Hotamış Haberleri

Hotamış haber, Hotamış son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hotamış - 1.2.2013
Akdeniz'de Göller Bir Bir Kuruyor
Göller bölgesi yöresi olarak bilinen Antalya, Isparta, Konya, Afyonkarahisar ve Burdur illerindeki birçok göl kuruyor.
Hotamış - 23.8.2012
Bisikletle 3 Bin 500 Kilometre Yol Aldılar
Konya'da Beyşehir, Seydişehir Suğla, Süleyman Hacı, Meke, Akgöl, Acıgöl, Çıralı, Meyil, Ereğli Sazlıkları, Ereğli Akgöl ve Hotamış'a giden Taşkıran ve Elpit, sonrasında ise Adana'da Yumurtalık Lagünleri, Akyatan ve Beşemen göllerini inceledi.
Hotamış - 31.7.2012
"Dünyanın Nazar Boncuğu"Na Nazar Değdi
Gölün havzası geniş olmadığı için, yağmur ve kar sularıyla yeteri kadar beslenemediğini vurgulayan Mugayıtoğlu, şunları kaydetti: "Gölün en önemli beslenme kaynağı, yeraltı suları. Ancak vahşi sulama nedeniyle yeraltı suyunda son yıllarda önemli bir düşüş gözlemleniyor. Karapınar'da tarım tamamen yeraltı suları ile yapılıyor. Yonca, pancar, bunlar çok su isteyen bitkiler. Bir nevi bu iş insan eliyle yapılıyor ancak vatandaşımız da geçim derdinde. Onlara sulu tarım yapmayın diyemeyiz. Önceki yıllarda başka bir yerden su aktarımı ile gölü az da olsa canlandıralım diye düşündük ancak doğal dengeyi bozacağından dolayı tasvip edilmedi. Elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz." -Bir umut Hotamış Göleti- Önceki yıllarda özellikle Meke Gölü için ilçeye çok sayıda turistin geldiğine dikkati çeken Mugayıtoğlu, yaşanan kuruma nedeniyle turist sayısında büyük düşüş yaşandığını dile getirdi.
Hotamış - 22.7.2012
Kuruyan Meke Gölü'nde, Çamur Banyosuyla Şifa Arıyorlar
Hotamış Beldesi'nde oturan ve son bir kaç yıldır Meke Gölü'ne gelip çamur banyosu yaptığını ifade eden 67 yaşındaki çiftçi Behçet Güngör, "Romatizma, eklem ağrılarım ve kireçlenme vardı.
Hotamış - 18.7.2012
Mavi Tünel'de Dev Adım
Mavi Tünel Projesi kapsamında, Afşar Bağbaşı Derivasyon Kanalı ile Mavi Regülatörü ve Apa-Hotamış İletim Kanalı inşaatlarının protokolü imzalandı.
Hotamış - 14.7.2012
Karısının Halasını Kaçırdı: 4 Ölü
KARISINI BULAMAYINCA HALASINI KAÇIRDI İDDİASI İddiaya göre, Konya'nın Karapınar ilçesi Hotamış beldesinde yaşayan Osman İren, yaklaşık 1,5 yıldır evli olduğu eşi Atike İren ile şiddetli geçimsizlik yaşadı.
Hotamış - 3.7.2012
Konya Ovası Suya Kavuşuyor
414 MİLYON METREKÜP SU AKTARILACAK Uzun, projenin tamamlanmasıyla Akdeniz'e boşa akıp giden sulardan 414 milyon metreküp suyun, Konya Ovası'na aktarılmış olacağını dile getirdi ve şöyle devam etti: ''Bu suların sulamaya dönüşmesi için 'Apa-Hotamış İletim Kanalı' dediğimiz, 125 kilometre uzunluğunda kanal inşa edilecek.
Hotamış - 3.7.2012
"100 Yıllık Rüya" Gerçekleşiyor
Uzun, Bağbaşı Barajı'ndan sonra diğer projelerin de tamamlanmasıyla Akdeniz'e boşa akıp giden sulardan 414 milyon metreküp suyun Konya Ovası'na aktarılmış olacağını dile getirerek, şöyle devam etti: ''Bu suların sulamaya dönüşmesi için 'Apa-Hotamış İletim Kanalı' dediğimiz 125 kilometre uzunluğunda kanal inşa edilecek.
