Hozat Haberleri

Hozat haber, Hozat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hozat - 27.11.2019
Tunceli'ye mevsimin ilk karı; yollar kapandı, araçlar yolda kaldı
Soğuk havaların etkili olmaya başladığı Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı da sürüyor. Tunceli'ye de mevsimin ilk karı düşerken, kara hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler yolda mahsur kaldı. Tunceli-  Erzincan karayolundaki Cankurtan, Hozat ve Demikapı mevkilerinde mahsur kalan araçların kurtarılması için karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri çalışma başlattı.
Hozat - 27.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-13
Soğuk havaların etkili olmaya başladığı Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı da sürüyor. Tunceli'ye de mevsimin ilk karı düşerken, kara hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler yolda mahsur kaldı. Tunceli-Erzincan karayolundaki Cankurtan, Hozat ve Demikapı mevkilerinde mahsur kalan araçların kurtarılması için karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri çalışma başlattı.
Hozat - 22.11.2019
Hozat Kaymakamı Emeç'ten üreticiye fidan desteği
Hozat Kaymakamı Cuma Emeç, fidanları kuruyan üretici Nursen Kankotan'a 400 fidanla destek sağladı.
Hozat - 21.11.2019
Yargıtay Elazığ'daki FETÖ davasında kararını verdi
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim listesinde "Elazığ sıkıyönetim komutanı" olan eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye "anayasayı ihlal"den verilen müebbet hapis cezasını onadı.
Hozat - 08.11.2019
(Düzeltme) Tunceli'de Turizm çalıştayı
Devletin yapmış olduğu yatırımları saymadığını çünkü buna sürenin yetmeyeceğini dile getiren Vali Sonel, "Kapımız her zaman açık. Devletimizin ve kurumlarımızın kapısı açık. Biz Tunceli'de hem bu konularda hem de devletimizin şefkatini ve güzel yüzünü başta engellilerimize, şehit ailelerimize, yaşlılarımıza, esnafımıza göstermeğe çalışıyoruz. O kalan dağdakilere diyoruz ki gelin teslim olun devletimizin şefkatine ve merhametine güvenin yoksa hepinizi tek tek etkisiz hale getireceğiz. Çünkü bu memleket huzuru hak ediyor. 22 tane 24 metre yüksekliğinde yaşam alanları olan güvenlik kuleleri yapıldı. Daha üç yıl önce şehit verdiğimiz Polat binbaşımızın Dağyolu tarafına, Pülümür Erzincan yolu güzergahına, Ovacık, Hozat ve Ali boğazı tarafına kulelerimiz yapıldı.
Hozat - 04.11.2019
Osmaniye'ye şehit ateşi düştü
İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu, Suriye'nin Resulayn bölgesinde icra edilen Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden temizlenen bölgede tespit edilen teröristlerce döşenen EYP'ye müdahale sırasında infilak etmesi sonucu şehit düştü. Osmaniyeli Topçu'nun acı haberi, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Belediye Başkanı Ömer Tarhan ile İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yusuf Avcı tarafından Yeni Mahalle'de oturan Harkaçtığı Köyü Muhtarı baba İrfan Topçu'ya verildi. Şehidin ailesinin evine Türk bayrakları asıldı.Tunceli Hozat'ta görev yaparken, Barış Pınarı Harekatı'na görevlendirilen Bilge Topçu ile evli ve 2 çocuk babası şehit Suat Topçu'nun cenazesi, yarın törenle toprağa verilecek.
Hozat - 04.11.2019
OSMANİYE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Tunceli Hozat'ta görev yaparken, Barış Pınarı Harekatı'na görevlendirilen Bilge Topçu ile evli ve 2 çocuk babası şehit Suat Topçu'nun cenazesi, yarın törenle toprağa verilecek.
Hozat - 04.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-18
Tunceli Hozat'ta görev yaparken, Barış Pınarı Harekatı'na görevlendirilen Bilge Topçu ile evli ve 2 çocuk babası şehit Suat Topçu'nun cenazesi, yarın törenle toprağa verilecek.
Hozat - 04.11.2019
Osmaniye'ye şehit ateşi düştü
Tunceli Hozat'ta görev yaparken, Barış Pınarı Harekatı'na görevlendirilen Bilge Topçu ile evli ve 2 çocuk babası şehit Suat Topçu'nun cenazesi, yarın törenle toprağa verilecek.
