Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 24.09.2021
ABD, Körfez ülkeleriyle yakın çalışmaya devam edecek
Blinken'in, ABD'nin barışçıl, güvenli ve müreffeh bir Orta Doğu'yu teşvik için bölge halkı ve hükümetleriyle paylaştığı menfaati vurguladığı ifade edilen açıklamada, ABD'nin Kovid-19 salgını ve iklim kriziyle mücadele gibi çeşitli sorunlarla mücadelede, Körfez ülkeleriyle yakından çalışmaya devam edeceğine işaret ettiği bildirildi.
Hükümet - 24.09.2021
CHP'li Bankoğlu: "Devlet yurtları, üniversite öğrencilerinin yüzde 10'unun bile barınmasına yetmiyor"
Bankoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, her ile üniversite açmakla övünen hükümetin öğrencilerin ihtiyacı kadar yurt yapamadığını savunarak "Hükümete göre 'Her üniversite mezunu iş sahibi olacak.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber: Tunus'un en büyük sendikası "Cumhurbaşkanı'nın Anayasa'yı değiştirmesini" reddetti
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclise değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haberi! İspanya hükümeti, La Palma Adası için acil yardım planını açıkladı
Son dakika habere göre İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın bulunduğu La Palma Adası için "acil" ve "yeniden yapılandırma" planları uygulayacaklarını açıkladı.
Hükümet - 24.09.2021
İspanya Başbakanı Sanchez'den Puigdemont'a "adalete teslim ol" çağrısı
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu milletvekili (AP) ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'a "adalete teslim ol" çağrısında bulundu.
Hükümet - 24.09.2021
Güney Afrika Havayolları uçuşlarını yeniden başlattı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mali kurtarma girişimleri çıkmaza giren firmanın hisselerinin yüzde 51'lik kısmı, hükümet tarafından bu yılın haziran ayında "Takatso" isimli ticari konsorsiyuma devredildi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haberi: İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, nükleer görüşmelere "çok yakında" yeniden başlayacaklarını açıkladı Açıklaması
ABD'nin NBC News televizyonuna konuşan Abdullahiyan, yeni İran hükümetinin önceki açıklamalarını yineleyerek, İran nükleer anlaşmasının tam olarak uygulanması ve ABD'nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan ancak haziranda ara verilen görüşmelerin tam olarak ne zaman başlayacağına dair bilgi vermedi.
Hükümet - 24.09.2021
AB, Rusya ile ilişkilendirilen kötü niyetli siber faaliyetleri kınadı
Bu tür faaliyetlerin AB'deki çok sayıda parlamento üyesini, hükümet yetkilisini, politikacıyı ve basın ile sivil toplum mensuplarını hedef aldığı aktarılan açıklamada, "AB ve üye ülkeler, ilgili herkesin derhal sona erdirmesi gereken bu kötü niyetli siber faaliyetleri şiddetle kınıyor.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber | Tunus Cumhurbaşkanı Said'in son kararlarıyla Anayasa'yı askıya aldığı belirtiliyor
"Cumhurbaşkanı belki de kimseyi dinlemeyerek bir maceraya atılacak" Ülkede işlerin daha da karmaşık bir hal alarak "darbenin, evi herkesin başına yıkacağını" söyleyen Bin Mubarek, Cumhurbaşkanı'nın hükümetin kurulması konusunda bile sıkıntıya gireceği görüşünü dile getirdi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika: İtalya'da gözaltına alınan Puigdemont'la ilgili kararın haftaya kalabileceği belirtildi
Son dakika haber... İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont'la ilgili adli kararın gelecek haftaya kalabileceği belirtildi.
Hükümet - 24.09.2021
SANKON, 100 Dünya devletiyle konferans yapacak
SANKON kuruluşu Covid-19 önlemleri altında uluslararası çalışmalara ticaret ve iş formu konferansları ile devam ediyor. Bu kapsamda SANKON, Türkiye'nin ithalat ve ihracat ilişkilerine katkı sağlamak amacıyla 100 Dünya devletiyle ticaret ve iş formu konferansları yapmaya başladı. Konferanslar hakkında bilgi veren SANKON Genel Başkan Yardımcısı Soner Genç, "SANKON ve büyükelçilikler işbirliği, Türk hükümetinin de destek ve katkılarıyla Afrika, Avrupa, Arap Yarımadası, Asya ve Latin Amerika ülkeleri olmak üzere bir yıl içerisinde toplamda 100 Dünya devletiyle ticaret ve iş formu konferansları yapmaya başladık.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika gündem: Sudan'da hükümet karşıtları Port Sudan'ın ardından Kesele havaalanını da kapattı
Son dakika haber: Sudan'ın doğusunda sekizinci gününe giren hükümet karşıtı protestolarda eylemciler, dün Uluslararası Port Sudan Havalimanı'nın ardından bugün de Kesele eyaletindeki havaalanını ulaşıma kapattı.
Hükümet - 24.09.2021
Danimarka, "AUKUS" anlaşmasına ilişkin ABD'ye yönelik eleştirileri haksız buluyor
Frederiksen, Danimarka hükümetinin, ABD yönetimi ile her konuda hemfikir olmadığını ancak yeni yönetime karşı da kesinlikle bir hayal kırıklığı hissetmediklerini söyledi.
