Hükümet, Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkarken İzin Belgesi Alma Zorunluluğunu Kaldırdı

Hükümet, Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkarken İzin Belgesi Alma Zorunluluğunu Kaldırdı

30.10.2017 18:14 | Son Güncelleme: 30.10.2017 18:43

FETÖ ile mücadele kapsamında daha önce alınan bir tedbir, 15 Kasım'dan itibaren kalkıyor. Buna göre kamu görevlileri artık yurt dışına çıkarken izin belgesi almak zorunda olmayacak.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra KHK ile alınan tedbirlerden biri olan kamu görevlilerinin yurt dışına çıkarken istenen "Yurt dışına çıkmasında bir sakınca yoktur" belgesini 15 Kasım'dan itibaren almak zorunda olmayacaklar" dedi.

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından ilgili bölüm:

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir takım tedbirler alınmıştı. Bilindiği gibi bu tedbirlerden birisi kamu görevlilerinin yurt dışına çıkarken, çıkmalarına sakınca yoktur diye bir belge aranıyordu.

Ayrıca yakınları da böyle bir uygulamaya muhatap oluyordu. Bunun yanında KKTC Ukrayna ve Gürcistan'a gitmek isteyen vatandaşlar kimlikleriyle gidiyorlar.

15 KASIM'DAN İTİBAREN KALDIRILIYOR

Kamu görevlisiyle ilgili bu belge isteniyordu. Bu bir takım zorluklara da yol açıyordu. Ancak o şartlarda bu tedbirin alınması gerekiyordu. Bu tedbire 15 Kasım'dan itibaren artık ihtiyaç kalmamıştır.

BELGE GEREKMİYOR ANCAK İZİN GEREKİYOR

Artık kamu görevlileri, izin aldıkları takdirde yurt dışı seyahati yapabileceklerdir. Başka bir sorgulama da yapılmayacaktır. Zira, adli olarak yurt dışına çıkma yasağı konulanlar dışında vatandaşlarımız rahatlıkla yurt dışına çıkabileceklerdir.
Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hükümet, Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkarken İzin Belgesi Alma Zorunluluğunu Kaldırdı - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 02:34:25. #1.14#
title