Hrant Dink'in Öldürülmesine Tepkiler

Hrant Dink'in Öldürülmesine Tepkiler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (Müsiad) Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e Yönelik Saldırının Örneklerinin Tarihimizde Olduğunu ve Bu Tür Saldırıların Özgür Düşünceye, Demokratik Yaşama, Birlik ve Beraberliğimize Yapılmış Hain Bir Saldırı Olduğunu Söyledi.

Hrant Dink'in Öldürülmesine Tepkiler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e yönelik saldırının örneklerinin tarihimizde olduğunu ve bu tür saldırıların özgür düşünceye, demokratik yaşama, birlik ve beraberliğimize yapılmış hain bir saldırı olduğunu söyledi.

Hrant Dink'e düzenlenen saldırının Türkiye'nin huzuruna, birliğine, milletin kendi arasındaki barışına yapılmış olduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, "Saldırı haince, sinsice ve Türkiye'nin geleceğini, mutluluğunu yok etmeye çalışan güçler tarafından düzenlenmiştir. Bu elim saldırıdan dolayı çok müteessiriz. Ülkemizi bu tür provokasyonlarla bölmek ve Avrupa Birliği sürecinde halen gündemde olan Ermeni soykırımı iddialarını bu olayla yeniden ve daha şiddetli bir şekilde gündeme taşıma uğraşındalar. Saldırı, Türkiye'nin uluslararası platformda gücünü zayıflatmaya yöneliktir. Ayrıca komşumuz Irak'ta yaşanan olaylara kayıtsız kalmamız olanaksızdır. 2007 yılı öncelikli gündemimizde Irak'ın yerini alacağı ifade edildi. Ancak, bu saldırıyı dikkatleri Irak'tan başka yöne çekmek isteyenler de planlamış olabilirler. Bu oyunun bir parçası olmamalıyız. Biz millet olarak böyle provokasyonlarla birlik, beraberlik ve huzurumuzu hiç kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz. Ülkemizin uzun bir aradan sonra yakaladığı siyasi ve ekonomik istikrarın bu tür menfur saldırılarla bozulmaması konusunda kamuoyunu sağduyuya davet ediyoruz" dedi.

(İP-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA