Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - Dün
IKBY, İsrail ile normalleşme içerikli toplantının hükümetin tutumunu yansıtmadığını açıkladı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) İçişleri Bakanlığı, İsrail ile normalleşme içerikli toplantının, IKBY hükümeti bilgisi dahilinde gerçekleşmediğini belirterek, toplantıyla ilgili gerekli işlemlerin başlatılacağını duyurdu.
Hükümet - Dün
Almanya sandığa gidiyor
Almanya, yarın genel seçimler kapsamında sandık başına gidecek. 20. federal hükümeti belirlemek için yapılacak seçimle Angela Merkel'in 16 yıllık Başbakanlık görevi de son bulacak.
Hükümet - Dün
Japonya'da iktidar partisi lider adayları "sıfır karbon" hedefine yönelik politikalarını açıkladı
Bu hedefin yakalanmasında Kişida ve Takaiçi, hükümetin küçük modüler reaktör (SMR) ve nükleer füzyon reaktörlerine yatırım yapması gerektiğini söyledi.
Hükümet - Dün
Japonya'nın en büyük bankalarından Mizuho'ya bu yıl yaşadığı 7 sistem arızası sonrası "iş geliştirme emri"
Japonya'da bankacılık sektörünün denetlenmesinden sorumlu hükümete bağlı Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), sistem arızaları yaşayan Mizuho'ya yönelik kararını açıkladı.
Hükümet - Dün
Venezuela hükumeti ile muhalefet arasındaki üçüncü tur görüşmeler ertelendi
Meksika'da üçüncü tur görüşmeleri kapsamında bir araya gelmesi beklenen Venezuela hükümeti ile muhalefet temsilcileri, iktidar heyetinin olmaması nedeniyle ertelendi.
Hükümet - Dün
Pakistan Başbakanı Han'dan dünyaya Afganistan'daki hükümete destek çağrısı
Pakistan Başbakanı İmran Han, Afganistan'da insani bir kriz yaşanmaması adına dünyanın Afgan halkının iyiliği için mevcut hükümeti güçlendirmesi ve istikrara kavuşturması gerektiğini, ileriye hareket edebilmenin tek yolunun bu olduğunu bildirdi.
Hükümet - Dün
ABD Temsilciler Meclisi 778 milyar dolarlık savunma harcamaları yetkilendirme tasarısını kabul etti
Tasarıda, ABD Savunma ve Dışişleri Bakanlarının, Irak'a yönelik kapsamlı bir strateji ve buradaki eğitimlerle ilgili detaylı bir plan sunmadan, Irak merkezi hükümeti ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile güvenlik sektörünün reformuna ilişkin angajman sağlamadan ve, DEAŞ'ın mevcut durumu ve kabiliyetleri konusunda rapor sunmadan Irak'a tahsis edilen miktarın yüzde 50'inden fazlasının verilmemesi istendi.
Hükümet - Dün
İngiltere'de parkta ölü bulunan genç öğretmen için anma töreni düzenlendi
Başkent sokaklarında güvende olmadıklarını paylaşan kullanıcılar, son günlerde artan kadına yönelik şiddet vakalarının sonlanması için hükümete sert tedbirler alması çağrısında bulundu.
Hükümet - Dün
Son dakika haberleri: Sudan'da iktidar sözcüsünden "asker siyaseti kontrol etmeye çalışıyor" suçlaması
Beşiri iktidarına son veren halk isyanını organize eden muhalif grupların (ÖDBG) iktidara getirdiği hükümet ile yönetime el koyan askerler, 17 Ağustos 2019'da 39 ay ülkeyi birlikte yönetme konusunda anlaşmıştı.
Hükümet - 24.09.2021
Arap koalisyonu: Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü İHA imha edildi
Yemen hükümetini destekleyen Suudi Arabistan liderliğindeki Arap koalisyonu, İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'ın Abha kentine gönderdiği bomba yüklü bir insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini duyurdu.
Hükümet - 24.09.2021
BM Enerji Zirvesi'nde yenilenebilir enerji için finansman ve yatırım taahhüdü
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Enerji Zirvesi'nde, yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması için hükümetler ve özel sektörün 400 milyar dolardan fazla finansman ve yatırım taahhüdü verdiği bildirildi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber | Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos Elpidoforos ile görüştü
Yunanistan Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu bu rahatsızlığı net bir şekilde ifade etmişti.
