Honolulu: Lübnan Sanayi Bakanına Suikast

Honolulu: Lübnan Sanayi Bakanına Suikast

ABD Başkanı George W. Bush, Lübnan Sanayi Bakanı Pierre Gemayel'in Öldürülmesini Kınayarak, Suikastin Araştırılması ve Birleşmiş Milletler'in (BM) Tepki Göstermesini İstedi.

Honolulu: Lübnan Sanayi Bakanına Suikast

ABD Başkanı George W. Bush, Lübnan Sanayi Bakanı Pierre Gemayel'in öldürülmesini kınayarak, suikastin araştırılması ve Birleşmiş Milletler'in (BM) tepki göstermesini istedi.

Miami'deki ziyareti sırasında Lübnan Sanayi Bakanı Gemayel'in öldürülmesiyle ilgili bir açıklama yapan ABD Başkanı Bush, "Bugün özgürlük düşmanlarının iğrenç saldırısıyla yeniden karşılaştık. Gemayel'i öldürenleri şiddetle kınıyoruz" dedi. İran ve Suriye'yi Lübnan'da istikrarı bozmakla suçlayan Bush, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri suikastinin sorumlularının da açığa çıkartılmasını istedi. Lübnan Hükümeti'ni desteklediklerini ifade eden Bush, "Gemayel'i öldürenler ve bu suikastın arkasındaki güçlerin kim olduklarının bulunması için kapsamlı bir soruşturma yapılmalı. Ayrıca uluslararası topluma, Fuad Sinyora başbakanlığındaki Lübnan Hükümeti'nin desteklenmesi çağrısında bulunuyorum" dedi.

Kaynak: İHA