Hotamış - 1.7.2012
CHP Konya İl Kadın Kollarında Yeni Dönem
Yeniden adaylığını açıklayan mevcut başkan Figen Hotamış'ın konuşmasının ardından oylamaya geçildi.
Hotamış - 18.6.2012
CHP Konya İl Kadın Kolları'nda Yeni Dönem
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Kadın Kolları başkanlığına yeni atanan Figen Hotamış, düzenlediği basın toplantısında hedeflerini açıkladı.
Hotamış - 13.6.2012
CHP Seydişehir Kadın Kollarında Görev Değişimi
Seydişehir CHP İlçe Başkanlığı binasında yapılan Kadın Kolları başkanlığı seçimine, CHP Konya Kadın Kolları Başkanı Figen Hotamış, yönetim kurulu üyeleri, Seydişehir Kadın Kollarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Mucize Kavlak ve partili kadınlar katıldı.
Hotamış - 7.6.2012
Türksoy'la İpekyolu Dergisi "Yılın Altın Adamları" Ödülleri Sahiplerini Buldu
Diğer taraftan AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu "Üstün Hizmet Onur", Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş "Türk Kültürüne Hizmet", Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı "İstanbul'da Yılın İlçe Belediye Başkanı", THY Yönetim Kurulu Başkan Hamdi Topçu "Yılın Yöneticisi ", Elpa Cesar's Yönetim Kurulu Başkanı Murat İnce "Hazır Giyim Sektöründe Yılın İşadamı", Yeni Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı M. İlhami Hotamış "Ekonomiye Hizmet Onur", Akdeniz Girişim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Şimşek "Irak'ta Yılın İşadamı", Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan "Tasarım ve Kalite", KRD Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili "Türk Turizmine Hizmet", Serhat Boyları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Yıldız "Yılın Sivil Toplum Örgütü", Assol Moldokmatova "Orta Asya'da Yılın Modacısı", Türk Müzik Birliği (TMD), "Yılın Müzik Kanalı" ödüllerine layık görüldü.
Hotamış - 7.6.2012
Konya'da İki Midibüs Çarpıştı: 1 Ölü, 15 Yaralı
Sürücü, Altay'ın üzerinden geçmemek için manevra yapınca orta refüjü aşıp karşı şeride geçerek Hotamış Belediyesi'ne ait Bayram Ali Uzundemir yönetimindeki 42 L 9329 plakalı yolcu midibüsüyle çarpıştı.
Hotamış - 7.6.2012
Çocuğa Çarpmamak için Midibüsü Ezdi
Konya'da yola aniden fırlayan 5 yaşındaki Emirhan Altay'a çarpmamak için sürücünün direksiyonunu kırdığı midibüs, karşı şerite geçip Hotamış Belediyesi'ne ait yolcu midibüsüyle çarpıştı.
Hotamış - 7.6.2012
Yol Kan Gölüne Döndü
Kaza, saat 08.30'da merkez Karatay ilçesi Çimenlik Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Zeydullah Tuvan idaresindeki 42 ATJ 46 plakalı işçi servisi, seyir halindeyken önüne 5 yaşındaki Emirhan Altay çıktı. Servis şoförü idaresindeki midibüsle çocuğa çarptıktan sonra ezmemek manevra yapınca karşı şeride geçti. Bu sırada servis midibüsü, karşı yönden gelen Hotamış Belediyesi'ne ait Bayram Ali Uzundemir idaresindeki 42 L 9329 plakalı yolcu midibüsüyle çarpıştı.
Hotamış - 28.5.2012
Chp'den Ereğli İl Olsun Teklifi
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ereğli adıyla yeni bir il, Hotamış ve Zengen adıya yeni 2 ilçe kurulması için kanun teklifi verdi.(MG/ZHR).
Hotamış - 25.5.2012
Konya'da 15 Tesisin Temeli Atıldı
TESİSLER 260 MİLYON TL'YE MAL OLACAK Bozkır Barajı, Hotamış Depolaması, Beyşehir - Suğla - Apa Kanalı (Mavi Boğaz) 2.
