Hrant Dink'in Öldürülmesi

Hrant Dink'in Öldürülmesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Hrant Dink'in Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülmesini Yayınladığı Bir Mesajla Kınadı.

Hrant Dink'in Öldürülmesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Hrant Dink'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesini yayınladığı bir mesajla kınadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yayınladığı mesajda Hrant Dink'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesinden büyük bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Farklı din ve milletlerden insanların bir arada barış içinde yaşadığı şehrimizde böyle bir saldırının gerçekleştirilmiş olmasını nefretle kınıyorum. Bu saldırıyı sadece Hrant Dink'in şahsına değil, aynı zamanda demokrasimize, ülkemizin istikrarına ve toplumsal barışa yapılmış bir saldırı olarak görüyorum. Ülkemizin huzuru ve mutluluğunu bozmayı hedef alan bu terör eylemlerini gerçekleştirenler, milletimizin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu menfur eylemi gerçekleştirenleri şiddetle lanetlerken saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanmasını temenni ediyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kaydetti.

(İST-ED-RO-RO-Y)