Hotamış Haberleri

Hotamış haber, Hotamış son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hotamış - 26.5.2015
Hotamış'da El Sanatları Sergisi
Karapınar ilçesi Hotamış Mahallesi'nde Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü El Sanatları Sergisi vatandaşların beğenisine sunuldu.
Hotamış - 22.5.2015
Türkiye'nin Asırlık "Mavi Rüyası" Gerçek Oldu
Türkiye'nin en geniş yüzeyli suni gölü Mavi Tünel'den suların proje kapsamında yapımı devam eden 125 kilometrelik kanal vasıtasıyla Hotamış Depolaması'na iletileceğini ifade eden Uzun, burada oluşacak göletin, 55 kilometrekarelik alanla Türkiye'nin en geniş yüzeyli suni gölü olacağını dile getirdi.
Hotamış - 12.12.2014
Konya'da Yüksekten Düşen İşçi Yaralandı
Hotamış Mahallesi'ndeki bir hububat silosu inşaatında çalışan Ali Ö.
Hotamış - 26.11.2014
Silifke'de TEOG Sınavına Girecek Öğrenciler Evde Mahsur Kaldı
Silifke’de etkili olan kar yağışı nedeniyle TEOG sınavına girecek olan öğrenciler evlerinde mahsur kaldı. Jandarma evlerinde mahsur kalan öğrencileri evlerinden alarak sınava yetiştirdi. Silifke’nin yüksek kesimlerinde kar etkili olurken 15 Mahalleye kar ve fırtına nedeniyle elektrik verilemiyor. Kapalı olan yolları açan Karayolları ekipleri ise gece gündüz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Silifke’nin Kırobası, Kavak, Sarıaydın, Kocaoluk, Kıca, Seydili, Şahmurlu, Örenköy Mahalleleri ile Armutözü, Çataköz, Oğru, Hotamış ve Topboğazı mevkilerinde elektrik kesintileri yaşanıyor.
Hotamış - 5.3.2014
AK Parti Hotamış'ta Seçmenlerle Buluştu
Karapınar AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, Belediye Başkan Adayı Mehmet Yaka, Belediye Meclis üyesi adayları ve yönetim Kurulu üyeleri Hotamış’ı ziyaret etti.
Hotamış - 28.2.2014
MHP Konya Adayı Altunel İlçeleri Ziyaret Etti
Altunel ve beraberindeki heyet daha sonra Hotamış, Yeşilyurt, İslik ve  Kayalı Mahallesi'nde vatandaşlarla görüştü.
Hotamış - 26.2.2014
MHP'li Meclis Üyesi Ak Parti'ye Geçti
Karapınar'a bağlı Hotamış Belediyesinin MHP'li Meclis üyesi İbrahim Kocabaş, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.
Hotamış - 14.2.2014
Yerel Seçimlere Doğru
Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Saydam, Karapınar ilçe Başkanı Murat Sözen, Karapınar Belediye Başkan adayı Mahmut Saydam'ın katıldığı açılışın ardından, Özkafa, ilçeye bağlı Yeşilyurt ve Hotamış beldelerini ziyaret etti.
Hotamış - 30.1.2014
MHP Karapınar Adayı Aker, Kesmez ve Hotamış'ı Ziyaret Etti
MHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Halil Aker, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı Kesmez ve Hotamış Mahallelerini ziyaret etti.
Hotamış - 23.6.2013
Akdeniz'e Boşa Akan Sular "Ovaya" Hayat Verecek
KOP kapsamında Göksu'nun Afşar kolundan alınacak suların, 18 bin 142 metre uzunluğunda tünelle Bağbaşı Barajı'na aktarılacağını ifade eden Uzun, "Aynı şekilde Bozkır Barajı'ndaki sular, dere yatağından Bağbaşı Barajı'na aktarılacak. Burada toplanan sular da Mavi Tünel vasıtasıyla Konya Ovası'na aktarılmak üzere Mavi Boğaz'a intikal ettirilecek. Bu suların intikal ettirilmesi için 125 kilometre uzunluğunda Apa-Hotamış iletim kanalı inşaatı devam ediyor" diye konuştu.