Hotamış - 25.5.2012
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması
Temeli atılan tesisler arasında Bozkır Barajı, Hotamış Depolaması, BSA Kanalı 2.
Hotamış - 25.5.2012
Bakan Eroğlu Konya Bozkırlı Esnaftan 5 Çocuk İstedi, 'Yengeme Selam Söyle' Dedi(2)
TEMELİ ATILAN TESİSLER Temel atılan tesisler şunlar: Bozkır Barajı, Hotamış depolaması, BSA kanalı, Bağbaşı Barajı Dereiçi ve Bolat Bağlantı yolu, Damlapınar Barajı sulaması, Sille Himmet Ölçmen Baraj Sulaması, Meram Yeşiltekke Göleti ve Sulaması, Hadim Yelmez Göleti ve sulaması, Meram Akşahan Göleti sulaması, Ilgın Yukarıçiğil Göleti ve sulaması, Doğanhisar Çınaroba Kasabası Taşkın Komura Tesisi, Hüyük Göçeri Kasabası Taşkın Koruma Tesisi, Hadim Korualan Kasabası Taşkın koruma tesisi, Ilgın Çiğil Melekçayı Taşkın koruma tesisi, Ereğli İvriz Barajı Erezyon ve Rusubat Kontrolu Tesisi.
Hotamış - 25.5.2012
Yağışlar Kuruyan Göllere Hayat Verdi
2006 ve 2007 yılında yaşanan kuraklık ve daha sonraki yıllarda azalan yağış miktarı ile kurumak üzere olan göller için dışarıdan su takviyesi için proje hazırlanmıştı. Bursa Ulubat ve Tuz Gölü, Adana Yumurtalık, Antalya'da Avlan ve Karagöl, Aydın'da Bafa Gölü, Konya'da Beyşehir Gölü, Hotamış sazlıkları, İzmir'de Gediz Deltası, İçel'de Göksu Deltası, Samsun'da Kızılırmak Deltası, Ankara'da Mogan Gölü, Hatay'da Amik Ovası'na dışarıdan su pompalanması için proje çalışması yapılmıştı.
Hotamış - 7.5.2012
Yabancı Uyruklu Kişi Elektrik Akımına Kapılarak Öldü
Alınan bilgiye göre, 3 Mayıs'ta Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesine gelen yabancı uyruklu Said Ali Ahmed Musa (24) ve arkadaşı Ali Bin Adem (23), tarım işçisi olarak çalışmaya başladı.
Hotamış - 17.4.2012
Beyşehir Gölü'nden İhtiyaç Olmayınca Konya Ovası'na Su Verilmiyor
Bu yılki yağışlar nedeniyle il genelindeki tüm sulak alanların su seviyesinin yüksek olduğunu vurgulayan Taşcı, "Beyşehir Gölü'nün BSA kanalı vasıtasıyla beslediği Soğla Gölü ve Apa Barajı da dolu. Apa Barajı'ndaki suyun 50 milyon metreküpünü, suyun fazla olması nedeniyle meralara salmışlar. Henüz meralar bu suyu emip yeraltına indiremedi. Apa Barajı ile yeni yapılan Hotamış Gölü arasında bir kanal var.
Hotamış - 6.4.2012
Karapınar Kaymakamı Yıldırım, İlçedeki Okulları Ziyaret Etti
Yıldırım, Hotamış beldesindeki Hotamış Mehmetçik İlköğretim Okulu ile Hotamış İlköğretim Okulu'nu gezdi.
Hotamış - 20.2.2012
Su Boruları Donmanın Eşiğine Geldi
Silifke'ye bağlı Kırobası köyü Hotamış mevkisinde de sulama ve içme suyu amaçlı kullanılan borulardaki suyun donmaması için vanalar zaman zaman açılarak suyun akışı sağlanıyor.
Hotamış - 30.1.2012
Silifkeliler Çiftetelli Oynayarak Kar Keyfi Yaptı
Silifke'nin Yeniçıktı, Hotamış, Mara, Uzuncaburç, Kavak ve Çatak köylerine yağan kar nedeniyle, vatandaşlar günü birlik piknik için buralara akın etti.
Hotamış - 30.1.2012
Zeynep Teyze'nin Naylon Poşetle Kayak Keyfi
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Hotamış Yaylasında 55 yaşındaki Zeynep Üre, kızı Resule ve torunu Kıyasettin ile naylon poşetle karda kayak keyfinin tadını çıkardı.
Hotamış - 8.1.2012
Hotamış'ta Arı Yetiştiriciliği Kursu Açıldı
Karapınar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Hotamış beldesinde arı yetiştiriciliği kursu açtı.
Hotamış - 11.11.2011
111 Tesisin Toplu Açılış Töreni
AK Parti ile beraber ülkenin ayağa kalkışının, bir milletin dirilişinin çok net olarak görüldüğünü ifade eden Kabakcı, "Sadece burayı değil, düşündüğünüz zaman KOP'u düşünüyorsunuz, Mavi Tüneli düşünüyorsunuz, Bağbaşı Barajı'nı düşünüyorsunuz. Şu anda 1. merhalesi tamamlanan sulamada bu kanaldan sonra Suğla'yı, daha sonra Suğla ile Apa'nın arasının birleştirilmesini, arkasından Apa ile Hotamış depolama alanının birleştirilmesini ve bütün bölgenin kanallarla ağ gibi örüldüğünü, basınçlı sistemle suyla buluştuğunu düşünüyoruz" dedi.
Hotamış - 20.10.2011
Pelikan Kolonisi İvriz'de
Erdem, bu öneme karşın İç Anadolu'da yanlış sulama politikaları ve kullanımı nedeniyle sulak alanların, sazlık ve bataklıkların kaybedildiğini iddia ederek, şunları kaydetti: "Yeraltı su kaynaklarını bitirdik. Baraj yapılmaması gereken yerlere baraj yaptık. Seyfe, Hotamış, Akgöl gibi sazlıklarımızı kuruttuk.
Hotamış - 13.10.2011
Karapınar'da Traktör Devrildi: 1 Ölü
Edinilen bilgiye göre, İlyas Koçaker yönetimindeki 42 L 3408 plakalı traktör, Hotamış Kavşağı'nda sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.
Hotamış - 13.10.2011
Devrilen Traktörün Altında Can Verdi
Kaza, dün Karapınar- Hotamış Beldesi yolu üzerinde meydana geldi.
Hotamış - 21.9.2011
"Genç Cemiyet Liderleri"nde Ahu Özyurt
Young Society Leaders (Genç Cemiyet Liderleri) profesyonel başarıları, liderlik yetenekleri ve gelecekteki Amerikan - Türk ilişkilerini şekillendirmeye kendilerini adamış olmalarına göre seçiliyor. İş, hukuk, tıp, gazetecilik, akademi ve sanat alanlarını temsil eden Genç Cemiyet Liderleri, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'nden geliyor. Genç Cemiyet Liderleri kendi aralarında güçlü bir ağ oluştururken, aynı zamanda önderlik etkinlikleri ve özel projelere katılıyor. The American Turkish Society (ATS - Amerikan Türk Cemiyeti) iş, hukuk, tıp, gazetecilik, akademi ve sanat alanlarında üstün başarı gösteren, liderlik konusunda deneyimli ve kendini Türk-Amerikan toplumuna hizmet etmeye adamış 50 kişilik yeni "Genç Cemiyet Liderleri (Young Society Leaders)" grubunu biraraya getireceğini açıkladı. Bu yılın Genç Cemiyet Liderleri arasında CNN TÜRK Haber Editörü Ahu Özyurt'un yanı sıra, ING Bank Türkiye yeni Genel Müdürü Pınar Abay (Türkiye), MIT Ekonomi Profesörü Dr. Daron Acemoğlu (ABD), GittiGidiyor CEO'su Cenk Angın (Türkiye), Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Aslı Aydıntaşbaş (Türkiye), Harvard Üniversitesi Kamu Sağlığı Okulu, Genetik ve Kompleks Hastalıklar Departmanı Başkanı Dr. Gökhan Hotamışlıgil (ABD), Texas Eyaleti, Harris İlçesi 8.
Hotamış - 5.9.2011
Karapınar'da Traktör Römorku'ndan Düşen Çocuk Yaralandı
Karapınar'da traktör römorkundan düşen çocuk yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Ahmet K. (7), ilçeye bağlı Hotamış beldesindeki evlerinin önünde park halinde duran ve kendilerine ait olan römork üzerinde oynamaya başladı.
Hotamış - 12.7.2011
İstanbul Üniversitesi Unikonut Ispartakule 1 Projesi’nin Temelleri Atıldı
Törende, İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in yanı sıra Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, İÜ Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve Unikonut Ispartakule 1 Koordinasyon Komitesi Üyesi Doç. Dr. Sehban Kartal, Yeni Doğuş İnşaat Genel Müdürü İlhami Hotamış, proje mimarlarından Kerem Çınar ve ev sahibi olmaya hak kazanan İÜ mensuplarından Fen Fakültesi Dekanı Prof.
Hotamış - 27.6.2011
KOÜ'lü Genç Hekime Harvard Üniversitesi'nden Davet
KOÜ Tıp Fakültesinden 30 Haziranda mezun olacak Mehmet Furkan Burak'ın, Harvard Üniversitesinin, Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölüm Başkanı Prof. Dr.Gökhan Hotamışlıgil'den davet aldığı bildirildi
Hotamış - 10.6.2011
Şişmanlık Genini Bulan Harvardlı Türk Bilimadamı İstanbul'daydı!
Konuyla ilgili etkinliğe şişmanlık genini bularak yeni bir çığır açan Harvardlı Türk bilimadamı Gökhan Hotamışlıgil de katılımcılarla buluştu.
Hotamış - 6.6.2011
Şişmanlık Genini Bulan Harvardlı Türk Bilimadamı İstanbul’daydı!
Konuyla ilgili dünyanın çeşitli ülkelerinden değerli bilim adamlarının katıldığı etkinliğe şişmanlık genini bularak yeni bir çığır açan Harvardlı Türk bilimadamı Gökhan Hotamışlıgil de katılımcılarla buluştu.
Hotamış - 5.6.2011
Türkiye'yi Bitirecek 10 Yanlış
Türkiye'de son 10 yılda verilen sayısı 2 binin üzerinde olan HES projeleri hayata geçirildiği takdirde Anadolu'da akan tüm dereler, borular ya da tünellere hapsedilmiş olacak. Bunun sonucunda, Türkiye'nin zengin doğası geri dönüşü olmaksızın tahrip olacak. Aynı şekilde büyük nehirler etrafında var olan canlı yaşamı ve Hasankeyf, Allianoi gibi eşsiz alanlar da barajlar tarafından yok edilecek. 2. SULAMA KURUTMA Son 50 yılda yok edilen sulak alanlarımızın büyüklüğü, Marmara Denizi'nin büyüklüğünü geçti. Yani 1960'lı yıllardan bu yana sulak alanlarımızın yüzde 40'ını kaybettik. Yanlış su politikaları yüzünden dünya çapında öneme sahip Seyfe Gölü, Eşmekaya ve Hotamış Sazlığı gibi sulak alanlarımızın yerinde artık çorak araziler uzanıyor.
Hotamış - 5.6.2011
Flamingolar Yıllar Sonra Meke Gölü'nde
Yavuz Görür - "Dünyanın Nazar Boncuğu" olarak adlandırılan ve su seviyesi her geçen yıl azalan Meke Krater Gölü, son aylardaki yağışlarıyla birlikte canlanırken, 4-5 yıldır göle uğramayan flamingolar yeniden göle gelmeye başladı. Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda kuruma tehlikesi yaşayan Meke Krater Gölü'nün bu yıl kar yağışlarıyla yeniden hayata döndüğünü, bahar yağışlarıyla da canlandığını söyledi. Son aylardaki yağışlarla göldeki su seviyesinin geçmiş yıllara göre yükseldiğini ve göçmen kuşların yeniden Meke Krater Gölü'nde gözlenmeye başladığını belirten Mugayıtoğlu, "Eskiden bir çok kuş türüne ev sahipliği yapan Meke Gölü adeta bölgenin kuş cennetiydi. Ancak su seviyesinin azalmasına bağlı olarak son 4-5 yıldır yerel kuş türleri dışında göçmen kuşlar gölü terk etmişti. Bu yıl yağışların ardından su seviyesinin yükselmesiyle birlikte göçmen kuşlar yeniden Meke Gölü'nde gözlenmeye başladı" dedi. Meke Krater Gölü'ndeki geçici canlanmayla birlikte, Türkiye'de "allı turna" olarak da bilinen flamingoların da gölde gözlenmeye başladığını kaydeden Mugayıtoğlu, şunları ifade etti: "Meke Gölü'nde bahar yağışlarıyla birlikte geçici bir canlılık yaşanıyor. Gölde kendine yaşam alanı bulan ve yumurtalarından çıkan artemia salinalar özellikle flamingo ve çeşitli yaban ördeklerini Meke'ye çekiyor. Artemia salinalar daha çok Tuz Gölü ve çevresinde gözlemlenirken, bu canlı ile beslenen binlerce flamingo da kışı geçirmek ve kuluçkaya yatmak bölgeye akın ediyor. Göl çevresine de dağılan flamingolar, artemia salinaların yaşam imkanı bulduğu Meke Gölü'ne de geliyor. " Meke Krater Gölü'nün göçmen kuşlara ev sahipliği yapması için kalıcı çözümler bulunması gerektiğini vurgulayan Mugayıtoğlu, "Havaların ısınmasıyla birlikte buharlaşma ve bilinçsiz sulama sonucu gölde yaşayan canlılar gölü terk ederken, çölleşme ile birlikte bu cennet hayal olacak korkusunu yaşıyorum. Bu duruma engel olmak için DSİ ve sulama kooperatifleri üzerlerine düşen görevi yerine getirmeli ve çiftçiler de su kullanımında tasarruf yapmalıdır" diye konuştu. Mugayıtoğlu, Konya Ovaları Projesi (KOP) kapsamında ihalesi tamamlanan Hotamış göletinin tamamlanmasıyla birlikte yeraltı sularının yükseleceğini ve Meke Krater Gölü'nünde bu yükselmeden olumlu etkilenerek doğal hayatın canlanacağını, eski güzelliğine ve ihtişamına kavuşacağını sözlerine ekledi.
Hotamış - 20.5.2011
Genel Seçimlere Doğru
AK Parti Konya Milletvekili adayı İlhan Yerlikaya, seçim çalışmaları kapsamında Hotamışlılar Derneği'ni ziyaret etti.
Hotamış - 13.5.2011
Hotamış Çevre Timi'nden, Belediye Başkanı Özüdoğru'ya Ziyaret
Hotamış İlköğretim Okulu öğrencilerinin kurduğu Hotamış Çevre Timi, Hotamış Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Özüdoğru'yu ziyaret etti.
Hotamış - 5.5.2011
Karaciğerin Metabolik Haritası Çözüldü!
Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibi, karaciğer dokusunda metabolizmayı bozarak diyabete yol açan mekanizmanın protein değil yağlar tarafından kontrol edildiği sonucunu ortaya çıkardı
Hotamış - 4.5.2011
İü Unikonut Projesi İçin İmzalar Atıldı
İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) akademik ve idari personeline yönelik hazırlanan Unikonut Projesi ile ilgili taraflar arasında imzaların atıldığı bildirildi. İÜ'den yapılan yazılı açıklamada, proje ile ilgili imzanın, 28 Nisan'da İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Yeni Doğuş İnşaat Genel Müdürü Mustafa İlhami Hotamış arasında, İÜ Rektörlüğü'nde düzenlenen bir törenle atıldığı belirtildi.
Hotamış - 4.5.2011
İstanbul Üniversitesi Unikonut Projesi İçin İmzalar Atıldı
YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Yeni Doğuş İnşaat Genel Müdürü Mustafa İlhami Hotamış'ın imzaları öncesinde, projeyle ilgili bir tanıtım toplantısı yapıldı.
Hotamış - 4.5.2011
Hotamışlıgil Karaciğerin Metabolik Haritasını Çözdü
Ortaya çıkarılan bu yeni mekanizmalara deneysel ortamda yapılan genetik müdahaleler sonucu insülin direnci ve şeker hastalığı geri döndürülebiliyor.
