Hristiyanlık Haberleri

Hristiyanlık haber, Hristiyanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hristiyanlık - 27.10.2020
Son dakika: Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Fransa'ya tepki
16. yüzyılda Mozart dahil, Türk Marşı olmayan Avrupalı bestecinin bulunmadığını vurgulayan Perinçek şunları kaydetti: "Hz. Muhammed, insanlığın büyük değeridir. Ona saygısızlık, insanlığa ve medeniyete dil uzatmaktır. Hz. Muhammed, öyle bir medeniyet kurmuştur ki, orada Musevilik ve Hristiyanlık da saygın bir yere sahiptir.
Hristiyanlık - 26.10.2020
Son dakika haber... Pakistan Ulusal Meclisi ve Senatosundan Fransa'ya kınama
Kararda, Ulusal Meclis'in Fransa Cumhurbaşkanı Macron gibi liderlerin son derece rahatsızlık verici açıklamaları ve "nefret çığırtkanlığı" konusunda ciddi endişe duyulduğu ve Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam peygamberlerine hakaret edilmesinin tartışmasız bir şekilde kınandığı kaydedildi.
Hristiyanlık - 23.10.2020
İLEM, 2020-2021 dönemi açılış konferansı çevrim içi yapıldı
Macit, her milletin dünya tarih yazımına dair çeşitli yaklaşımları olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Roma imparatorluğu için Hristiyanlığın dünya tarih yazımında, İncil'in ortaya koymuş olduğu yaratılışa dair bölümlerinin bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Hristiyanlık tarih düşüncesinin bu dönemde baskın olduğunu ve kendi kutsal kitaplarına dayanarak şekillendiğini görüyoruz.
Hristiyanlık - 22.10.2020
Putin: "Hem Azerbaycan hem Ermenistan bizim için eşit değerde ortaktır"
Hem Azerbaycan hem de Ermenistan ile tam teşekküllü ilişkiler kurmak istediklerini söyleyen Putin, "Bu ilişkileri birbirinden ayıran bazı noktalar vardır. Mesela, Ermenistan ile ortak noktamız Hristiyanlıktır.
Hristiyanlık - 10.10.2020
Norveç'te 1200 yıllık pagan tapınağı kalıntıları bulundu
Norveç'te Hristiyanlık kabul görmeden önce yaygın inanç olan paganizm döneminden kalma, yaklaşık 1200 yıllık bir tapınağın kalıntıları bulundu.
Hristiyanlık - 9.10.2020
İtalya'da kürtajla alınan fetüslerin gizlice annelerin isimleriyle gömüldüğü ortaya çıktı
Marta isimli bu kadın yaşadıklarını şöyle anlattı: "Gebeliğimi sonlandırılmasına ilişkin belgeleri imzalarken bana 'Cenazenin gömülmesini ve tören istiyor musunuz?' diye sordular. Kimseye açıklamam gerekmeyen özel nedenlerden ötürü istemediğimi söyledim." Ancak mezarlığa gittiğinde kendi adına bir mezar yeri olduğunu gören kadın "Rızam olmadan, ismimle ve bana ait olmayan Hristiyanlık sembolü bir haçla mezar yapılmış olduğunu görmek öfke ve ızdırap vericiydi" dedi.
Hristiyanlık - 2.10.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu
Oturumda konuşan İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet İpşirli, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin, Bizans ve Osmanlı Devleti mirasını taşıdığı, aynı zamanda da Hristiyanlık ve İslamiyet için sembolik bir öneme sahip olduğu için tarih sahnesinde erişilmez bir ayrıcalığa eriştiğini söyledi.
Hristiyanlık - 22.9.2020
Mardin'de 1624 yıllık kiliseye ait mozaikler gün yüzüne çıkarılıyor
"Mozaiklerde hayvansal betimlemeler, geometrik süslemeler ve insan figürlerine yer verilmiş. İnsan figürlerinde ava çıkmış insanları tasvir eden sahneler yer alıyor. İnsan figürlerinin üzerinde ayrıca nisan ve haziran ibareleri yer alıyor." diyen Tarkan, şunları kaydetti: "Kilise veya vaftizhane olabileceğini düşündüğümüz yapıda, yapımına katkıda bulunan ruhani şahsiyetlerin isimleri yer alıyor. 9 satırlı Süryanice kitabe estrangelo yazı sitilinde yazılmış bir kitabe. Kazı alanında litürjik (özellikle Hristiyanlıkta, halka açık dini ibadetlerin nasıl yapılacağını belirleyen formlar bütünü) eserler de yer alıyor.
Hristiyanlık - 31.8.2020
Son dakika... Avrupalı liderler, Kovid-19 ve Brexit sonrası Avrupa'yı ele aldı
Orban da Macaristan'daki demokrasinin Almanya ve İtalya'daki ile aynı olduğunu ancak liberal model temeline değil de Hristiyanlık temeline dayandığını belirterek, Avrupa'nın bugün artık önemli bir jeopolitik faktör olmadığını, çünkü teknolojik gelişimde "yanlış tarafta" olduğunu savundu.