Hozat - 15.10.2019
14. Balkanlılar Halk Dansları Festivali
Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak ise festivalin gelenekselleşmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Tunceli'den gelen Hozat Halk Oyunları ekibi gösteri sundu, yöresel kıyafetlerini giyen halk dansları ekiplerinin katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
Hozat - 07.10.2019
Pkk'nın kadın yapılanmasına büyük darbe
MİT'in elde ettiği istihbarat doğrultusunda, geçen 13 Eylül'de Kandil'e düzenlenen hava harekatında, PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu 'Bese Erzincan' kod adlı Ayfer Kordu hedef alındı. Kırmızı kategoride aranan terörist Kordu'nun örgüte 1980 yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında bizzat teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı öğrenildi. Örgütün kadın yapılandırmasını oluşturan çekirdek kadroda yer aldığı ortaya çıkan terörist Kordu'nun, PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu 'Bese Hozat' kad adlı Hülya Oran, 'Sözder Avesta' kod adlı Nuriye Kesbir gibi örgütün sözde üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu öğrenildi.
Hozat - 07.10.2019
Terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması sorumlusuna nokta atışı
PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu Ayfer Kordu'nun, "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran ve "Sözder Avesta" kod adlı Nuriye Kesbir gibi üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu tespit edildi.
Hozat - 28.09.2019
"Munzur Gözeleri" turistlerin gözdesi oldu
Bölgeye gelen ziyaretçilerin memnun ayrıldığını ifade eden Haskırış, şunları kaydetti: "Bundan birkaç yıl önce Tunceli ve turizm dediğimiz zaman herhalde birçok kişi için bu iki kelimenin bir araya gelmesi çok zordu. Devletin kararlı mücadelesi sonucu artık 2 yıldır Tunceli ve Ovacık bölgesi ciddi manada turist çekmeye başladı. Bunun asıl sebebi huzurdur. Huzur ikliminin bölgeye gelmesiyle birlikte insanlar Tunceli'ye, Ovacık'a ve Munzur Gözeleri'ne gönül ferahlığıyla gelmektedirler." "Huzurun devam etmesi ekonomik katkı sağlayacak" Haskırış, 1 Haziran ve 30 Ağustos tarihleri arasında Munzur Gözeleri'ni görmek için Tunceli ve Hozat kara yolundan yaklaşık 300 bin aracın Ovacık ilçesine geçtiğini, 800-900 bin arası turistin ilçeye geldiğini dile getirdi.
Hozat - 20.09.2019
Terör kurbanı kardeşlerin ismi Ovacık'ta yaşatılacak
Konuşmaların ardından terör kurbanı kardeşlerin babası Ekber Güloğlu'nun da aralarında bulunduğu katılımcılar, kurdele keserek atölyelerin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, Ovacık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hasan Şahin, İzelman A.Ş. Genel Müdürü Burak Alp Ersen, Tunceli Barosu Başkanı Kenan Çetin, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Giyik, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Akpazar Belediye Başkanı Orhan Çelebi, öğretmenler, çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hozat - 12.09.2019
Göçerlerin yayladan köye zorlu yolculuğu
Yaz aylarında hayvanlarını otlatmak için Pertek, Pülümür, Çemişgezek, Nazımiye ve Hozat ilçelerinden gelerek Ovacık'taki yaylalara çıkan 50 göçer aile, sonbaharda köylerine dönmek üzere kendilerine ait binlerce küçükbaş hayvanla zorlu ve uzun bir yolculuk gerçekleştiriyor.
Hozat - 12.09.2019
10 yıl sonra gelen 'vazife malulü' kararı sevindirdi
Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı Sarıtaş Jandarma Karakolu'nda askerlik görevini yaparken, 5 Ekim 2009'da nöbet kulübesinde piyade tüfeğiyle başından vurulmuş halde bulunan ve intihar ettiği öne sürülen Piyade Er Murat Oktay Can'ın cenazesi, Antalya'da yaşayan ailesine teslim edildi.
Hozat - 12.09.2019
Dha yurt bülteni - 3
Görüntü Dökümü: -------------- -Demirci'nin görüntüleri -Geleneksel yay ve okla suda atışlar yapması -Konuşmaları -Detaylar (247 mb) Haber-Kamera:  İbrahim UĞUR/ERBAA(Tokat), ================= 10 yıl sonra gelen 'vazife malulü' kararı sevindirdi Askerlik görevini yaptığı karakolda nöbet kulübesinde başından vurulmuş halde ölü bulunan ve 'intihar etti' denilen Murat Oktay Can'ın davası 10 yıllık yargılama sonunda karara bağlandı. Ankara 17'nci İdare Mahkemesi, Can'ın 'vazife malulü' sayılarak aileye aylık bağlanmasına hükmetti.  Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı Sarıtaş Jandarma Karakolu'nda askerlik görevini yaparken, 5 Ekim 2009'da nöbet kulübesinde piyade tüfeğiyle başından vurulmuş halde bulunan ve intihar ettiği öne sürülen Piyade Er Murat Oktay Can'ın cenazesi, Antalya'da yaşayan ailesine teslim edildi.
