Hükümet Konağı Önünde İntihar Girişimi

Hükümet Konağı Önünde İntihar Girişimi

Tunceli'de Yatılı İlköğretim Bölge Okulundaki Taciz Skandalının Mağdur Öğrencilerinden Birinin Babası, Hükümet Konağı Önünde Kendisini Bıçakla Öldüreceğini Söyleyerek, 1 Saat Eylem Yaptı.

Hükümet Konağı Önünde İntihar Girişimi

Tunceli'de yatılı ilköğretim bölge okulundaki taciz skandalının mağdur öğrencilerinden birinin babası, hükümet konağı önünde kendisini bıçakla öldüreceğini söyleyerek, 1 saat eylem yaptı.

Tunceli'de yatılı ilköğretim bölge okulunda yaşanan taciz olayında mağdur olan oğlunun başka bir ile gönderilmesinden sonra oğlunu ziyaret etmek için her seferinde vali ve kaymakamlardan para istemek zorunda kaldığı için bunalıma giren A.K. adlı şahıs, oğlunu istediğini belirterek Hükümet Konağı önünde bıçakla kendisini öldürmek istedi. Sabah saatlerinde Hükümet Konağı önüne gelen A.K. adlı şahıs, ceketini ve gömleğini Atatürk heykeli önünde yaktı. Ardından bıçağını çıkaran A.K., "Taciz mağduru çocuğumu benden habersiz uzak bir şehre gönderdiler. Oğlumu görmek için her seferinde vali ve kaymakamdan para istemek zorunda kaldım. Oğlumu istiyorum. Ben öldüm" diyerek intihar etmek istediğini söyledi. Basın mensuplarına da tepki gösteren A.K., uzun uğraşlar sonunda emniyet yetkililerinin kendisine para vereceği ve çocuğunu göreceği sözünün ardından bıçağı atarak eyleminden vazgeçti. Gözaltına alınan A.K., Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

4 Aralık tarihinde Tunceli'nin Mazgirt İlçesi Akpazar Beldesi'ndeki Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda meydana gelen olayda 3 erkek öğrenci, 4 öğrenciye "cinsel istismarda" bulundukları iddiasıyla tutuklanmış, yapılan muayene sonrasında tutuklanan çocukların da cinsel istismara uğradığı belirlenmişti.

(HY-EST-FA-NÇ-Y)