HUKUK FAKÜLTESİ HABERLERİ

Hukuk Fakültesi Haberleri

Hukuk Fakültesi haber, Hukuk Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hukuk Fakültesi - 29.9.2020
Trump, Barrett'in Yüksek Mahkeme yargıçlığı adaylığını Senatoya sundu
Tennessee eyaletindeki Rhodes College'da İngiliz edebiyatı bölümünü bitiren Amy Coney Barrett, tam burslu olarak kazandığı Notre Dame Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1997'de birincilikle bitirdi.
Hukuk Fakültesi - 29.9.2020
Uzmanlara göre uluslararası hukuk Azerbaycan'a kaybettiği topraklarını geri alma hakkı veriyor
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Hukuk Fakültesi - 23.9.2020
Bir kurt masalı: Orta Doğu barış süreci
Bu arada Camp David Anlaşmasının ardından 1994 yılında ABD'nin yönlendirmesiyle Ürdün ile İsrail arasında barış anlaşması imzalandı. Barış sürecine karşı olan Yahudi fanatiklerin kesif propagandası sunucunda 1996 yılında İşçi Partisi lideri İzak Rabin fanatik bir öğrenci tarafından öldürüldü. Cinayeti işleyen Yigal Amir adlı hukuk fakültesi öğrencisi polis sorgusunda cinayeti davaya ihanet edildiği için işlediğini söylüyordu.
Hukuk Fakültesi - 22.9.2020
19 ilde FETÖ'nün avukat yapılanmasına operasyon: 55 gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasına yönelik olarak yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında 32 avukat ile hala hukuk fakültesinde okuyan ya da hukuk fakültesini bitirip de başka işler yapan kişilerin de olduğu 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Hukuk Fakültesi - 21.9.2020
"Tiyatronun usta ismi: Hadi Çaman"
Çaman, ilkokulu Abdülhakhamit İlkokulu'nda, liseyi de Abdurrahmanpaşa Lisesi'nde tamamladı. Devlet memuru olan anne ve babasının tayinleri sebebiyle, ailesiyle birlikte 1960'lı yılların başında İstanbul'a yerleşen sanatçı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu.
Hukuk Fakültesi - 19.9.2020
Son dakika... Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Yargı reformunda hedef olarak mesleklere giriş için bir sınav getirdiklerini, üç yıl sonra yürürlüğe gireceğini, dolayısıyla sadece Hukuk Fakültesinden mezun olmanın yetmeyeceğini dile getiren Gül, bunun çok önemli bir reform olduğunu ve meyvelerinin birkaç yıl sonra görüleceğini aktardı.
Hukuk Fakültesi - 18.9.2020
SETA panelinde 'yeni yayıncılık' masaya yatırıldı
SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar'ın moderatörlüğünü yaptığı panele Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof.
Hukuk Fakültesi - 17.9.2020
Son dakika! Gazeteci yazar Necdet Onur hayatını kaybetti
1954'te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydolan ancak ikinci sınıftayken okulu bırakarak gazeteciliğe başlayan Onur, Anadolu Ajansı (AA) başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve televizyonda çalıştı.
Hukuk Fakültesi - 16.9.2020
Hayırsever müdür avukat kızının ilk maaşıyla 11 okula ateş ölçer aldı
Erol Yılmaz da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu kızı Esra Yılmaz'ın mesleğini yapmaya başladığında ilk maaşıyla bir hayır yapmak istediğini ve bunu gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Hukuk Fakültesi - 15.9.2020
BM 75?inci Genel Kurul Başkanlığına seçilen Bozkır, görevi devraldı -1
Volkan Bozkır'ın babasının adı Fethi, annesinin adı ise Sevgi'dir.1971 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur.
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
Trafik magandalarının aracına mahkeme kararıyla el konulabilir
Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, trafik suçu işlediği belirlenen kişinin aracına Türk Ceza Kanununun (TCK) 54. maddesi uyarınca mahkeme kararıyla el konulabileceğini savundu.
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Son dönemde, uluslararası hukuku ve diplomatik teamülleri hiçe sayarak birçok bölgesel krize gerginliği daha da artıracak şekilde müdahil olan Macron Fransası, izlediği revizyonist dış politika ile Avrupa Birliği (AB) içinde liderlik rolüne soyunurken, bu amaçla attığı adımlar NATO'nun...
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
Son dakika... Trafik magandalarının mahkeme kararıyla araçları alınabilir
Bir son dakika haberine göre Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, trafik magandalarına karşı yalnızca idari para cezasının yeterince caydırıcı olmadığını belirterek, caydırıcılık için Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) etkin uygulanması gerektiğini söyledi.
Hukuk Fakültesi - 13.9.2020
Son dakika haberleri: Necdet Calp, ölümünün 22. yılında kabri başında anıldı
Özgeçmişi 1922'de Karamürsel'de doğan Necdet Calp, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.
Hukuk Fakültesi - 12.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuştu
İDRİS TİFTİKCİ / TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk demokrasisinin dibe vurmasının da şaha kalkmasının da sembolü burasıdır.
Hukuk Fakültesi - 12.9.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TOBB ETÜ HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ'NDE KONUŞTU
İDRİS TİFTİKCİ / TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk demokrasisinin dibe vurmasının da şaha kalkmasının da sembolü burasıdır.
Hukuk Fakültesi - 12.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuştu: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Türkiye, ekonomide pik yapıyor, dibe değil, tavana, onlar da kalkmışlar şimdi bizim puanımızı tekrar düşürme yoluna gidiyorlar.
Hukuk Fakültesi - 12.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuştu: (1)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokrasi mücadelesinin aynasının Demokrasi ve Özgürlükler Adası olduğunu belirterek, "Türk demokrasisinin dibe vurmasının da şaha kalkmasının da sembolü burasıdır.