Hükümet - 24.09.2021
Sudan'da darbe girişimiyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle 5 kişi gözaltına alındı
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk, devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, darbe girişiminin eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir rejiminin kalıntıları tarafından gerçekleştirildiğini bildirmişti. Ordunun darbe girişiminin müsebbibi olarak siyasi güçleri hedef göstermesi üzerine hükümetin sivil kanadı, askerlerin açıklamalarını "darbe girişiminden daha tehlikeli" olarak nitelendirmişti.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber! Yemen Dışişleri Bakanı ve ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi ülkedeki durumu görüştü
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haberi: Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Erginay, Taliban hükümeti yetkilileriyle görüştü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay, Taliban geçici hükümetinin "Başbakan Yardımcısı Vekili" Abdusselam Hanefi ve "Enerji ve Su Bakan Vekili" Abdullatif Mansur ile ayrı ayrı görüştü.
Hükümet - 24.09.2021
IMF Başkanı Georgieva: "Küresel fosil yakıt sübvansiyonları 2020'de 6 trilyon doları buldu"
Fosil yakıtın düşük fiyatlandırılmasının ağırlıklı olarak yüksek gelirli hanelere fayda sağlayan ve hükümetleri değerli mali kaynaklardan yoksun bırakan kötü hedeflenmiş bir politika olduğunu belirten Georgieva, "IMF çalışanlarının yeni tahminlerine göre, küresel fosil yakıt sübvansiyonları 2020'de yaklaşık 6 trilyon doları buldu.
Hükümet - 24.09.2021
Hamas, ABD'nin İsrail'e hava savunma sistemi için 1 milyar dolar fon sağlamasını kınadı
Demokratların itirazlarının ardından ABD federal hükümeti geçici bütçesi tasarısından çıkarılan ve İsrail'e 1 milyar dolarlık askeri yardım fonu öngöre tasarı, Temsilciler Meclisi'nde dün onaylanmıştı.
Hükümet - 24.09.2021
Pakistan Başbakanı Han'a göre Taliban, barış için ABD'nin partneri olabilir
Han, ABD'nin Afganistan'dan tahliye sürecinde Taliban ile doğrudan iş birliği yaptığını anımsatarak, "ABD'nin ortak çıkarlar ve bölgesel istikrarı teşvik etmek için Afganistan'daki yeni hükümetle çalışabileceğine inanıyorum.
Hükümet - 24.09.2021
ABD'den Sudan'daki sivil hükümete güçlü destek
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk ile görüşmesinde, Sudan'daki sivil hükümete tam destek verdiklerini ve ülkedeki herhangi bir askeri hareketliliğe karşı olduklarını bildirdi.
Hükümet - 24.09.2021
Fas'ta ilk kez 3 büyük şehirde kadın adaylar belediye başkanı seçildi
Ahnuş, Agadir Belediye Başkanlığını kazandı Öte yandan Fas'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen RNI lideri Aziz Ahnuş Agadir Belediye Başkanlığına seçildi.
Hükümet - 24.09.2021
Son dakika haber! Dünya Bankası: Lübnan'da hükümetin elektrik kriziyle başa çıkmasına yardımcı olmak önceliğimizdir
Son dakika gündem haberi: Dünya Bankası Maşrik Bölgesel Direktörü Saroj Kumar Jha, Lübnan'da hükümetin elektrik kriziyle başa çıkmasına yardımın öncelikli gündemleri olduğunu söyledi.
Hükümet - 24.09.2021
ABD, Mali'yle ortaklığını sürdürmek istiyor
ABD'li generaller ayrıca Mali'de güvenlik ve refahın elde edilmesi için en iyi yolun demokratik ve sivil bir hükümete dönüş olduğuna işaret etti.
Hükümet - 24.09.2021
Fransa, Lübnan'da reformlara acilen başlanmasını istiyor
Lübnan'da hükümeti kurma süreci 13 ay aldı Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından kırılgan bir yapıya sahip Lübnan'da, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik kriz yaşanıyor.
Hükümet - 24.09.2021
İtalyan mahkemesi, gözaltındaki eski Katalon lider Puigdemont'u serbest bıraktı
İtalya'nın Sassari Temyiz Mahkemesi, dün akşam gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu Milletvekili (AP) ve eski Katalonya özerk hükümeti başkanı Carles Puigdemont'un serbest bırakılmasına karar verdi.
Hükümet - 24.09.2021
İran: "Çok yakında nükleer müzakereye döneceğiz"
"Çok yakında müzakereye döneceğiz" Abdullahiyan, "Çok yakında müzakereye döneceğiz. Diplomasi penceresini her zaman açık tutacağız. Diğer yandan, nükleer anlaşmanın İran'a bir faydası olmadı. Bu konuda önceki hükümetin görüşmelerini de değerlendiriyoruz.
Hükümet - 24.09.2021
Almanya'da doğal gaz arzında sıkıntı olmadığı açıklandı
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Sözcüsü Beate Baron, hükümetin haftalık basın toplantısında, "Almanya'da doğal gaz arz güvenliği hala yüksek seviyelerde.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Sayfa 2 - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. İngiltere'de hükümet, benzin kuyruklarına yol açan krize çözüm arıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 13:57:43. #1.15#

title