"Hücum Konusunda Çok Çalışmamız Gerek"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Hazırlık Maçlarında Takımın Savunma Anlamında Performansından Memnun Olduğunu, Hücum Konusunda Daha Çok Çalışmaları Gerektiğini Söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, hazırlık maçlarında takımın savunma anlamında performansından memnun olduğunu, hücum konusunda daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Avusturya kampını FB TV'ye değerlendiren Luis Aragones, kampta yaptıkları 3 hazırlık maçının, takımın düzeyini görmesi ve Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda MTK Budapeşte ile yapacakları maç için kafasında bir fikir oluşması açısından önemli olduğunu bildirdi.

Hazırlık maçlarında takımı savunma anlamında iyi gördüğünü anlatan İspanyol teknik adam, ''Fakat hücum konusunda, topun hızlı döndürülmesi konusunda takımı daha iyileştirmemiz gerekir ama takımımın performansından memnunum. Savunma anlamında takımın performansından memnunun ama hücum ve gol pozisyonu bulma açısından daha çok çalışmamız gerekir'' dedi.

Aragones, transfer konusunu kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile görüşeceğini, Aurelio'nun yerine bir oyuncu alabileceklerini söyledi.

''Dörtlü savunmanın önünde tek oyuncumuz Selçuk var'' diyen İspanyol çalıştırıcı, ''Bu oyuncumuza bir alternatif olması açısından oraya bir transfer yapılabilir. O bölgede oynayan çok yetenekli bir oyuncumuz olan Aurelio gitti. Onun yerine o kalitede bir oyuncu bulmamız zor olabilir ama o bölgede alternatif bir isim olabilir'' diye konuştu.

Yeni transferlerden Güiza'yı milli takımdan öğrencisi olduğu için daha iyi tanıdığını vurgulayan Aragones, ''Ama Fenerbahçeli oyuncuları da Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden, Türkiye Ligi'nden ve Euro 2008'den bireysel anlamda çok iyi tanıyorum. Oyuncular hakkında yorum yapmak benim çok tarzım değildir ama yeni transferlerden Güiza ve Burak'ın şu anda gösterdikleri mevcut performanstan memnunum. Bundan sonraki röportajlarımda da futbolcularım hakkında bireysel anlamda yorumlar yapmayı düşünmüyorum'' diye konuştu.

Aragones, MTK Budapeşte ile yapacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu maçlarını ciddiye aldıklarını kaydetti.

MTK Budapeşte maçının zor geçeceğini dile getiren İspanyol çalıştırıcı, ''Seyircilerimize 'çok rahat olun' diye bir mesaj veremem. Çünkü MTK da bizim gibi ön eleme turu oynuyor, bu da gösteriyor ki onlar da önemli bir ekip. Bizim tek yapmamız gereken sahaya kazanmak düşüncesiyle çıkmak. Böyle davranıp zor olsa da maçı kazanarak turu geçebileceğimize inanıyorum'' dedi.

Kaynak: AA