Hukuk Fakültesi - 12.9.2020
Bozüyük HEM kursiyer öğrencilerinin büyük başarısı
30 lisans ve 18 önlisans programını kazanan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Kazanan öğrencilerin üniversiteleri arasında üniversiteler olarak ODTÜ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, lisans alanlarında ise; Endüstriyel tasarım, Hemşirelik, Ebelik, Türkçe Öğretmenliği, Hukuk Fakültesi, Mimarlık, İlahiyat, Uluslararası İlişkiler, Havacılık Yönetimi, Maliye, İslami İlimler, Okul Öncesi Öğretmenliği, Halkla İlişkiler, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Diş Hekimliği, Bilgi ve Belge Yönetimi oldu.
Hukuk Fakültesi - 11.9.2020
Son dakika haberi... FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik soruşturmada 60 gözaltı kararı
Bu kapsamda Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara merkezli 7 ilde, 48 avukat, 7 stajyer avukat, 3 ihraç edilmiş hakim ve 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezununun yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 47 şüpheli gözaltına alındı.
Hukuk Fakültesi - 11.9.2020
Son dakika haberleri! FETÖ'nün avukatlık yapılanması soruşturmasında 60 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasının deşifresine yönelik soruşturma kapsamında itirafçı beyanları, iletişimin dinlenmesi, teknik takip ve elde edilen diğer deliller neticesinde 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra haklarında FETÖ üyeliği ve yöneticiliği suçlarından işlem yapılan örgüt mensuplarının soruşturma ve kovuşturma işlemlerini örgütsel talimatla ve saikle takip edildiği belirlendi. Söz konusu şüphelilerin avukatlık görüntüsü altında soruşturma ve kovuşturmaları örgüt lehine yönlendirmeye çalıştıkları anlaşıldı. Başsavcılık, örgütün avukatlık yapılanmasında yer aldığı gerekçesiyle 48'i avukat, 7'si stajyer avukat, 3'ü ihraç hakim, 1'i ihraç hakim adayı ve 1'i hukuk fakültesi mezunu toplam 60 şüpheli hakkında Ankara merkezli 7 ilde gözaltı kararı verdi.
Hukuk Fakültesi - 11.9.2020
FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik soruşturmada 60 gözaltı kararı
Bu kapsamda Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara merkezli 7 ilde, 48 avukat, 7 stajyer avukat, 3 ihraç edilmiş hakim ve 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezununun yakalanmasına yönelik operasyonlar devam ediyor.
Hukuk Fakültesi - 11.9.2020
FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına operasyon:  60 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün avukatlık yapılanmasının deşifresine yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında; itirafçı beyanları, iletişimin dinlenmesi, teknik takip ve elde edilen diğer deliller sonucunda örgüt içinde avukatlık yapılanması oluşturduğu belirlenen 48 avukat, 7 stajyer avukat, 3 ihraç hakim, 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezunu toplam 60 şüpheliye yönelik Ankara merkezli 7 ilde gözaltı kararı verildi.
Hukuk Fakültesi - 6.9.2020
AİHL'lerin YKS'deki başarısının arkasında Kalite Takip Sistemi var
2020 YKS'ye öğrencileri daha iyi hazırlayabilmek için 111 pilot okul seçtiklerini, okul müdürleri, koordinatör öğretmenler ve öğrenci koçlarından oluşan 'Hedef 2020' ekibi kurduklarını da kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: "Dolayısıyla bu yılki artış bizim için sürpriz olmadı. Sadece bizim için gelecekte daha yüksek bir başarının ön habercileri ve muştuları oldu. Çünkü biz hedefe odaklanmıştık. Topyekün bir faaliyet alanımız, ortak eylem planımız, bunu koordine eden bir ekibimiz ve çalışma sistemimiz var. Bu yıl 2019 yılı mezunlarına nazaran 2020 yılı mezunlarından üniversiteye yerleşenlerin oranı yüzde 24,73 artış gösterdi, yani 6 bin 477 öğrenci ilave olarak bu yıl geçen yılki mezunlara nazaran üniversiteye yerleşti." 'BAZI ALANLARDA YÜZDE 187 ARTIŞ OLDU' Yılmaz, sınava giren 202 bin öğrenciden 90 bin 127'sinin üniversiteye yerleştiğini söyleyerek, şunları kaydetti: "İlahiyat alanında yüzde 9,02 bir yükseliş var. Ancak tıp fakültesi alanında, hukuk fakültesi alanında, uluslararası ilişkilerde, mühendislik, mimarlık gibi fakültelerde, diş hekimliği, veterinerlik gibi alanlarda ya da uzay bilimleri ve diğer birçok farklı alanlarda kendi sayısına göre, kimisinde yüzde 60, kimisinde yüzde 70, kimisinde yüzde 137, hatta kimisinde yüzde 187 oranında öğrencilerimizin bir sayısal artışı olduğunu görüyoruz.
Hukuk Fakültesi - 4.9.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'HEDEFİM HUKUK FAKÜLTESİYDİ, AMA NASİP SİYASETMİŞ' İlk tercihini Hukuk Fakültesi'nden yana kullandığını söyleyen Şimşek, "Üniversite sınavına gireceğimi söylediğimde insanlar çok şaşırdılar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hukuk Fakültesi Haberleri | Hukuk Fakültesi Haber - Haberler - Hukuk Fakültesi haberleri, son dakika hukuk fakültesi haber ve gelişmeleri burada. Katar'daki uluslararası projeye katılan tek Türk üniversitesi olduk.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 17:11:46. #1.14#
title