Hristiyanlık - 22.8.2020
Alexandria Troas'ta "ekonomik çöküş"ün izlerine rastlandı
Antik kentte toprak yığınları şeklinde görülen alanları temizlemeye geçen yıl başladıklarını ve bu sene tamamladıklarını kaydeden Öztepe, "Son yaptığımız çalışmada enteresan biçimde milattan sonra 4. yüzyıla ait seramik parçalarının bir taban oluşturacak şekilde zemine serildiği, üzerinin toprakla sıkıştırıldığı ve bunun yanı sıra 4. yüzyıla ait yani geç Roma, erken Hristiyanlık dönemi ya da erken Bizans dönemine tarihlendirilen imparatorlara ait sikkelerin de bulunduğunu tespit ettik.
Hristiyanlık - 3.8.2020
Son dakika haberi... KİBYRA'DA İLK DEFA BAZİLİKAL PLANLI KİLİSE BULUNDU
'6 MEZAR YAPISI AÇTIK' Yapının önemli olduğunu ve Kibyra'nın Hristiyanlık dönemine ilişkin, geç antik çağına ilişkin önemli bilgiler verdiğini söyleyen Doç.
Hristiyanlık - 3.8.2020
Kibyra'da ilk defa bazilikal planlı kilise bulundu
'ALTI MEZAR YAPISI AÇTIK' Yapının önemli olduğunu ve Kibyra'nın Hristiyanlık ile geç antik çağına ilişkin önemli bilgiler verdiğini söyleyen Doç.
Hristiyanlık - 25.7.2020
Selanik'te Türkiye bayrağı yaktılar
'BUGÜN YAS GÜNÜ' Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu Leronymos da Ayasofya'da cuma namazı kılınan günle ilgili olarak "Bugün Hristiyanlık için yas günü" dedi.
Hristiyanlık - 25.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki ilk cuma namazı Japon basınında yankı buldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kur'an-ı Kerim okuduğu fotoğrafın kullanıldığı haberde, "Namazda örtülecek Hristiyanlık motifleri daha sonra açılacak ve tüm ziyaretçiler Ayasofya'yı ücretsiz gezebilecek.
Hristiyanlık - 23.7.2020
Nazizm ve Büyük Sırbistan hareketi mukayesesi bağlamında Bosna soykırımı
Bu inançlar özetle şöyledir: 1. Boşnaklar Balkan Yarımadası'ndaki tüm Müslümanlar gibi "ataların dinine" ihanet etmiştir; 2. Boşnaklar Türk'tür, Avrupalı değildir; 3. İslam Balkanlarda "ateş ve kılıçla" yayılmıştır; 4. Sırplar beş asır boyunca Türk/Müslüman "boyunduruğu" altında yaşamıştır; 5. İslam Hristiyanlık ve Yahudilik ile kıyaslanamaz, sadece Nazizm ve Komünizm ile karşılaştırılabilir; 6.
Hristiyanlık - 19.7.2020
Alman papazdan, Ayasofya tartışmalarına "iki yüzlülük" eleştirisi
Bilmiyorum hiçbir camide dua etmiş miydiniz? Bizim de şunu söyleme fırsatımız var, 'İnanan insanlar olarak burayı sadece harika bir sanat eseri olarak değil, aynı zamanda manevi bir yer olarak algılayabiliriz ve kabul edebiliriz." "Hristiyanlık sonuçta bir kiliseyi kaybetti mi kaybetmedi mi?" şeklindeki soru üzerine Körner, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bence bu, iki yüzlülük.
Hristiyanlık - 7.7.2020
Türk istihbaratının Afrika'da kurtardığı İtalyan Ayşe Romano, nasıl Müslüman olduğunu anlattı...
Kur'an'da hiçbir çelişki bulmadığını dile getiren Romano, şunları kaydetti: "Hemen, sizi herkesin iyiliğine yönlendirdiğini anladım. Kur'an, Eş Şebab'ın sözü değil. Ben bir mucize olduğunu hissettim. Manevi arayışım devam etti ve Allah'ın varlığının giderek daha fazla farkına vardım. Bir noktada bu deneyim boyunca şunu düşünmeye başladım; Allah bana bir yol gösteriyordu ve ben bunu takip edip etmemekte özgürdüm. Zaman geçtikçe, bana sadece onun yardım edebileceğine dair güçlü bir hissiyatım vardı." Kur'an ile ilişkisinin nasıl olduğu sorulan Romano, "İlk dönem, Kur'an'ı okumak 2 ayımı aldı. İkinci kez okuduğumda daha derin düşünmek için zaman ayırdım. İslam'ı kucaklayana kadar her gün okumaya daha güçlü bir ihtiyaç duydum. Birçok ayet beni kalbimden vurdu. Sanki, Allah doğrudan benimle konuşuyor gibi. Ayrıca İncil de okudum. Hristiyanlık ile İslam arasındaki ortak noktaları öğrendim.
Hristiyanlık - 4.7.2020
Konya'daki tarihi mahallenin "ürküten" köprüsü
Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminden izler taşıyan Sille, farklı kültürleri aynı potada birleştiriyor. Anadolu uygarlıkları için özel önemi bulunan mahalle, tarihi kaynaklarda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, erken Hristiyanlık döneminin önemli bir merkezi olarak geçiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hristiyanlık Haberleri | Hristiyanlık Haber - Haberler - Hristiyanlık haberleri, son dakika hristiyanlık haber ve gelişmeleri burada. Rusya'dan Charlie Hebdo açıklaması: Bizim ülkemizde böyle bir yayın yayınlanamaz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 08:25:48. #1.14#
title