörükçü Yurdu, Kutalmışoğlu Süleyman Şah Yurdu) Umreden gelen 2 bin 180 kişi Mersin (Kırkkaşık Yurdu, Mersin Kız Yurdu) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) gelen 393 öğrenci Sakarya (Arif Nihat Asya Yurdu) Ukrayna'dan gelen 88 kişi Şırnak (Cezeri Yurdu) KKTC'den gelen 51 öğrenci Tekirdağ (Süleymanpaşa Yurdu, Çorlu Erkek Yurdu) Filipinler, Ukrayna ve Kazakistan'dan gelen 367 kişi Zonguldak (Nesibe Hatun Yurdu) Ukrayna'dan gelen 51 kişi.
Hunat Hatun - 21.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-17
Umre ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönen 252 kişilik umre kafilesi, 5 gün önce koronavirüs tedbirleri kapsamında Talas ilçesinde bulunan Hunat Hatun Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Hunat Hatun - 19.03.2020
Karantina altındaki umreci: Sağlık durumumuz çok iyi
Umre ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönen 252 kişilik umre kafilesi, 3 gün önce koronavirüs tedbirleri kapsamında Talas ilçesinde bulunan Hunat Hatun Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Hunat Hatun - 19.03.2020
KAYSERİ Karantina altındaki umreci Sağlık durumumuz çok iyi
Umre ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönen 252 kişilik umre kafilesi, 3 gün önce koronavirüs tedbirleri kapsamında Talas ilçesinde bulunan Hunat Hatun Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Hunat Hatun - 19.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Umre ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönen 252 kişilik umre kafilesi, 3 gün önce koronavirüs tedbirleri kapsamında Talas ilçesinde bulunan Hunat Hatun Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Hunat Hatun - 17.03.2020
Büyükşehir Belediyesi dezenfekte çalışması yaptı
Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüsün kentte etkisini azaltmak amacıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini ve umreden gelenlerin geçici barınma merkezi olan Hunat Hatun Yurdu'nda da gerçekleştirdiklerini ve dezenfekte işlemlerinde ULV cihazı ile pulverizitör kullandıklarını kaydetti.
Hunat Hatun - 04.03.2020
Kayseri'de öğrencilerden yurt binası ışıklarıyla Mehmetçiğe destek mesajı
Etkinliğe Seyyid Burhaneddin, Hunat Hatun ve Melikgazi kız yurtlarında kalan öğrenciler de destek verdi.
Hunat Hatun - 23.02.2020
Kayseri yeni müzelerle tarihe ışık tutacak
Kentin adıyla özdeşleşmiş pastırma ve sucuğu tanıtmak adına Kayseri Ticaret Borsası ve Kayseri Ticaret Odası ile iş birliği yaparak bir müze çalışması hazırladıklarını da anlatan Büyükkılıç, "Açık hava müzesi gibi olan Mimar Sinan'ın şehrini, Gevher Nesibe Sultan'ın şehrini, Hunat Hatun'un şehrini tarihi dokularıyla gün yüzüne çıkarmak ve tanıtmak için gayret ediyoruz.
Hunat Hatun - 04.12.2019
KAYMEK'ten Dünya Engelliler Günü etkinliği
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Hunat Hatun Medresesi'nde düzenlenen programda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, programı farkındalık için düzenlediklerini belirtti.
Hunat Hatun - 04.10.2019
AK Parti Kayseri Milletvekili Karayel Açıklaması
Gazeteci Mehmet Metiner'in katıldığı bir televizyon programında Kayseri'yi Pensilvanya'ya benzetmesinin son derece ağır ve yakışıksız olduğunu vurgulayan Karayel, şöyle devam etti: "Kayseri'mizden bahsedecekseniz eğer, Mevlana Hazretlerinin hocası Seyyid Burhanettin'den, Hunat Hatun'dan, Selçuklu'nun başkenti olmasından, Selçuklu eserlerinden, sanayisinden, ticaretinden, sanatından, ekonomisinden bahsetmemiz gerekir.
Hunat Hatun - 25.07.2019
Hem şans dağıtıyor hem de kuşları besliyor
Son 7 yıldır tarihi Hunat Hatun Medresesi'nin yanında bilet tezgahını açtığını kaydeden Yaşar, "Burada 7 yıldır bilet satıyorum; ama 3 yılda hayvanların güvenlerini sağlayabildim.
Hunat Hatun - 25.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-12
Son 7 yıldır tarihi Hunat Hatun Medresesi'nin yanında bilet tezgahını açtığını kaydeden Yaşar, "Burada 7 yıldır bilet satıyorum; ama 3 yılda hayvanların güvenlerini sağlayabildim.
Hunat Hatun - 27.05.2019
HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - 508 yıllık kadın vakfı yardımlarını sürdürüyor
Kentte 1511 yılında kurulan ve Hunat Hatun Mahallesi'nde bulunan Suya Kanmış Hatun Vakfı, kurucusunun bıraktığı "akar" adı verilen mülkler sayesinde ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor.
Hunat Hatun - 24.02.2019
AK Parti'nin Kayseri Mitingi
Kentte sağlık alanında 32 ayrı tesisin yapım ve ihale sürecinde olduğunu anlatan Erdoğan, "Kayseri'de 17 bin 790 konutluk projeyi hayata geçirdik. İmar barışıyla 136 bin Kayserili vatandaşımızın sıkıntısını çözdük. Gıyasiye Medresesi, Melikgazi Hunat Hatun Medresesi ve Kümbeti'nin de aralarında bulunduğu 122 ata yadigarı eseri restore ettik.
Hunat Hatun - 20.12.2018
Kayseri'nin "Beşi Bir Yerde" Medreseleri, Sosyal Hayatın Hizmetinde
Kayseri'de, kent meydanında yer alan ve Anadolu Selçuklu Devleti döneminde 13. yüzyılda yaptırılan Hunat Hatun, Gevher Nesibe, Sahabiye, Avgunlu ve Hacı Kılıç medreseleri, el sanatlarından dini eğitime farklı alanlarda hizmet vermeyi sürdürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hunat Hatun Haberleri | Hunat Hatun Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Hunat Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hunat Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. Karantinadaki umrecilerden 192'si tahliye ediliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 13:19:59. #1.14#

title