Hotamış - 12.6.2013
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Yerlikaya, Karapınar'da
 Daha sonra sırasıyla Karakışla, Hasanoba köyleri ile Hotamış beldesi, Ortaoba, Kayacık, Küçükaşlama, Sazlıpınar ve Akçayazı köyleri ziyaret edildi.
Hotamış - 7.6.2013
Gazeteciler, Kop'u Gezdi
- DSİ ve AK Parti Konya İl Başkanlığı, basın mensupları için Mavi Tünel Projesi'ne gezi düzenledi Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürü Uzun: "Mavi Tünel'den gelecek suyla yer altı suyu zenginleşecek, Konya'nın 2050 yılına kadar sağlıklı içme suyu karşılanacak" Konya'dan yola çıkan gazeteciler, Çumra ilçesindeki Mavi Tünel içme suyu isale hattını gezdi. Ardından APA-Hotamış İletim Kanalı (AHİ) boyunca inşaat çalışmalarını inceleyen gazetecilere, Bozkır ve Bağbaşı barajlarının inşaatı gezdirildi.
Hotamış - 7.6.2013
Konya'nın Su Problemi Sorun Olmaktan Çıkıyor
Geziye AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, teşkilat yöneticileri, Devlet Su İşleri (DSİ) 4. Bölge Müdürü Mustafa Uzun, baraj inşaatlarının yapımını üstlenen firma yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Gezi kapsamında Mavi Tünel İçme Suyu İsale Hattı (Konya-Çumra 3. Merhale Projesi), Apa-Hotamış İletim (AHİ) Kanalı İnşaatı, Bağbaşı Barajı, Bozkır Barajı İnşaatı, Afşar Hadimi Barajı İnşaatı ve Afşar Hadimi Tüneli inşaatlarında incelemeler yapıldı.
Hotamış - 1.6.2013
Konya'da Temel Atma ve Açılış Töreni
Konuşmasının ardından Bakan Eroğlu, Konya içme suyu isale hattının yapımı için ihaleyi kazanan yüklenici firmanın temsilcisinde projeyi erken bitirilmesini istedi, 23 Nisan 2015 saat 15.15'e söz aldı. Apa Hotamış İletim Kanalı'nın 2016 yılı yerine 1 yıl öne çekilmesi sözünü de alan Bakan Eroğlu, protokol imzaladı.
Hotamış - 31.5.2013
"Dünyanın Nazar Boncuğu"Nun Umudu 2015
Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan, görünümü nedeniyle "dünyanın nazar boncuğu" olarak adlandırılan ve son yıllarda yok olmaya yüz tutan Meke Gölü'nün, 2015'de su tutmaya başlayacak Hotamış Göleti ile eski günlerine dönmesi bekleniyor.
Hotamış - 29.5.2013
Bir Zamanlar Tarlaydı, Şimdi "Kuş Cenneti" Olma Yolunda
Karaman'da çok değil 25-30 yıl öncesine kadar birçok sulak alan olduğunu ve bu alanlarda yüzlerce çeşit kuş yaşadığını anlatan Koçak, şunları kaydetti: "Karaman göçmen kuşların geçiş alanı... Acıgöl, Hotamış Gölü, Çavuş Gölü, Akgöl gibi sulak alanlar kuşlar için önemli yaşam alanları idi.
Hotamış - 22.4.2013
Ölen Definecilerin Vukuatı Çok
Konya'nın Karapınar İlçesi Hotamış Beldesi'nde define aramak için kazdıkları tünelde kullanmak amacıyla kendi yaptıkları patlayıcıyı denerken, meydana gelen patlamada ölen definecilerin, aynı mahallede başka bir evin altında da tünel kazıp define aradıkları ortaya çıktı.
