Hrant Dink Bakırköy'de Anıldı

Hrant Dink Bakırköy'de Anıldı

Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (Ödp) Bakırköy'de Düzenlediği Bir Programla Anıldı.

Hrant Dink Bakırköy'de Anıldı

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) Bakırköy'de düzenlediği bir programla anıldı.

Dink ailesinin ikamet ettiği Bakırköy'deki Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen programın başında mini bir konser verildi. Konserde seslendirilen "Sarı Gelin" adlı türkü herkesi duygulandırdı. "Hrant'ı Anlamak" isimli programa, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, kardeşi Orhan Dink, ağabeyi Levent Dink, Hrant Dink'in mesai arkadaşı gazeteci Aydın Engin ve çok sayıda davetli katıldı. Programda bir konuşma yapan Rakel Dink, ''Teşekkür

ediyorum hepinize, saygı gösterdiğiniz için eşime. Sadece eşime saygı gösterdiğiniz için değil, böyle olmanız gerektiği için teşekkür ediyorum. Saygı gösterebilmek çok önemlidir, layık olanlara'' ifadelerini kullandı.

Dink'in ardından kürsüye gelen Ufuk Uras ise, Hrant Dink'in öldürülmesinden duydukları üzüntüyü dile getirerek, "Bu şahısların gittikleri illere ilişkin arşiv bilgisini kimseyle paylaşmıyorlar. Varolan bilgileri gizliyorlar'' dedi.

Tören, konuşmaların ardından sona erdi.

(ÖÖ-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA