Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 17.09.2021
Galler'de 11 Ekim itibarıyla gece kulüpleri ve büyük etkinliklerde aşı pasaportu aranacak
Öte yandan, İngiltere'de ise aşı pasaportu uygulamasına henüz geçilmedi ancak hükümetin Kovid-19'la mücadelede kış planlamasına göre gece kulüpleri ve kalabalık mekanlara girişte aşı pasaportunun yürürlüğe girebileceği açıklandı.
Hükümet - 17.09.2021
Fransız Büyükelçiden, Avustralya'nın denizaltı anlaşmasını iptal etmesine tepki Açıklaması
Avustralya hükümetini, ülkesini bilgilendirmemekle suçlayan Thebault, Avustralya'nın Fransa ile yapılan denizaltı anlaşmasını iptal etme kararının "güven ihlali" olduğunu ifade etti.
Hükümet - 17.09.2021
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
Reisi, ülkesinin Afganistan'da kapsayıcı ve bağımsız bir hükümetin kurulması için her türlü desteğe hazır olduğunu vurgulayarak, "Elbette böyle bir hedef hiçbir ülkenin tek başına çabalarıyla gerçekleşmez.
Hükümet - 17.09.2021
AK PARTİ'Lİ AKSAL: TEKRAR İŞ YERLERİMİZİN KAPANMAMASI İÇİN AŞI OLMAMIZ GEREKİYOR
'HÜKÜMET OLARAK ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ' Ahilik Haftası'nın önemine değinen Aksal, "Bizim kültürümüzde ahilik çok önemli.
Hükümet - 17.09.2021
Son dakika haberleri | ABD Başkanı Biden, Tigray konusunda yaptırım öngören kararnameyi imzaladı
Söz konusu yaptırımların hemen uygulanmayacağını ifade eden yetkililer, "Taraflar krizi çözmek için somut adımlar atmazsa Biden yönetimi bu yeni kararname kapsamında birçok kişi ve kuruluşu kapsayacak şekilde sert adımlar atmaya hazırdır ancak farklı bir yöntem mümkün. Etiyopya hükümeti ve TPLF müzakereli bir ateşkes için görüşmelere başlar, insani yardımları engellemezse ABD, ekonomisini yeniden canlandırması için Etiyopya'ya yardım etmeye hazırdır.
Hükümet - 17.09.2021
Avustralya'nın nükleer denizaltı temini anlaşmasına ülke içinden ve dışından tepki geldi
Fransa, Avrupa Birliği, Çin ve Endonezya'dan tepkiler Avustralya hükümetinin Fransız firmasıyla 2016 yılında imzaladığı ve 12 denizaltı yapılmasını öngören toplam 90 milyar dolarlık Fransız tasarımlı denizaltı projesinin iptal edilmesini "ihanet" olarak değerlendiren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, "sırtımızdan vurulduk" ifadelerini kullanmıştı.
Hükümet - 17.09.2021
İSO Başkanı Bahçıvan: "Birleşmemiz gereken yegane nokta gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak"
Enerjide dönüşüme değinen ve enerji sistemine bir bütün olarak bakmak gerektiğini aktaran Hallegatte, şu ifadeleri kullandı: "Sıfır emisyon kolektif bir eylemle mümkün. ABD, Çin, Güney Kore gibi ülkeler sıfır karbon olma taahhüdünde bulundular. Bu dönüşümün içinde olmak bütün ülkelerin çıkarlarına hizmet eder. Hikayenin sonunda doğru tarafta olacak mıyım diye bakmak, ayak dirememek lazım. Son beş senede hem dünyada hem de Türkiye'deki dönüşüm çok çarpıcı. Dönüşümde hepimiz hemfikiriz. Önemli olan bu dönüşümün nasıl olması gerektiği. Küresel olarak ne kadar iş birliği yaparsak, ülkelerin bir arada hareket etmesini sağlarsak, o kadar iyi sonuçlar elde ederiz. Dönüşümün sorunsuz olması için, bir arada hareket etmek elzemdir. Sadece hükümetler arası değil, endüstriler, ticaret ve sanayi odaları arasında da iş birliği yapılması önemli.
Hükümet - 17.09.2021
İsrail'in "güvenlik karşılığı Gazze'de ekonomik refah" planı tartışılıyor
İsrail hükümetindeki bazı tarafların tutum değişikliğine gitmesinde dört temel nedenin etkili olduğunu kaydeden Muhammed, bunlardan ilk ikisini "İsrail'in kuzey cephesine (Suriye ve Lübnan) ve İran'ın nükleer programı meselesine yoğunlaşmak istemesi" ve "İsrail askerlerinin Gazze'de hedeflerine ulaşamayan savaşlarda tükenmesine son verme düşüncesi" şeklinde özetledi.
Hükümet - 17.09.2021
Moise suikastıyla ilgili soruşturulması istenen Haiti Başbakanı Henry, Adalet Bakanı'nı görevden aldı
İki sayfalık iddianamede Claude, aramaların toplam 7 dakika sürdüğünü ve o sırada Henry'nin, Port-au-Prince'deki Hotel Montana'da olduğunu, ayrıca bir hükümet yetkilisinin, geçen ay Twitter paylaşımında, "Henry'nin kendisine Badio ile hiç konuşmadığını söylediğini" aktarmıştı.
Hükümet - 17.09.2021
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri devam ediyor
Etkinlikler 22 Eylül'de Son Bulacak Sağlıklı bir kent için toplu taşıma ve çevreci ulaşım araçlarını kullanma çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fırat Özcan, hafta boyunca sürecek etkinlikler noktasında da bilgiler aktardı. 22 Eylül'e kadar sürecek olan etkinlikler çerçevesinde Atatürk Kent Park'ta spor etkinliklerinin gerçekleştirileceğini söyleyen Özcan, Avrupa Hareketlilik Haftası'nın son gününde Hükümet Caddesi'nin trafiğe kapatılacağını ve kitap okuma ve resim sergisi yapılacağını ifade etti.
Hükümet - 17.09.2021
Güvenliğin sağlandığı Kabil'de çarşı-pazar hareketliliği yaşanıyor
Geçici hükümetin kurulduğu Afganistan'da halk, yavaş yavaş eski düzenine dönerken, çarşı-pazar yerlerinde hareketlik her geçen gün artıyor.
Hükümet - 17.09.2021
BM: Etiyopya'nın Tigray eyaletine giren yüzlerce yardım tırı geri dönmedi
Etiyopya hükümeti, tırların federal ordu güçleriyle çatışan Tigray Halk Kurtuluş Cephesince (TPLF) kendi lojistik amaçlarında kullanılmak üzere alıkonulmuş olabileceği açıklaması yaptı.
Hükümet - 17.09.2021
BM: Venezuela adalet sistemi muhaliflerin bastırılmasına yardımcı oluyor
Birleşmiş Milletler (BM) Hakikati Bulma Misyonu, Venezuela adalet sisteminin, hükümeti eleştiren muhaliflerin bastırılmasında "önemli bir rol" oynadığını ortaya koydu.
Hükümet - 17.09.2021
GÖRÜŞ – Bosna'nın yeni bir uluslararası arabulucuya ihtiyacı yok
Inzko'nun kararına yanıt olarak, Sırp siyasi sınıfı hükümetten ve diğer devlet kurumlarından ayrılarak hükümeti resmen boykot etti.
Hükümet - 17.09.2021
Somali Başbakanı Roble, Cumhurbaşkanı Fermacu'nun yetkilerini askıya alma kararını kabul etmedi
Fermacu, dün yaptığı açıklamada, Başbakan Roble'nin yetkilerinin ekime kadar askıya alındığını, Roble'nin hükümeti yönetme görevinden saptığını ve Somali Geçici Anayasası'nı ihlal ettiğini duyurmuştu.
Hükümet - 17.09.2021
Son dakika haberleri: Arnavutluk'ta yeni hükümet güvenoyu aldı
Son dakika gelişmesine göre Arnavutluk'ta Edi Rama Başkanlığındaki yeni hükümet, güvenoyu aldı.
Hükümet - 17.09.2021
Avustralya, güvenlik ortaklığı anlaşmasına tepki gösteren Çin ve Fransa'ya cevap verdi
Yeni ortaklık anlaşması, aynı zamanda, Avustralya hükümetinin Fransız firmasıyla 2016 yılında imzaladığı ve 12 denizaltı yapılmasını öngören toplam 90 milyar dolarlık Fransız tasarımlı denizaltı projesinin sonunu getirdi.
Hükümet - 17.09.2021
Avustralya'da son 24 saatte 13 kişi Kovid-19'dan hayatını kaybetti
Eyalet hükümetlerinden yapılan açıklamalara göre, Delta varyantının en fazla can kaybı ve vaka sayısına neden olduğu Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde 12, Victoria eyaletinde 1 kişi daha Kovid-19'dan yaşamını yitirdi.
Hükümet - 17.09.2021
Japonya ile ASEAN'dan Kovid-19'a karşı ekonomik toparlanmada iş birliği
1967'de Bangkok'da kurulan ve şu an Vietnam, Tayland, Singapur, Filipinler, Myanmar, Malezya, Laos, Endonezya, Kamboçya ve Brunei'yi bir araya getiren ASEAN, hükümetler arası iş birliği ve ekonomi diplomasisini hedefliyor.
Hükümet - 17.09.2021
Husilerin, Suudi Arabistan'a gönderdiği bir balistik füze ve 4 SİHA düşürüldü
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de, Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Hükümet - 17.09.2021
Son dakika haber! ECOWAS'tan Gine'de askeri cuntaya yaptırım
Mali'deki asker ağırlıklı geçiş hükümetinden seçim takvimine uyması istenirken, seçim tarihinin "pazarlığa açık olmadığının" altı çizildi.
Hükümet - 17.09.2021
Son dakika haberi... Mali'de Rus paralı askerlere destek gösterisi düzenlendi
Mali'ye 1000 Rus paralı asker gönderilecek iddiası Amerikan basınında, Mali'de darbenin ardından kurulan asker ağırlıklı geçiş hükümeti ile Rus Wagner grubunun, Mali ordusunun eğitimi ve üst düzey yetkililerin korunmasını öngören anlaşma imzalamak üzere olduğu iddia edilmişti.
Hükümet - 17.09.2021
Tunus ile Libya arasındaki sınır kapıları yeniden açılıyor
Libya hükümetinin, 17 Ağustos'ta kara ve hava sınırlarının açılacağını açıklamasına rağmen bu gerçekleşmemişti.
Hükümet - 17.09.2021
Mısır ve Libya arasında 14 mutabakat muhtırası ve 6 anlaşma imzalandı
Mısır Hükümet Sözcüsü Nadir Said'in yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Mustafa Medbuli ile Libyalı mevkidaşı Abdulhamid Dibeybe başkanlığında gerçekleştirilen yüksek ortak komisyon toplantısı tamamlandı.
Hükümet - 17.09.2021
Suudi Arabistan, BAE, ABD ve İngiltere, Yemen'deki kötüleşen ekonomik durumdan endişeli
Yemen'de ekonomik istikrarın sağlanması için gerekli tüm adımların acilen atılması çağrısında bulunulan açıklamada, toplantıya katılan ülkelerin, ekonomiyle ilgili teknik danışma komitesi aracılığıyla Yemen hükümetine destek sağlama konusundaki sorumluluklarına bağlı kalacağı vurgulandı.
Hükümet - 17.09.2021
Fransa, denizaltı krizinden sonra Washington'daki ABD-Fransa dostluk galasını iptal etti
Bu duruma tepki gösteren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
Hükümet - 16.09.2021
Arjantin'de bir milletvekilinin devlet başkanına hakareti ülke gündeminde
BUENOS Arjantin'de hükümet bloğunun ittifakına mensup milletvekili Fernanda Vallejos'un, Devlet Başkanı Alberto Fernandez hakkında sarf ettiği hakaret içerikli sözler ülke gündemine oturdu.
Hükümet - 16.09.2021
Yemen'in Hadramevt kentinde gösterilerin ardından kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Yemen'deki iç savaş ve insani kriz Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Hükümet - 16.09.2021
Nahda Hareketi: Tunus krizi için kapsamlı ulusal diyalog dışında çözüm bulunmuyor
İstisnai durumun sona ermesinin hızlandırılması gerektiği vurgulanan açıklamada, "Meclis çalışmalarına yeniden başlaması, zor ekonomik ve sosyal koşullarla mücadele edebilecek meşru bir hükümetin kurulması için atama yapılması gerekiyor.
Hükümet - 16.09.2021
ABD, "Avustralya ile nükleer denizaltı anlaşması" konusunda Fransa ile tansiyonu düşürmeye çalışıyor
Bu duruma tepki veren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
title