Hükümet - 24.09.2021
Arap ülkeleri Suriye'de Esed rejimi ile normalleşme yolunda ilerliyor
Suriye rejimi Lübnan üzerinden de açılımlar için harekete geçiyor. Lübnan'da Şam ile uzun yıllardır güçlü bağları bulunan Necib Mikati hükümeti kurulmadan önce ilk defa Lübnan'dan resmi bir heyet Şam'a ziyaret düzenledi.
Hükümet - 24.09.2021
Yeni Kömür Santrali Yok Sözleşmesi'nin duyurusu gerçekleştirildi
Sri Lanka, Şili, Danimarka, Fransa, Almanya, Karadağ ve Birleşik Krallık'ın da aralarında bulunduğu bir grup ülke, diğer hükümetleri de bu adımları atmaya ve COP26'nın "kömür enerjisini tarihe bırakma" şeklindeki iddialı hedefine ulaşılmasına yardımcı olmak için zirve öncesinde sözleşmeye katılmaya çağırıyor.
Hükümet - 24.09.2021
İİT Keşmir Temas Grubu, Cammu Keşmir'in "kendi kaderini tayin hakkına" desteğini yineledi
Öte yandan Hindistan, 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırmış ve eyaleti merkezi hükümete bağlı 2 birlik toprağına bölmüştü.
Hükümet - 24.09.2021
Karacabey'den öğrencilere açık kapı
Her türlü desteğe hazırız Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, "Hükümetimizin aldığı karar doğrultusunda, eylül ayı içinde yüz yüze eğitime geçilmiştir.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haberi... İspanyol hükümetine göre, Puigdemont'un gözaltına alınması "devam eden adli prosedürün sonucu"
Son dakika haberleri: İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont'un İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alınmasını, "devam eden adli bir prosedürün sonucu" olduğunu belirtti.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika! Bangladeş'ten, Arakanlı mültecilerin ülkelerine geri dönüşü için küresel eylem çağrısı
Arakanlıların topraklarına dönüşü için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri arasında imzalanan anlaşma, yerinden edilenlerin durumlarını belgelendirmeleri mümkün olmadığı için uygulamada işlevsiz kalıyor.
Hükümet - 24.09.2021
ABD'nin Patriot hava savunma sistemini bölgeden çekmesinin ardından Suudi Arabistan ne yapacak?
Suudi Arabistan, İran destekli Husilere karşı mücadelesinde Yemen hükümetine destek veriyor.
Hükümet - 24.09.2021
Almanya seçimlerinde sosyal medyanın rolü
Seçimlerde sürpriz yapması beklenen ve koalisyon senaryolarının baş aktörlerinden olan Yeşiller'in adayı Annalena Baerbock, hakkındaki intihal iddiasıyla oldukça yıpranmış olsa da kilit bir pozisyonda bulunuyor. 1994 yılında parlamento grubu olarak Federal Meclis'e giren ve 1998'den 2005'e kadar federal hükümette kırmızı-yeşil koalisyonun ortağı olan Yeşiller'in 2005'ten beri muhalefette olması ve Baerbock'un hükümet deneyimi olmaması bir handikap olarak görünüyor.
Hükümet - 24.09.2021
Asya borsaları karışık seyretti
Asya'da, Evergrande krizi pay piyasalarının yönü üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Çin hükümeti dün Evergrande şirketine tahvil borçlarının ödemesinde aksama olmaması konusunda uyarıda bulunurken, yerel yönetimleri ise olası bir temerrüt için uyardı.
Hükümet - 24.09.2021
Pakistan ve ABD dışişleri bakanları, New York'ta Afganistan'daki gelişmeleri görüştü
Kureyşi, Pakistan'ın Afganistan'da kapsayıcı siyasi uzlaşı için çabaları kolaylaştırmaya olan bağlılığına dikkati çekerek, Afganistan'ın çeşitliliğini yansıtan ve 2001'den bu yana elde edilen kazanımları koruyan istikrarlı ve geniş tabanlı bir hükümetin, Afgan topraklarının bir daha asla teröristlerce sömürülmemesini sağlayabileceğini belirtti.
Hükümet - 24.09.2021
Japonya ve Güney Kore arasında UAEA genel kurulunda "Fukuşima" anlaşmazlığı
Güney Kore, Fukuşima Dai-içi nükleer santralindeki işlenmiş atık suyun okyanusa tahliye planına yönelik Japonya hükümetine tepki gösterdi.
Hükümet - 24.09.2021
Avustralya'da son 24 saatte 12 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Eyalet hükümetlerinden yapılan açıklamalara göre, Delta varyantının etkisinden kurtulmak için tam kapanma uygulamasının sürdüğü, Yeni Güney Galler'de (NSW) 1043, Victoria'da 733, Başkent Bölgesi'nde (ACT) 19 kişiye daha Kovid-19 teşhisi konuldu.
Hükümet - 24.09.2021
Japonya ile Güney Kore Dışişleri Bakanları, "savaş dönemi tazminatları" sorununda anlaşamadı
Öte yandan Chung ülkesinin, Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun deniz salıverilmesini kapsayan Japonya hükümetinin planına da karşı olduklarını yineledi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haberleri: Tunus'taki Onur Koalisyonu: (Cumhurbaşkanı) son kararların ardından anayasal meşruiyetin dışına çıktı"
Kararname uyarınca, Bakanlar Kurulu artık Meclis'e değil Cumhurbaşkanı'na karşı sorumlu olacak. Cumhurbaşkanı, başbakanı atayacak, kabine üyelerini, hükümetin siyasetini ve kararlarını belirleyecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Fransa, Lübnan'da reformlara acilen başlanmasını istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 14:12:47. #1.13#

title