Hoş Geldin Bebek Bakanlığa Örnek Oldu

Hoş Geldin Bebek Bakanlığa Örnek Oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Hoş Geldin Bebek” projesi, Sağlık Bakanlığı’na örnek oldu.

Hoş Geldin Bebek Bakanlığa Örnek Oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin "Hoş Geldin Bebek" projesi, Sağlık Bakanlığı'na örnek oldu. Bakanlık, Büyükşehir'in Kocaeli'de başarıyla uyguladığı projeyi Türkiye geneline taşımayı planlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli'de dünyaya gelen bebeklerin zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimlerine destek vermek ve bebek bakımı ile ilgili önemli bilgileri ailelere aktarmak amacı ile "Hoş Geldin Bebek" projesini yürütüyor. Proje kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012- 2013 yılları arasında 46 bin 645 aileye "Hoş Geldin Bebek" paket teslimi yapıldı.

"Hoş Geldin Bebek" paketi içerisinde; gelişim takvimi, "bebeğim büyüyor" kitapçığı, ateş ölçer, bebek çantası ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'ndan bebeğin ismine yazılmış bir mektup yer alıyor. Büyükşehir tarafından büyük bir dikkatle uygulanan ve takdir toplayan proje, Sağlık Bakanlığı'nı da harekete geçirdi. Bakanlık, "Hoş Geldin Bebek" projesini Türkiye geneline yaymak için çalışma başlattı. - KOCAELİ