Hotamış - 27.4.2011
'Hastane Dergisi Ödülleri' Sahiplerini Buldu!
Sağlık yönetimi alanında sunulan tek ödül olan 'Hastane Dergisi Sağlık Yönetimi Ödülleri 2010', 18 Nisan 2011 tarihinde Akatlar Kültür Merkezi’nde sahiplerine özel bir törenle sunuldu.
Hotamış - 17.4.2011
14 Göl Kurudu, Risk Altındaki Göllere Su Takviyesi Yapılıyor
Son yıllarda yaşanan kuraklık, çevre kirliliği ve kaynakların bilinçsiz kullanım sebebiyle Türkiye'deki göller birer birer kuruyor. Şimiye kadar 14 göl haritadan silindi. Devlet Su İşleri(DSİ) verilerine göre Kayseri Yay, Çöl, Engir gölü, Hatay Amik, Konya Akşehir, Eber, Akgöl, Hotamış ve Yunak gölü, Kütahya Simav Gölü, İzmir Gölcük Gölü, Çanakkale Ece Gölü, Trabzon Sera Gölü, Antalya Avlan Gölü artık suya hasret.
Hotamış - 17.4.2011
14 Göl Kurudu, Risk Altındaki Göllere Su Takviyesi Yapılıyor
Son yıllarda yaşanan kuraklık, çevre kirliliği ve kaynakların bilinçsiz kullanımı sebebiyle Türkiye'deki göller birer birer kuruyor. Şimdiye kadar 14 göl haritadan silindi. Devlet Su İşleri verilerine göre Kayseri Yay, Çöl, Engir Gölü, Hatay Amik, Konya Akşehir, Eber, Akgöl, Hotamış ve Yunak Gölü, Kütahya Simav Gölü, İzmir Gölcük Gölü, Çanakkale Ece Gölü, Trabzon Sera Gölü, Antalya Avlan Gölü artık suya hasret.
Hotamış - 14.4.2011
Karapınar'da Satranç Turnuvası Yapıldı
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilköğretim okullar arasında satranç turnuvası düzenlendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği turnuva, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Birinci kademede 56, ikinci kademede ise 44 öğrenci yarıştı. Müsabakalar sonucunda birinci kademe öğrencileri arasında TOKİ Yavuz Selim İlköğretim Okulundan Berfin Akkaya birinci, Yunus Emre İlköğretim Okulundan Aslan Güven ikinci, Atatürk İlköğretim Okulundan Emre Bilgeç üçüncü oldu. İkinci kademe öğrencileri arasında ise Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulundan Büşra Karlı birinci, Ticaret Borsası İlköğretim Okulundan Osman Elmacı ikinci, Hotamış Mehmetçik İlköğretim Okulundan Gönül İncekara üçüncü oldu.
Hotamış - 9.4.2011
Yaralanan Türk'ün Hayati Tehlikesi Yok
Hollanda'nın Alphen aan den Rijn kentinde bir alışveriş merkezine yapılan silahlı saldırıda yaralanan Türk kökenli Adem Aksoy'un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Aksoy'un yakın arkadaşı Fatih Rüştü Hotamışlı, Türk medyasına yaptığı açıklamada, yaralı gencin ailesiyle görüştüğünü ve durumunun iyi olduğuna dair bilgi aldığını söyledi.
Hotamış - 9.4.2011
Hollanda'daki Saldırıda Yaralanan Türk, Amatör Futbolcuymuş
Hollanda'nın Alphen aan den Rijn kentinde bugün bir alışveriş merkezinde meydana gelen saldırıda yaralanan Türkün, amatör futbolcu olduğu belirtildi. Alphen Aan de Rijn şehrinde ikamet eden Türk kökenli işadamı Fatih Hotamışlı, saldırıda yaralanan Adem Aksoy adlı Türk hakkında Cihan Haber Ajansı'na bilgi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hotamış Haberleri | Hotamış Haber - Haberler - Sayfa 4 - Hotamış haberleri, son dakika hotamış haber ve gelişmeleri burada. Bir Zamanlar Tarlaydı, Şimdi Kuş Cenneti Olma Yolunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 20:43:38. #1.14#
title