Hrant Dink Cinayeti

Hrant Dink Cinayeti

Ogün Samast'ın Tutuklanmasının Ardından Cinayetin Azmettiricisi Olduğu İddia Edilen Yasin Hayal'in de Aralarında Bulunduğu 4 Kişi Tutuklandı.

Hrant Dink Cinayeti

Ogün Samast'ın tutuklanmasının ardından cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal'in de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Hrant Dink cinayeti katil zanlısı Ogün Samast'ın tutuklanmasının ardından cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal de tutuklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Ogün Samast'ın da aralarında bulunduğu adliyeye sevk edilen 5 şüphelinin de tutuklandığını belirtti.

Soruşturmanın geniş çaplı olarak yürütüldüğünü ifade eden Başsavcı Engin, Ogün Samast'ın 'tasarlayarak adam öldürmek', 'kurulan suç örgütüne üye olmak' ve 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından, Yasin Hayal ve diğer 3 kişininse, 'kurulan suç örgütüne üye olmak', 'ruhsatsız silah bulundurmak' ve 'adam öldürmeye azmettirmek' suçlarından tutuklandığını belirtti. Başsavcı Engin, şahısların tutuklanmış olmasının hemen dava açılacağı anlamına gelmediğini söyleyerek, "Savcılarımız konuyu geniş çaplı yürütecek. Başka herhangi siyasi örgüt, ideoloji olup olmadığını araştırılacak" dedi.

Başsavcı Engin ayrıca, soruşturmada gizlilik kararı olduğunu belirterek, konuyla ilgili daha fazla açıklama yapamayacağını ifade etti.

(YM-ED-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA