Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 16.09.2021
Nahda Hareketi: Tunus krizi için kapsamlı ulusal diyalog dışında çözüm bulunmuyor
İstisnai durumun sona ermesinin hızlandırılması gerektiği vurgulanan açıklamada, "Meclis çalışmalarına yeniden başlaması, zor ekonomik ve sosyal koşullarla mücadele edebilecek meşru bir hükümetin kurulması için atama yapılması gerekiyor.
Hükümet - 16.09.2021
ABD, "Avustralya ile nükleer denizaltı anlaşması" konusunda Fransa ile tansiyonu düşürmeye çalışıyor
Bu duruma tepki veren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
Hükümet - 16.09.2021
İtalya'da, "Yeşil Geçiş" sertifikası çalışma hayatı için zorunlu hale getirildi
İtalya'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ağustosta uygulamaya koyduğu; aşı veya test yaptırmayı ya da kısa süre öncesinde Kovid-19 geçirmiş olmayı belgelendiren "Yeşil Geçiş" sertifikasını çalışma hayatı için zorunlu hale getirdi.
Hükümet - 16.09.2021
Son Dakika | Hollanda Dışişleri Bakanı görevinden istifa etti
Bir son dakika haberine göre Hollanda'da geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag, Afganistan'daki tahliyelerde başarısız olunduğu gerekçesiyle görevinden istifa etti.
Hükümet - 16.09.2021
Cezayir'de yeni hükümet Ulusal Halk Meclisinden güvenoyu aldı
Cezayir'de Eymen bin Abdurrahman başbakanlığında kurulan yeni hükümet, parlamentonun alt kanadı Ulusal Halk Meclisinden güvenoyu aldı.
Hükümet - 16.09.2021
Yemen Körfez ülkelerinden acilen ekonomik destek talep etti
Husilerin darbesinin Yemen'i korkunç bir insani krize sürüklediğini kaydeden Bin Mubarek, KİK ülkelerini, Yemen'e ekonomik destek sağlamak ve hükümetin tüm ekonomik zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için acil bir konferans düzenlemeye çağırdı.
Hükümet - 16.09.2021
Lübnan'da yeni hükümet, eylem planını onayladığını duyurdu
Lübnan'da Necib Mikati başbakanlığında kurulan yeni hükümetin, Mecliste güven oylamasına sunacağı eylem planını onayladığı bildirildi.
Hükümet - 16.09.2021
Son dakika haber! Somali'de Cumhurbaşkanı Fermacu, Başbakan Roble'nin yetkilerini askıya aldı
Somali'de Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu ve Başbakan Muhammed Hüseyin Roble arasında bir istihbarat ajansı çalışanının kaybolmasının ardından başlayan gerilim devam ediyor. Son olarak Fermacu'nun, Başbakan Muhammed Hüseyin Roble'nin yetkilerini askıya aldığı duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Roble'nin yetkilerinin Ekim'de yapılacak seçimler tamamlanana kadar askıya alındığı belirtilerek, "Başbakan Somali Geçici Anayasası'nı ihlal etti" denildi. Roble'nin hükümeti yönetme görevinden saptığı ve bu nedenle yetkilerinin askıya alındığı ifade edildi.
Hükümet - 16.09.2021
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler, Taliban'ın "terör örgütü listesine" alınmasını talep etti
ABD'nin Afganistan'dan çekilme sürecinin "aceleci" ve "düşünülmeden" gerçekleştirildiğini savunan senatörler, mektupta bu çekilmenin ülkede güç boşluğuna neden olduğunu ve Taliban'ın da bu boşluğu fırsat bilerek hükümeti düşürmek üzere saldırılarını artırdığını kaydetti.
Hükümet - 16.09.2021
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu ortak açıklaması Açıklaması
Tüm hükümetlerin acil biçimde iklim konusunda istekli davranması ve açık taahhütlerde bulunmasına duyulan ihtiyacı vurgulayan Timmermans, "Türkiye'nin kendi Yeşil Mutabakatını oluşturmasını ve iddialı yerel iklim politikalarını belirlemesini sabırsızlıkla bekliyorum.
Hükümet - 16.09.2021
Afganistan'daki muhalif grup Taliban'a karşı Washington'da lobici şirketle anlaştı
NEW Afganistan'da Taliban hükümetine karşı çıkan muhalif grup liderlerinden Ahmed Mesud'un askeri ve finansal destek için ABD'de lobi şirketi ile anlaştığı belirtildi.
Hükümet - 16.09.2021
"2022 Dünya Ekonomik Forumu" Davos'ta yapılacak
Açıklamada, zirvede iş dünyası, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarından liderlerin salgın nedeniyle bozulan küresel ekonomi ve diğer konuları masaya yatıracağı kaydedildi.
Hükümet - 16.09.2021
Somali'de Cumhurbaşkanı Fermacu, Başbakan Roble'nin yetkilerini askıya aldı
Açıklamada, Roble'nin hükümeti yönetme görevinden saptığı ve Somali Geçici Anayasası'nı ihlal ettiğine dikkat çekilerek, bu yüzden Başbakan'ın yetkilerinin askıya alındığı ifade edildi.
Hükümet - 16.09.2021
Son dakika haberi! Avrupa Parlamentosu'nda Taliban'ı tanımaksızın operasyonel ilişki kurmayı öngören tasarı kabul edildi
Son dakika haberi: Avrupa Parlamentosu (AP), Afganistan'da Taliban'ın kurduğu hükümetin tanınmaması ancak insani durumlar için operasyonel ilişki kurulmasını öngören karar tasarını kabul etti.
Hükümet - 16.09.2021
Korona kısıtlamalarını kaldıran 5 ülke
Önlemleri kaldıran Danimarka Danimarka hükümeti, 10 Eylül itibariyle tüm korona virüs önlemlerini kaldırdı.
Hükümet - 16.09.2021
Son dakika haberleri! CHP'li Özel, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını belirmek için bir araya geleceğini söyledi Açıklaması
CHP"li Özel, "Bizim tarafımız belli, karşıdaki da öve öve bitiremediğiniz İskilipli Atıf Hocası, İslam Teali Cemiyeti, İstanbul Hükümeti.
Hükümet - 16.09.2021
Zimbabve, Mozambik ve Zambiya'dan elektrik ithalatını artırmayı planlıyor
Zimbabve hükümeti, ülkenin elektrik üretim kapasitesini artırmak için bir dizi santral projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Hükümet - 16.09.2021
Sisi, Libya'da seçimler için uygun ortamın sağlanması konusunda yardıma hazır olduklarını söyledi
Söz konusu ziyaret sırasında iki ülke arasında 12 iş birliği anlaşması imzalanırken, Mısır yönetimi de pek çok defa farklı platformlarda Libya hükümetine desteğini açıklamıştı.
Hükümet - 16.09.2021
AB: Avustralya'nın denizaltı kararı hakkında bize bilgi verilmedi
"Avustralya AB'nin ortağıdır" Borrell, Avustralya'nın İndo-Pasifik bölgesinde AB'nin bir ortağı olduğunu, Avustralya hükümetinin kararının "Fransa'yı ne kadar hayal kırıklığına uğrattığını anladıklarını" dile getirdi.
Hükümet - 16.09.2021
BM Temsilcisi Lyons, Afganistan'ın yeni İçişleri Bakanı Hakkani ile görüştü
Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Özel Temsilcisi Deborah Lyons, Afganistan'daki geçici hükümetin İçişleri Bakanı Siraceddin Hakkani ile bir araya geldi.
Hükümet - 16.09.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi'ne göre Taliban'ın güç paylaşımını Eşref Gani sekteye uğrattı
ABD'nin, Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, Taliban'ın Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin ayrılışı öncesinde Kabil'e girmemeyi ve gelecekteki hükümeti tartışmayı kabul ettiğini söyledi.
Hükümet - 16.09.2021
Fransa: Avustralya'nın denizaltı alımından vazgeçmesi iş birliği ruhuna aykırı
Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly tarafından yapılan ortak açıklamada, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurması ve ABD ile nükleer enerjili denizaltı inşa etme konusunda anlaşması kararının not edildiği belirtildi.
Hükümet - 16.09.2021
Danimarka'da müebbet hapis yatanlara romantik ilişki yasağı
Danimarka'da hükümet, müebbet hapis cezasına çarptırılan mahkumların yeni romantik ilişkilere başlamasını yasaklayan yasa tasarısını meclise sundu.
Hükümet - 16.09.2021
AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, yapımı tamamlanan yurt binalarını inceledi
Mete, incelemelerinin ardından, gazetecilere, hükümetlerince eğitim ve öğretim alanında her yıl olduğu gibi bu yıl da kente önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.
Hükümet - 16.09.2021
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ın IMF'den alacağı fonu nasıl değerlendireceği merak konusu
Uzun süredir derinleşen ekonomik kriz ve siyasi gerginliğin pençesindeki Lübnan'da son iki haftada kayda değer iki gelişme yaşandı. Bunların ilki; 13 ay sonra nihayet Necib Mikati başbakanlığında yeni bir hükümetin kurulmasıydı.
Hükümet - 16.09.2021
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti (1)
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Mansur Ahmed Han ile röportaj Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti: -"Tamamen reddediyorum. Görevimiz, sorunları (Taliban ile Pencşir'deki Ulusal Direniş Cephesi arasındaki çatışmalar) çözmek için siyasi çabaları desteklemekti" -"Afgan topraklarının herhangi bir komşu ya da başka bir ülkeye karşı kullanılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına dair Afganistan'daki siyasiler arasında bir uzlaşma var" -"Son 20 yılda ve barış sürecinde Pakistan'ın politikası, uluslararası toplumla beraber (Afganistan'daki) siyasi çözüme ulaşmayı sağlayacak çabaları sürdürmek olmuştur" KABİL (AA) – BİLAL GÜLER/SAYED KHOAİBERDİ SADAT - Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Mansur Ahmed Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara Taliban lehine müdahil olduğu yönündeki iddiaları reddetti. Han, AA muhabirine Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendirdi. Pakistan'ın, Afganistan'daki bütün çabalarının siyasi çözüme odaklandığını ifade eden Büyükelçi Han, "Son 20 yılda ve barış sürecinde Pakistan'ın politikası, uluslararası toplumla beraber siyasi çözüme ulaşmayı sağlayacak çabaları sürdürmek olmuştur." dedi. Han, ülkesinin, Afganistan'da sorunların çözümünün siyasi yollarla sağlanması çerçevesinde tarafları ikna etmek için Taliban ve Pencşir'i yakın zamana kadar kontrolünde tutan Ulusal Direniş Cephesi ile temas halinde kaldığını vurguladı. Pencşir'i kontrolü altında tutan Ulusal Direniş Cephesi ile Taliban arasındaki çatışmalarda Pakistan'ın Taliban lehine müdahil olduğu yönündeki iddialara ilişkin Han, "Tamamen reddediyorum. Görevimiz, sorunları (Taliban ile Pencşir'deki Ulusal Direniş Cephesi arasındaki çatışmalar) çözmek için siyasi çabaları desteklemekti." dedi. Han, söz konusu iddialara ilişkin medyada yer alan pek çok asılsız propagandanın çoğunlukla Hindistan merkezli olduğunu savundu. Han, ayrıca, Afganistan'daki sorunların çözümünde Pakistan'ın askeri yöntemleri değil, siyasi müzakereleri savunan bir politika benimsediğini kaydetti. Taliban hükümetinin tanınması Büyükelçi Han, Taliban hükümetinin tanınmasına yönelik tartışmalara ilişkin, söz konusu sürecin aşamalar halinde gerçekleşeceğine işaret etti.
Hükümet - 16.09.2021
Fransa Dışişleri Bakanı: "Mali'de Rus paralı askerlerin varlığı, Avrupa'nın varlığıyla bağdaşmaz"
Mali'ye 1000 Rus paralı asker gönderilecek iddiası Reuters'ın haberinde, Mali'de darbenin ardından kurulan asker ağırlıklı geçiş hükümeti ile Rus Wagner grubunun, Mali ordusunun eğitimi ve üst düzey yetkililerin korunmasını öngören anlaşma imzalamak üzere olduğu iddia edilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Sayfa 9 - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! ECOWAS'tan Gine'de askeri cuntaya yaptırım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 09:07:05. #1.15#

title