Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 22.09.2021
Filipinler'de başkent Manila'nın Belediye Başkanı Moreno devlet başkanlığına aday
Filipinler'de başkent Manila'nın Belediye Başkanı Fransisco Domagoso ekran adıyla "Isko Moreno", 9 Mayıs 2022'de yapılması planlanan seçimlerde Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin koltuğu için aday olacağını duyurdu. Bir dönem temizlik işçisi olarak çalışan, bir dönem de oyunculuk yapan 47 yaşındaki Moreno, Manila'da düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıkladı. Moreno, seçimleri kazanması halinde halen devam eden korona virüs (Covid-19) salgınının yanı sıra ülkede uzun süredir etkili olan yoksullukla mücadeleyi ve demokrasiyi teşvik edeceğini ifade etti. Moreno ayrıca, "Filipinler devlet başkanlığına aday başvurumu kabul edin. Size mükemmel bir hükümet veremeyebilirim ama birlikte onu daha iyi hale getirebiliriz" ifadelerini kullandı.
Hükümet - 22.09.2021
Son dakika: Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: "İsrail ihtilaflı bölgelerde petrol ve gaz aramalarını dondurmalı"
Görüşmede, Avn ve Wronecka'nın, Lübnan'da mayısta yapılacak genel seçimlerin yanı sıra, Necib Mikati başbakanlığında kurulan hükümetin işlevi hakkında da görüş alış verişinde bulundukları belirtildi.
Hükümet - 22.09.2021
Litvanya vatandaşlarından Çin telefonlarını kullanmamalarını istedi
Daily Sabah'ın haberine göre bakanlık, bir hükümet raporunda Çin kaynaklı cihazların yerleşik sansür yetkisine sahip olduğunun tespit edildiğini bildirerek, insanlara şu anda sahip oldukları cep telefonlarını atmalarını önerdi.
Hükümet - 22.09.2021
Rusya, Çin ve Pakistan'ın Afganistan özel temsilcileri Kabil'de temaslarda bulundu
Özel temsilcilerin Afganistan'daki geçici Taliban hükümetinin "Başbakan Vekili" Molla Muhammed Hasan, "Dışişleri Bakan Vekili" Emirhan Muttaki ve "Maliye Bakan Vekili" Molla Hidayetullah Bedri ile görüşmeler yaptığı kaydedilen açıklamada, görüşmede Afganistan'daki son değişiklikle ilgili olarak çeşitli konuların derinlemesine ve yapıcı bir şekilde tartışıldığı ifade edildi.
Hükümet - 22.09.2021
Arap koalisyonu: Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü 2 İHA imha edildi
Yemen'de hükümete destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husilerin Suudi Arabistan'ın güneyine gönderdiği bomba yüklü 2 insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini duyurdu.
Hükümet - 22.09.2021
DSÖ: Ruanda'da nüfusun yüzde 10'u Kovid-19'a karşı aşılandı
3,4 milyon Kovid-19 aşısı teslim alan hükümet, ülke genelinde aralık sonuna kadar nüfusun yüzde 40'ını, 2022'nin ortasına kadar ise yüzde 70'ini Kovid-19'a karşı aşılamayı hedefliyor.
Hükümet - 22.09.2021
İtalya'da mafya suç işlerken yöntem değiştirdi
Raporda, bu örgütlerin operasyonel dikkatlerini, salgın ve kısıtlamalardan etkilenen sektörler için hükümetin, Avrupa Birliği'nden sağladığı ve Ulusal Toparlanma Fonu olarak dağıtacağı kaynağa verebileceğine işaret edildi.
Hükümet - 22.09.2021
Son dakika haberi... Avustralya'daki gösterilerde 200'den fazla Kovid-19 aşı karşıtı gözaltına alındı
Hükümetin aldığı karara destek veren İnşaat, Orman, Denizcilik, Maden ve Enerji Birliği (CFMEU) sendikası önünde, 20 Eylül akşam saatlerinde başladıktan sonra şiddet olaylarına dönüşen gösterilerde toplam 262 eylemci gözaltına alındı.
Hükümet - 22.09.2021
Avrupalıların çoğu ABD ile Çin ve Rusya arasında yeni bir soğuk savaşın başladığına inanıyor
Raporda AB'nin Rusya ve Çin söz konusu olduğunda kendi ulusal hükümetleri yerine Brüksel merkezli ortak bir Avrupa politikası gütmek için daha kolay bir zemin bulabileceğine işaret ediliyor.
Hükümet - 22.09.2021
AK Parti Milletvekili Etyemez, Hadim ilçesinde birtakım ziyaretlerde bulundu
AK Parti olarak ilk ve önemli işlerinin her daim hakkın ve adaletin tarafında olan, vatanına ve milletine sevdalı, Türkiye'nin geleceğine yön verecek nesiller yetiştirmek olduğunu vurgulayan Etyemez, şu değerlendirmeleri yaptı: "CHP'nin yalan terörü, Türkiye'nin ve gençlerin geleceğine kastetmektedir. Gençlerin ilgisi AK Parti'den azalıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. AK Parti, bu algı operasyonlarına boyun eğmeyecek kadar büyük bir partidir. Yapılan bütün anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir. CHP, siyaset değil yalan üretmektedir. Çözüm değil, sorun üretmektedir. CHP'nin var olanı yok etmek üzerine kurduğu muhalefet anlayışıyla tam bir hezimete dümen kırdığını en iyi gençlerimiz görüyor. Gençlerimiz CHP'nin yalan üzerine kurulu siyasetine asla prim vermeyecektir. Gençlerimiz, ülkemizin ve milletimizin geleceğinin kararmasına müsaade etmeyecektir." AK Parti hükümetleri olarak gençlerin ihtiyaçlarına öncelik verdiklerini ifade eden Etyemez, şunları kaydetti: "Gençlerimizin daha güzel yarınlarda ve daha iyi bir Türkiye'de yaşamaları için gece gündüz demeden çalışıyoruz.
Hükümet - 22.09.2021
Sudan'da istikrarı tehdit eden sorunlar
2018 yılının son günlerinde alevlenen Hartum sokakları 30 yıllık Ömer el-Beşir yönetimini tahttan indirmiş ve yerine asker sivil karışımlı bir hükümet oluşturulmuştu.
Hükümet - 22.09.2021
İsrail'de Bennett'ın 100 günü: İdareci Başbakan
Her şeye rağmen Bennett bu dönemde şimdilik başarılı bir strateji izlemiş görünüyor. Bennett bu bağlamda siyaseten farklı görüşlere sahip, hatta kişisel olarak husumetli olduğu bazı isimlere dahi kabinede kendi portfolyolarında alanlar tanıdı ve kendi siyasi çizgisine muhalif tavırlarına karşı da pragmatik bir tavır sergiledi. Bu isimlerin başında ise Mavi Beyaz partisi lideri Benny Gantz geliyor. 2014'teki Gazze savaşı esnasında dönemin genelkurmay başkanlığını yürüten Gantz'ı "zayıf, pasif ve etkisiz" olmakla suçlayan [3] Bennett'ın, o günden bu yana kendisiyle arasında soğuk rüzgarlar esiyordu. Fakat yeni hükümetle birlikte Bennett, Gantz'la hem kuşak farkından hem de siyasi çizgilerden ötürü yaşanabilecek muhtemel ihtilafları göz ardı etmeyi yeğledi.
Hükümet - 22.09.2021
ANALİZ – Transatlantik ilişkilerde Avustralya denizaltı krizi
Avustralya Hükümeti daha önce, denizaltı tedarik ve ortak üretim projesi ile ilgili 'b planı' üzerinde çalıştıklarını zaten belirtmişti.
Hükümet - 22.09.2021
Libya Başbakanı Dibeybe'den "güvenoyu" tepkisi: "Bize engel çıkaranlar sadece savaş, yıkım istiyor"
Libya Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Temsilciler Meclisinin (TM) "hükümetten güvenoyunu çekme" kararına tepki gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Sayfa 7 - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. İngiltere, ABD'yle STA beklentisini düşürdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 13:58:45. #1.15#

title