Hatay'da Hristiyanlar, Kurban Bayramı'nı Kutlamak İçin Kiliseye Pankart Astı

Hatay'da Hristiyanlar, Kurban Bayramı'nı Kutlamak İçin Kiliseye Pankart Astı

Hatay'da Hristiyan Ortodoks Cemaati, Kurban Bayramı'nı Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi'nin duvarına astıkları pankartla kutladı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Hristiyan Ortodoks Cemaati, 300 yıllık kilise duvarına astıkları pankartla, Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutladı. İskenderun'da yaşayan Hristiyan Cemaati Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi duvarına asılan ve üzerinde, "Kurban Bayramınızı kutlar, birlik, beraberlik ve esenlik içinde nice bayramlar dileriz" yazan pankartla Müslümanların, Kurban Bayramı'nı kutladı.

HOŞGÖRÜLÜK MESAJLARI VERİLDİ

İskenderun şehir merkezinde bulunan tarihi Ortodoks Kilisesi'nin ön cephesine asılan dev pankartta, Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutlayan Ortodoks cemaatinin astıkları pankartı gören vatandaşlar, "Biz beraber Hatay'ız. Her sene böyle kutlama yapıyorlar. Hoşgörünün hakim olduğu bir şehirde yaşadığımız için her zaman gurur duyuyoruz.

Onlar kutlarlar, bizde Noel de gideriz, kutlarız. Böyle bir şehirde yaşadığımız için mutluyuz. Ayrım olmaması Hatay'ımızın en güzel örneklerinden biri. Güzel bir olay. Kutluyorum, vatanımızın birlik ve beraberliği için tebrik ediyorum. Tüm halkımızın bayramı kutlu olsun" diye konuştular.

Kaynak: İHA