Hrant Dink'in Öldürülmesi

Hrant Dink'in Öldürülmesi

Gazeteci-yazar Hrant Dink'in Öldürülmesi Üzerine Yazılı Bir Açıklama Yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hrant Dink'in Eşi Rakel Dink, Ermeni Cemaati Patriği Mesrop Mutafyan ile Agos Gazetesi Sahibi Serkis Seropyan'a Telgraf Çekerek Üzüntülerini İletti.

Hrant Dink'in Öldürülmesi

Gazeteci-Yazar Hrant Dink'in öldürülmesi üzerine yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ermeni Cemaati Patriği Mesrop Mutafyan ile Agos Gazetesi Sahibi Serkis Seropyan'a telgraf çekerek üzüntülerini iletti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, olaya ilişkin yayınladığı mesajında ise, "Utanç verici bir olay. Kim yaptı ve yaptırdıysa Türkiye'ye en büyük zararı vermiştir. Hiçbir inanç, düşünce, yurtseverlik veya milliyetçilik anlayışının bu cinayetle bir ilişkisi olamaz. Bu ya ilkel bir lumpenlik ya da Türkiye'nin içini karıştırmayı, Türkiye'yi dünyada güç duruma düşürmek isteyenlerin tertibidir. Herkes bu alçakça saldırıdan üzerine düşen sorumluluğu almalıdır. En kısa zamanda konunun aydınlatılmasını diliyorum. Böyle girişimler Türkiye'nin hoşgörü ve barış ortamını sarsmaya yetmeyecektir. Nefretle kınıyor, bütün milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

(MV-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA