Hollanda Haberleri

Hollanda haber, Hollanda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hollanda - 13.10.2020
Son dakika haberi! Avrupa'dan 'İki Gözüm Ahmet' filmine koronavirüse rağmen yoğun ilgi
Gani Rüzgar Şavata yönetmenliğinde, şarkıcı Ahmet Kaya'nın hayatını ve 1999 yılında MGD tarafından düzenlenen ödül töreninde yaşanan olayları anlatan film 'İki Gözüm Ahmet' filmi çekildi. Filmle ilgili DHA'ya konuşan dağıtımcı Ali Fidan, "Perşembe günü 96 salonla başladığımız gösterim önümüzdeki hafta Cuma günü Hollanda'da da gösterime girmesiyle 120 salona ulaşmış olacak.
Hollanda - 13.10.2020
Doğu Karadeniz'den yapılan su ürünleri ihracatı yüzde 38 arttı
Ocak-eylül döneminde Rusya Federasyonu'na 31 milyon 546 bin 930 dolarlık, Vietnam'a 2 milyon 459 bin 882 dolarlık, Gürcistan'a 1 milyon 473 bin 166 dolarlık, Japonya'ya 558 bin 968 dolarlık ve Polonya'ya da 502 bin 478 dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Bu dönem ayrıca geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan Fransa, Ukrayna, Çin Halk Cumhuriyeti, Hollanda ve Beyaz Rusya'ya da su ürünleri ihraç edildi.
Hollanda - 12.10.2020
Belçika'da Kovid-19 vakalarındaki artış hız kesmiyor
Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nin verilerine göre, Belçika'da son iki haftada her 100 bin kişiden 364'ünde virüse rastlandı. Avrupa'da bu oranın en yüksek görüldüğü ülke 433 ile Çekya oldu. Çekya ve Belçika'yı Hollanda, İspanya, Fransa ve İngiltere takip ediyor.
Hollanda - 12.10.2020
Boğaziçi Üniversitesinden araştırmacılar Afrika'da yoksullukla mücadele için çalışacak
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi Üniversitesinin yer aldığı ADAPTED kısa adıyla ifade edilen ve "Yoksullukla Mücadele: Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmak İçin Yollar" (Eradicating Poverty: Pathways Towards Achieving The Sustainable Development Goals) başlığını taşıyan AB projesi kapsamında aralarında Almanya, Hollanda ve Fransa'dan üniversitelerin ortakları arasında bulunduğu bir doktora programı başlatılacak.
Hollanda - 11.10.2020
Futbol: UEFA Uluslar Ligi
UEFA Uluslar Ligi'nde tamamlanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle: A Ligi 1. Grup: Bosna Hersek-Hollanda: 0-0 2.
Hollanda - 11.10.2020
Tüberküloz aşısının Kovid-19'a karşı koruyuculuğu test edilecek
BBC'nin haberine göre, 1921 yılında geliştirilen ve tüberkülozun yanı sıra diğer enfeksiyonlara karşı koruyuculuk sağlayabileceğine dair kanıt bulunan BCG, uluslararası Brace çalışması çerçevesinde İngiltere, Avustralya, Hollanda, İspanya ve Brezilya'da toplam 10 bin gönüllü üzerinde deneniyor.
Hollanda - 11.10.2020
F1 Almanya Grand Prix'sini Hamilton kazandı
Red Bull'un Hollandalı pilotu Max Verstappen liderin 4.
Hollanda - 11.10.2020
Tuncelili karateci Nil'in yüreği minik ama hedefleri büyük
1. International Amsterdam e-Karate Kupası'nda şampiyon oldu Küçük yaşına rağmen hedeflerini büyük tutan Gezer'in, Hollanda Karate Federasyonu tarafından internet üzerinden düzenlenen 1.
Hollanda - 11.10.2020
Hazır giyim ve konfeksiyon ihracatında yükseliş trendi sürüyor
Almanya'ya söz konusu ayda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,46 artışla 281 milyon 119 bin dolarlık hazır giyim ve konfeksiyon ihraç edildi. Bu ülkeye ocak-eylül döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 azalışla 2 milyar 237 milyon 480 bin dolarlık dış satım yapıldı. Almanya'nın ardından bu sektörde en çok ihracat yapılan ikinci ülke İspanya oldu. İspanya'ya geçen ay yüzde 21,6 yükselişle 265 milyon 193 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi. İspanya'yı yüzde 44,5 yükseliş ve 232 milyon 84 bin dolarlık ihracatla Birleşik Krallık, yüzde 42 artışla 136 milyon 219 bin dolarlık dış satımla Hollanda takip etti.
