Hun: "Çağdaşlık Kadına Verilen Değerle Ölçülür"

Hun: "Çağdaşlık Kadına Verilen Değerle Ölçülür"

DYP Genel Başkan Danışmanı ve Sinema Sanatçısı Ediz Hun, Kadınların Siyasete Girmelerinin Önemli Olduğunu Belirterek, 'Bir Ülkenin Çağdaşlığı Kadına Verilen Değerle Ölçülür' Dedi.

Hun:

DYP Genel Başkan Danışmanı ve Sinema Sanatçısı Ediz Hun, kadınların siyasete girmelerinin önemli olduğunu belirterek, ''Bir ülkenin çağdaşlığı kadına verilen değerle ölçülür'' dedi.

DYP Kadın Kollarınca düzenlenen, ''Kadın Siyasetçilerin Eğitimi'' konulu Siyaset Okulu 11. Dönem Eğitim Programına katılanlar için Eyüpoğlu Otelde akşam yemeği düzenlendi.

Hun, burada yaptığı konuşmada, siyaseti Türkiye'ye hizmet için seçtiğini belirterek, ''67 yaşındayım. Hayata veda edecek olsam mutlu giderim. Çünkü sizlerin sevgisine mazhar olmuş biriyim. Geri kalan ömrümü huzurlu geçirmek istiyorum. Herhangi bir ihtirasım yok'' dedi.

Siyasete başladığı günden itibaren kadınları desteklediğini ifade eden Hun, Atatürk'ün Türk kadınına seçme seçilme hakkı verdiğinde, pek çok ülkede kadınların bu haklara sahip olmadıklarını anlattı.

Hun, kadınların siyasette cesaretli olmaları gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bir ülkenin çağdaşlığı kadına verilen değerle ölçülür. Çok sayıda ülkeye gittim ve konuşmalar yaptım. Finlandiya Meclisindeki kadın oranı yüzde 43 civarında. AB'ye tıraş olarak, kravat takarak girmeyi düşünüyorsak hayal kuruyoruz. Ancak kadınların temsiliyle bu olur.''

Kaynak: AA