Hotamış - 19.4.2013
Bomba Denemesi Sonları Oldu
Karapınar'ın Hotamış Beldesi'nde define aramak için kazdıkları tünelde kullanmak için kendi yaptıkları bombanın patlaması sonucu ölen 1'i çocuk 4 kişi toprağa verildi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da 4 Kişinin Öldüğü Yangın
Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde çıkan yangında ölen, biri çocuk 4 kişi toprağa verildi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'daki Patlamada Ölenler Toprağa Verildi
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde meydana gelen patlama ve yangın nedeniyle hayatını kaybeden 4 kişi toprağa verildi.
Hotamış - 19.4.2013
4 Kişi, Define Hayali Kurbanı
Hotamış Beldesi Belediye Başkanı Özüdoğru'ya göre, 4 kişinin öldüğü patlama, define aramalarında kullanılacak patlayıcı hazırlanırken meydana geldi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da 4 Kişinin Öldüğü Yangın
Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde 4 kişinin öldüğü yangınla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.
Hotamış - 19.4.2013
Kül Tablasında Bomba Testi 4 Kişiyi Öldürdü
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde meydana gelen patlama ve yangın nedeniyle 4 kişi ölmüş 2 kişi yaralanmıştı.
Hotamış - 19.4.2013
Defineciler, Bombayı Denerken Patlama Olmuş
Hotamış Beldesi'nde meydana gelen patlamanın, define ararken kendi yaptıkları patlayıcının denenmesi sırasında meydana geldiği iddia edildi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da Define Merakı Faciayla Sonuçlandı
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde define aranan bir evde yaşanan patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.
Hotamış - 19.4.2013
Define Merakı Canlarından Etti
KONYA (AA) - 19.04.2013 - Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde çıkan yangında ölü sayısı 4'e yükseldi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da Patlama: 4 Ölü, 2 Yaralı
Konya'nın Karapınar İlçesi'nde müstakil kutllanılmayan bir evde meydana gelen patlama ve ardından çıkan yangında 4 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Karapınar İlçesi'ne bağlı Hotamış Beldesi Şabanlı Mahallesi'ndeki tek katlı kullanılmayan müstakil bir evde saat 21.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'daki Yangın
Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde çıkan yangında ölü sayısı 4'e yükseldi.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da Patlama Sonrası Yangın: 4 Ölü, 2 Yaralı
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde meydana gelen patlama sonrası çıkan yangında 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Hotamış - 19.4.2013
Konya'da Patlama: 4 Ölü, 2 Yaralı
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde meydana gelen patlama sonrası çıkan yangında 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Hotamış - 18.4.2013
Konya'da Yangın
Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde, ilk belirlemelere göre, bir evde çıkan yangında 3 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.
Hotamış - 18.4.2013
Konya'da Yangın Faciası
Konya'nın Karapınar İlçesine bağlı Hotamış Beldesi'nde bir evde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
Hotamış - 18.4.2013
Asa
- Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış beldesinde bir evde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.18.04.2013 23.10.NNNN.
Hotamış - 31.3.2013
Meke Gölü'nde Çevre Temizliği
Karapınar Hotamış Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri, Meke Gölü'nde çevre temizliği yaptı."Temiz bir çevrede yaşamak istiyoruz" diyen okulun Kooperatifçilik Kulübü öğrencileri, daha önce okul ve çevresinde başlattıkları çevre temizliği hareketini...
Hotamış - 2.2.2013
Son 50 Yılda 36 Göl Kurudu
Konya'da bulunan Suğla Gölü, Arapçayırı Çumra Ovası, Güvenç Gölü, Yarma Bataklığı, Hotamış Sazlıkları, Samsam Gölü, Akşehir Gölü, Karapınar Ovası ve Ereğli Sazlıkları.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hotamış Haberleri | Hotamış Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hotamış haberleri, son dakika hotamış haber ve gelişmeleri burada. Karapınar'a 6,5 Milyonluk Kanalizasyon Yatırımı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:54:15. #1.15#
title