Hülya Kayhan Kimdir? - Hülya Kayhan Hayatı ve Biyografisi

Haberler
Haberler
Hülya Kayhan

Hülya Kayhan Biyografisi

Uzm.Eczacı - CEO / ART DE HUİLE

Hülya Kayhan Kimdir ?

1971 yılında Lüleburgaz'da doğdu. 5.sınıfta girdiği Anadolu Liseleri sınavını, Kırklareli 3.sü olarak kazanarak Edirne Anadolu Lisesi'nde öğrenim görme hakkı elde etti..

Lisenin ardından girdiği üniversite sınavında, hikâyeleriyle büyüdüğü şifalı bitkilerin sırlarını öğrenmek için İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni tercih etti ve kazandı. 1995 yılında Eczacılık Fakültesi'nden mezun olarak, Farmasotik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra'ya gitti. University of London King's College'deki yüksek lisans eğitimi boyunca, aromaterapi ve fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri aldı. Aromaterapi, oldukça ilgisini çekti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı.

Aromaterapi alanının en büyük hocalarından dersler alan ve farklı dillerde tüm kaynakları titizlikle tarayarak, aromaterapi konusuna hakimiyetini pekiştiren Hülya Kayhan, esansiyel yağ formüllerini toplum sağlığının yararına sunmak adına adım atarak, bir marka yaratmaya karar verdi.

Bugün aromaterapi konusunda bilgisine ve özgün formüllerine en çok güvenilen eczacıların başında gelen Hülya Kayhan, üretimin yanı sıra aromaterapiyle ilgili konferanslar düzenleyerek, eczacı meslektaşlarına ve doktorlara eğitimler vererek ve panellere katılarak çalışmalarına devam ediyor. Aavrupa'da yarım yüzyıldır tedavilerde kullanılan tıbbi aromaterapinin Türkiye'de de, doktor reçetelerine girmesinde öncülük etmektedir.

title