Huggıes Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek!

Huggıes Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek!

DryNites® ve Türk Çocuk Ürolojisi Derneği, gece alt ıslatma problemi yaşayan çocukları ve ailelerini, "DryNites®'LA ÇOCUKLAR GÜLEREK UYANSIN" projesi ile bilinçlendiriyor…

Huggıes Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek!

Huggies'in gece alt ıslatma problemi yaşayan çocuklar için ürettiği emici gece külodu DryNites® bir bilinçlendirme projesi başlattı. DryNites®, Türk Çocuk Ürolojisi Derneği işbirliği ile başlattığı proje ile sorun yaşayan çocukları ve onların ailelerini bilinçlendirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında www.cocuklargulerekuyansin.com bir paylaşım platformu olarak açıldı.

Birçok çocuğun ve ailelerinin konuşulmayan ortak bir sırrı var: "Enürezis Noktürna". Enürezis Noktürna yani "Gece Yatak Islatma Problemi" 4-12 yaşındaki her 5 çocuktan 1'inde görülüyor. Uykuda "istem dışı idrar boşaltması" rahatsızlığı yaşayan çocukların %99'u 15 yaşına kadar bu sorunu atlatıyor. Ancak uzun sürebilen bu rahatsızlık onları da ailelerini de sıkıntıya sokuyor.

İyi uyuyamama, suçluluk duygusu, utanma en basitinden yaşananlar… İdrar torbasının kapasitesi, belli bir hormonun eksikliği veya genetik sebeplere bağlı olabileceği gibi farklı fizyolojik faktörler de bu soruna neden olabiliyor. Sorunun üstesinden gelmek konuşmamakla mümkün olamıyor. Esas sebebi anlayıp doğru tedaviyi uygulamak üzere mutlaka bir uzmanla görüşmek gerekiyor. Ayrıca bu süreçte aile fertlerinin anlayışlı olması da büyük önem taşıyor.

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği ve emici gece külodu DryNites'ın başlattığı ve gazeteci, yazar, anne Pınar Reyhan Özyiğit'in sözcülüğünde yürütülen "DryNites ile Çocuklar Gülerek Uyansın" projesi, toplumu bu konuyla ilgili bilgilendirmeyi ve bu çok yaygın sorunu paylaşmayı hedefliyor. Sonuç olarak bu rahatsızlığı taşıyanları veya çevresinde yaşayanları hekimlere ve doğru tedaviye yönlendirmek amaçlanıyor.

www.cocuklargulerekuyansin.com tüm çocukların yüzünün gülmesini isteyenlerin buluşma noktası… Konuyla ilgili Pınar Reyhan Özyiğit'in yazıları yer alacak, bu sorunu yaşayanların deneyimleri paylaşılacak... Herkesin sorabileceği soruları konunun uzmanı Prof. Dr. Serdar Tekgül yanıtlayacak. Tekgül, sorunun sebepleri ve hayatı kolaylaştıracak yöntemler konusunda aydınlatıcı bilgiler verecek.

Emici gece külodu DryNites, uzun sürebilecek tedavi sürecinde çocuğun dinlendirici bir uyku uyumasını sağlayan yardımcı bir koruyucu olarak "DryNites ile Çocuklar Gülerek Uyansın" projesini başlatıyor ve destekliyor. www.cocuklargulerekuyansin.com'dan ayrıca dileyen herkes ücretsiz numune de isteyebiliyor.

Hastalık hakkında Türkiye genelini bilinçlendirmeye yönelik olarak başlatılan "DryNites® ile Çocuklar Gülerek Uyansın" projesi herkesin desteğine açık, önemli olan bilgiyi paylaşmak bu sorunun çok vakit kaybetmeden üstesinden gelinmesi için bilgilenmek… Bu hedef doğrultusunda daha önce de bir broşür hazırlanmıştı.

Broşür hem birçok aileye hem de kongreler aracılığıyla hekimlere ulaştırılmıştı. Erdil Yaşaroğlu'nun komik ve eğitici karikatürleri ile renk kattığı broşür, komik ve eğitici anlatım dili ile gece alt ıslatma problemi (Enürezis Nokturna)'ya yönelik birçok faydalı bilgi içeriyor.

Tüm çocuklar güzel günler, geceler yaşasın… Çocuklar Gülerek Uyansın!

Enürezis Nokturna…

Türkiye'de milyonlarca çocuğun yaşadığı geceleri alt ıslatma sorunu, çocuğun mesane gelişimindeki gecikmenin bir sonucu yaşanan istem dışı idrar boşaltmasıdır. Gece alt ıslatması, çocuğun idrar torbasının idrarı gece boyunca tutamamasından kaynaklanır.

Çeşitli sebepleri olabilen bu sorunun genetik veya psikolojik sebepleri yanında, idrar torbası kapasitesinin yetersizliği, ya da tuvalet ihtiyacında beyne komut gitmemesi, geceleri idrar üretimini azaltmak üzere salgılanan hormonun (ADH) düşüklüğü gibi nedenlere bağlı olarak gelişiyor.

Çocukların likid tüketimini gündüz saatlerine yoğunlaştırmak, uykudan önce gece tuvalete kaldırmak ve ailece anlayış ve sevgi göstererek atlatılmaya çalışılan bu süreçte DryNites® emici gece külodu çocukların temiz ve kuru uyanarak yeni bir güne başlamalarına yardımcı oluyor.

Dört yaşından büyük çocukların yatak ıslatma problemlerine karşı geliştirilen emici gece külodu DryNites®, çocuğun dinlendirici bir uyku uyumasını sağlıyor. Külot gibi kolaylıkla giyilebilen üstün emici gece külodu DryNites®, çocukların gece boyunca rahat uyumalarını sağlarken ince yapısı sayesinde giysi üzerinden belli olmuyor. Kızlar ve erkek çocuklar için farklı emicilik ve renklerde üretilen DryNites®'ın küçük (4-7) ve büyük (8-15) yaşlarına uygun boyları bulunuyor.

DryNites®, süper emici yapısı ile çocukların gece boyunca kuru kalmayı sağlıyor. Onların rahat bir şekilde uyumalarına yardımcı olurken, güne mutlu ve neşeli başlamalarını sağlıyor. Bu sayede yatağı ve pijaması temiz kalan çocuklar, DryNites®'la rahatlığın getirdiği mutluluğu yaşıyor…