Hububatçı Esnafı Başkan Yenigün'ü Ziyaret Etti

Hububatçı Esnafı Başkan Yenigün'ü Ziyaret Etti

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Kent Düzeninin Bozulmaması ve İnsanların Rahatsız Olmaması İçin Bir Takım Yeni Tedbirler Aldıklarını İfade Ederek, Kimseyi Mağdur Etmeyeceklerini Söyledi.

Hububatçı Esnafı Başkan Yenigün'ü Ziyaret Etti

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, kent düzeninin bozulmaması ve insanların rahatsız olmaması için bir takım yeni tedbirler aldıklarını ifade ederek, kimseyi mağdur etmeyeceklerini söyledi.

Perakende hububatçı esnafından oluşan bir grup, Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün'ü makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaret esnasında esnaflar, Başkan Yenigün'den Van Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle aralarında yaşanan olumsuzlukların son bulmasını ve bu sorunlara çözüm getirilmesini istedi.

Yenigün de bunun üzerine, kimseyi mağdur etmeyeceklerini dile getirdi. Şehir içi yaya ve araç trafiğinin mal taşıyan araçlar yüzünden olumsuz etkilendiğini ifade eden Yenigün, bunun üzerine hububatçı esnafı ile görüştüklerini kaydetti.

Şehir içerisinde faaliyet gösteren bazı esnafların özellikle gündüz vakitleri eşya nakliyatlarında büyük sorunlar oluşturduklarını anlatan Yenigün, "Bunun önlenmesi için artık gündüz mal sevkıyatı yerine gece bu işlemin yapılmasını kararlaştırdık. Büyük işler yapan toptancı hububatçı esnaflarımız yeni yapılan yerlerine taşındı. Küçük esnaflarımızın da bazı kurallara uyma zorunluluğu var. Şehir düzenin bozulmaması ve insanımızın rahatsız olmaması için yeni tedbirler alıyoruz. Bu tedbirleri alırken

kesinlikle esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Sadece karşılıklı iyi niyetlerle meseleleri halletmiş olacağız. Kendilerine akşamdan başlamak üzere gece saatlerine kadar mal sevkıyatlarına izin vereceğiz. Böylelikle zabıta ile olan sorunlar da çözülmüş olacak. Kentleşme sürecinin hızlı olması için herkesin fedakarlıkta bulunması gerekiyor. Artık bazı kuralların sıkı uygulanması için radikal tebbirler alınıyor" şeklinde konuştu.

Hububatçılar da bu kurallara uyacaklarını söyleyerek, belediyenin kendilerine gösterdiği toleransı kötüye kullanmayacaklarını ve mal sevkıyatları konusunda hassas davranacaklarını ifade etti. Esnaflar kendilerine bu konuda yardımcı olduğu için Başkan Yenigün'e duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

(SER-MET-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA