Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 24.09.2021
Tunus'taki Nahda Hareketi lideri Gannuşi'den "otokrasiye karşı barışçıl mücadele" çağrısı
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclis'e değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Hükümet - 24.09.2021
İtalya'da gözaltına alınan eski Katalonya hükümet başkanı Puigdemont mahkemeye çıkartılacak
İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından çıkarılan arama ve yakalama emrinden dolayı gittiği Sardunya Adası'nda İtalyan sınır polisi tarafından gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'un cuma günü mahkemeye çıkarılacağı bildirildi.
Hükümet - 24.09.2021
Libya'nın doğusundaki sivil toplum temsilcilerinden Başbakan Dibeybe'ye destek ziyareti
Libya hükümetinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Dibeybe, İdris Yahya el-Ber'asi öncülüğündeki Doğu Bölgesi Ulusal Kanaat Önderleri ve Ayan Kurulu heyetini başkent Trablus'ta kabul etti.
Hükümet - 24.09.2021
Eski Katalonya özerk hükümet başkanı Puigdemont, İtalya'da gözaltına alındı
İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından hakkında arama ve yakalama emri bulunan, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'un bir toplantıya katılmak için gittiği İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alındığı bildirildi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika gündem: Avrupa Parlamenteri ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont, İtalya'da gözaltına alındı.
Son dakika haber: Avrupa Parlamenteri ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont, İtalya'da gözaltına alındı.
Hükümet - 24.09.2021
İsrail'e ilave 1 milyar dolarlık askeri yardım tasarısı ABD Temsilciler Meclisinden geçti
ABD Temsilciler Meclisinde, Demokratların itirazlarının ardından ABD federal hükümeti geçici bütçesi tasarısından çıkarılan ve İsrail'e 1 milyar dolarlık askeri yardım fonu öngöre tasarı, Temsilciler Meclisinde onaylandı.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber... Tunus'ta Nahda Hareketi: Cumhurbaşkanı'nın kararları anayasal meşruiyete karşı tam bir darbe
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclis'e değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Hükümet - 23.09.2021
Uluslararası Kudüs Vakfı'ndan fanatik Yahudilerin baskınlarına karşı Mescid-i Aksa'yı savunma çağrısı
Yaşananların Aksa'nın kimliğini tasfiye saldırıları olduğu vurgulanarak, Mescid-i Aksa'nın vesayetini elinde bulunduran Ürdün hükümetine İsrail'in bu tehlikeli saldırılarına karşı harekete geçme çağrısında bulunuldu.
Hükümet - 23.09.2021
Fransız bakanların cep telefonlarında casus yazılımın izlerinin tespit edildiği öne sürüldü
Macron'un yanı sıra Fransa'da aralarında eski Başbakan Edouard Philippe ile hükümetin üst düzey isimlerinin ve gazetecilerin de yer aldığı 100'den fazla kişinin telefonuna sızma girişiminde bulunulduğu iddia edilmişti.
Hükümet - 23.09.2021
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile görüşmesini iptal etti
Yunan basınında hükümet kaynaklarına dayandırılarak verilen habere göre, Başbakan Miçotakis, Başpiskopos Elpidoforos ile planlanan görüşmesini iptal etti.
Hükümet - 23.09.2021
Çin'den, Tayvan'ın Trans Pasifik Ortaklığı Anlaşması'na başvurmasına tepki
Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971'e kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini Çin Cumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından 1971'de BM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada Pekin hükümetinin Çin'in tek meşru temsilcisi kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Hükümet - 23.09.2021
Yemen'deki Husiler, Beyda ilinin tamamını ele geçirdiklerini duyurdu
Yemen hükümetinden ise konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.
Hükümet - 23.09.2021
Libya Başkanlık Konseyi'nden Dibeybe hükümetine görevine devam etme çağrısı
Libya Başkanlık Konseyi, Ulusal Birlik Hükümeti'ne (UBH), çalışmalarına devam etme ve seçim sürecini destekleme çağrısı yaptı.
Hükümet - 23.09.2021
Son dakika haber! Nahda, Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini genişletme kararını anayasanın feshi olarak niteledi
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclis'e değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Hükümet - 23.09.2021
La Palma adasında yanardağdan çıkan lavlar 5 günde 400 evi kül etti
Mevcut durumda spor salonlarında, otellerde, akrabalarının evlerinde ya da arabalarda yatan mağdurlara yardım için 280 ev satın alacağını açıklayan Kanarya Adaları özerk yönetim hükümeti, prefabrik evlerin de kullanılacağını ve Ulusal Kredi Kooperatifleri Birliği'nin (UNACC) gayrimenkulleri ücretsiz olarak devretmeyi kabul ettiğini açıkladı.