Hozat - 07.09.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tunceli'de
Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen ile Tunceli-Erzincan kara yolu çevresindeki güvenlik kulelerini inceleyen Bakan Soylu, ardından Hozat ilçesindeki Aliboğazı bölgesinde yapımı tamamlanan Keklik Tepe Yaşam Alanlı Güvenlik Kulesi'ni ziyaret etti.
Hozat - 04.09.2019
Tunceli'de 3 terörist ile onlara yardım eden 1 şüpheli tutuklandı
Yakalanan 3 teröristten birinin TİKKO içerisinde sözde birim sorumlusu olduğu, suikast silahı kullandığı, mayın ve EYP konularında eğitim aldığı, 2015 Kasım ayında Hozat'ın Yenibaş bölgesinde Jandarma Karakol Komutanlığına roket, Biksi ve Kalaşnikof silahlar ile yapılan eylemde yer aldığı tespit edildi.
Hozat - 28.08.2019
Tunceli Valiliğinden terör operasyonu açıklaması
Yakalanan 3 teröristten birinin, TİKKO içerisinde sözde birim sorumlusu olduğu belirtilen açıklamanın devamında, "Kanas marka suikast silahı kullandığı, mayın ve EYP konularında eğitilmiş olduğu, 2015 Kasım ayında Hozat/Yenibaş Jandarma Karakol Komutanlığına roket, bixi ve kalaşnikof silahlar ile yapılan eylemde yer aldığı tespit edilmiştir.
Hozat - 28.08.2019
İçişleri bakanlığı: tkp/ml üyesi 3 terörist yakalandı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tunceli'de 'Kent Güvenliği Yönetim Sistemi' (KGYS) ve 'Plaka Tanıma Sistemi' (PTS) kamera görüntülerini inceleyen emniyet birimlerinin şüpheli bulduğu otomobil, Jandarma Komutanlığı İHA desteği ile takibe alındı. İHA ile takip edilen otomobil 24 Ağustos günü Malatya'da durdurularak, arama yapıldı. Otomobilde 3 TKP/ML terör örgütü üyesi ve bunlara kuryelik yapan 1 kişi yakalandı. Teröristlerden birinin TİKKO içerisinde birim sorumlusu olduğu, kanas marka suikast silahı kullandığı, mayın ve El Yapımı Patlayıcı (EYP) konularında eğitilmiş olduğu, 2015 Kasım ayında Hozat-Yenibaş Jandarma Karakol Komutanlığı'na roket, bixi ve kalaşnikof silahlar ile yapılan eylemde yer aldığı tespit edildi.
Hozat - 28.08.2019
Tunceli'de TKP/ML üyesi 3 terörist ve bir kurye yakalandı
Tunceli'de Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameraları ile elde edilen görüntülerde yapılan incelemede şüpheli bir araçta bulunan 1 kişinin TKP/ML terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren örgüt mensubu olabileceğini değerlendiren emniyet birimleri, söz konusu aracı Jandarma Komutanlığına ait İHA desteği ile takibe aldı. Yapılan takip sonucu araç Malatya'da durdurularak, içerisindeki 3 TKP/ML terör örgütü mensubu ve onlara kuryelik yapan 1 şüpheli sağ olarak yakalandı. Yakalanan 3 teröristten birinin TİKKO içerisinde birim sorumlusu olduğu, Kanas marka suikast silahı kullandığı, mayın ve EYP konularında eğitim aldığı, 2015 Kasım ayında Hozat'ın Yenibaş bölgesinde Jandarma Karakol Komutanlığına roket, Biksi ve Kalaşnikof silahlar ile yapılan eylemde yer aldığı tespit edildi.
Hozat - 28.08.2019
TKP/ML terör örgütüne darbe
Teröristlerden birinin, terör örgütü TİKKO içerisinde sözde birim sorumlusu olduğu, kanas marka suikast silahı kullandığı, mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) konularında eğitildiği, 2015'in Kasım ayında Hozat/Yenibaş Jandarma Karakol Komutanlığına roket, bixi ve kalaşnikof silahlarla yapılan eylemde yer aldığı tespit edildi.
Hozat - 18.08.2019
Tunceli'de doğal kır balının sağımı başladı
Tunceli'nin Hozat, Ovacık, Pülümür ve Nazimiye ilçelerinde yükseklikleri 2 bin metreyi bulan ve yüzlerce çeşit çiçeğin bulunduğu dağlık alanlarda, bal üreticileri hasada başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hozat Haber, Hozat Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Hozat haber sayfamızda Hozat haberleri okuyabilir, Hozat son dakika haberleri ve güncel Hozat gelişmelerini görebilirsiniz. Ninelerinden öğrendikleri cacım ve kilim dokumacılığını yaşatıyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 21:03:29. #1.16#

title