Hükümet - 23.09.2021
Koç Topluluğu B20'nin politika önerilerine yön verdi
B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü'nün G20 hükümetlerine sunacağı politika önerilerini paylaşan Çakıroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: "İş dünyasının küresel oyun alanı ikiz dönüşümle, yani yeşil ve dijital dönüşüm dinamikleriyle yeniden şekilleniyor.
Hükümet - 23.09.2021
Son dakika haber | Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Rutte'yi tehdit eden kişiye hapis cezası
Son dakika gündem haberi: Hollanda'da mahkeme, geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'yi ölümle tehdit eden kişiye 1 yıl hapis cezası verdi.
Hükümet - 23.09.2021
Kılıçdaroğlu, Rize'de kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu: (1)
Rize'de 2002'de 203 bin 28 olan çay üretici sayısının 2019'da 199 bin 645'e düştüğünü kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Çay üretimi konusunda tekel olan Rize, bu tekelin hakkını alamadığı için veya bu tekelin hakkı teslim edilemediği için dışarıya göç veriyor. Üzerine kar düşen çay yaprağı dünyada sadece Türkiye'de var. Bu çok ama çok önemlidir. Çayın kalitesi açısından, damak tadı açısından çok önemlidir. Bunu dünyaya anlatamadık çünkü Ar-Ge çalışmaları yaptıramadık. Bu konuda hükümetlerin de eksiği var, Ar-Ge çalışmaları yapılmalıydı, daha kaliteli, daha nitelikli çay ve bunun dünyaya tanıtımı yapılmalıydı, bu yapılmadı.
Hükümet - 23.09.2021
Macaristan, demografi sorununu ailelere destek vererek çözecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, hükümetinin, demografi sorununu göçle değil nüfusu artırarak çözmek istediğini söyledi.
Hükümet - 23.09.2021
Son dakika haber... Fransa'nın, Suudi Arabistan ve BAE'ye sattığı silahlara ilişkin dava açıldı
Paris yönetiminin sattığı silahlara ilişkin adet, tarih ve satılan ülke gibi bilgileri içeren belgelere erişim konusunda Fransız makamlara yöneltilen taleplerin yanıtsız kaldığı ifade edilen açıklamada, bu nedenle hükümetin Suudi Arabistan ve BAE'ye sattığı silahlara ilişkin belgeleri kamuoyu ile paylaşması için Paris İdari Mahkemesine başvuru yapıldığı belirtildi.
Hükümet - 23.09.2021
Norveç'te sol blok koalisyon hükümeti kurma görüşmelerine başladı
Norveç'te sol eğilimli muhalefet partileri, iklim krizinin ve ülkenin büyük petrol ve gaz endüstrisinin geleceğinin tartışıldığı seçimlerde zafer kazandıktan sonra koalisyon hükümeti kurmak için görüşmelere başladı.
Hükümet - 23.09.2021
Lübnan'da devletin sağladığı elektrik eylül sonunda tamamen kesilebilir
Merkez Bankasının akaryakıta yönelik devlet desteğini kaldırma kararından sonra hükümet, 21 Ağustos'ta yoksul aileler için "yardım karnesi" sağlanıncaya kadar yakıttaki sübvansiyonu azaltarak sürdüreceğini duyurmuştu.
Hükümet - 23.09.2021
Tunus'taki 4 siyasi partiden "Cumhurbaşkanı meşruiyetini yitirdi" açıklaması
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclise değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Hükümet - 23.09.2021
Pakistan'dan Afganistan'a yaklaşım konusunda "daha gerçekçi olunmalı" vurgusu
Ekonomik yardım vurgusu Taliban'dan aralarında kapsayıcı hükümet, insan haklarının ve özellikle kadın ve kızların haklarının güvence altına alınmasının beklenebileceğini vurgulayan Kureyşi, karşılığında Afganistan hükümetinin onlarca yıllık savaşın ardından toparlanmaya yardımcı olmak için kalkınma, ekonomik ve yeniden inşaya ilişkin yardımlar alarak motive olabileceğini ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Sayfa 4 - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Taliban'ın 20 yıl önceki halinden pek farkı yok! Hırsızlar için uygulanan el kesme cezası geri geliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 13:27:39. #1.13#

title