Hollanda - 9.10.2020
Sur Yapı Antalya projesinde 900 dairenin daha teslimleri başladı
Dünyanın her yerinden vatandaş mega projeden alım yaptı Sur Yapı Antalya, gerek kentsel dönüşüm modeliyle gerekse akıllı şehir fonksiyonlarıyla tüm dünyaya örnek teşkil ediyor. Satış sürecinde aldığı talep ve kentsel dönüşüm sürecindeki uygulanan model anlamında uluslararası bilinirliğe sahip referans bir proje oldu. İnşa edilen mega şehirden, bugüne kadar ABD, Güney Kore, Rusya, Almanya, İngiltere, Kuveyt ve Mısır gibi 29 farklı yabancı ülke vatandaşı, Almanya, Hollanda, Fransa, Kanada ve Yunanistan gibi 27 farklı ülkede yaşayan Türk vatandaşları alım gerçekleştirdi.
Hollanda - 8.10.2020
Ferdi Kadıoğlu attı, Hollanda farklı kazandı
Hollanda Ümit Milli Takımı, U21 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında Cebelitarık'ı 5-0'lık skorla mağlup etti.
Hollanda - 8.10.2020
Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde milliler, kasım ayı maçlarını Türkiye'de oynayacak
A Milli Erkek Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın yer aldığı gruplarda Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin kasım ayı maçlarına Türkiye ev sahipliği yapacak.
Hollanda - 8.10.2020
A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımı'nın eleme maçları İstanbul'da
Buna göre; 13-16 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları şu şekilde: E Grubu Türkiye - Arnavutluk Litvanya - Sırbistan Türkiye - Sırbistan Arnavutluk - Litvanya 26-29 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları ise şöyle: D Grubu Türkiye - Hırvatistan Hollanda - İsveç İsveç - Hırvatistan Türkiye - Hollanda Erkeklerde, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası, 24 takımın katılımı ile 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan ve İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olup, şampiyonanın final grubu Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek.
Hollanda - 8.10.2020
Son dakika... Christoph Daum: "Geçmişte Türkiye'ye transfer olmamdaki önemli etkenlerden birisi Solingen...
O dönemde Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk'u takıma kazandırmak istediğini ve bu amaçla görüştüğü aktaran Daum, futbolcuyu Galatasaray'ın da almak istediğini duyunca Aziz Yıldırım ile Hollanda'ya gittiklerini anlattı.
Hollanda - 8.10.2020
Macron'un İslam'a yönelik hezeyanları
Takip edenlerin bildiği üzere, Macron son dönemde "Avrupa İslam'ı" genel projesinin alt versiyonu olan "Fransa İslam'ı" projesinin en hararetli savunucularından. Adeta bu yönde kendisine bir misyon yüklenmiş gibi hareket ediyor. Onun İslam'la ve Müslümanlarla ilgili yeni olmayan bu çıkışlarını, ülkede aşırı sağa kayan oyları geri almaya çalıştığı şeklinde açıklayanlar olsa da, kanaatimizce bunlar yalnızca 2022'deki seçimlere endeksli olmayıp başka önemli saiklerle, özellikle de uzun süredir Avrupa'da alabildiğine gündemde olan "Avrupa İslam'ı" oluşturma projesi ve tartışmalarıyla ilgilidir. Zira "Almanya İslam'ı", "Fransa İslam'ı", "Hollanda İslam'ı", "İngiltere İslam'ı", "Amerikan İslam'ı" ve "Avusturya İslam'ı" gibi alt versiyonlara sahip bu kavram, özellikle 11 Eylül 2001 hadisesi sonrasında, sözü edilen ülkelerde olduğu gibi, Avrupa çapında da siyasi bir proje olarak karşımızda duruyor.
Hollanda - 8.10.2020
TRT Spor yorumcusu Cem Dizdar: "İnsanlar takım tutma motivasyonuyla yanlışlara sahip çıkıyor"
Ülke futbolunun kendi kendini küme düşürdüğünü vurgulayan Dizdar, "Hiç öngöremediğimiz şeyler üzerine sörf yapıyoruz. Çok iyi ve çok organize edilmiş bir şekilde Portekiz'in, Belçika'nın, Hollanda'nın yaptığı gibi başta üretici ve yetiştirici bir ülke daha sonrasında yarışmacı bir ülke haline gelmeliyiz.
Hollanda - 8.10.2020
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 55 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapacak
Yıldırım, bu yıl ülke çeşitliliğinin arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu yıla kadar 14 ülkeden uluslararası öğrencimiz varken bu yıl ülke çeşitliliği artarak üniversitemiz 55 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez Ürdün, Etiyopya, Çad, Gana, Cibuti, Tanzanya, ABD, Hollanda, Kamerun, Kenya, Kırgızistan, İsviçre, Belçika, Avusturya gibi ülkelerden de yabancı öğrenci aldık.
Hollanda - 8.10.2020
Akbank UniChallenge'a Türkiye ve yurt dışından 685 öğrenci başvurdu
Söz konusu programa yapılan 685 başvuru, 48 şehir ve 114 üniversiteye yayıldı. Seçilen öğrencilerin 32'si İstanbul'dan, 8'i İzmir'den, 7'si Eskişehir'den, 6'sı Ankara'dan gelirken Antalya, Edirne, Kocaeli, Konya, Niğde, Sakarya ve Hollanda'dan birer öğrenci katıldı.
Hollanda - 8.10.2020
Trabzonspor, Birleşmiş Milletler gibi
Bordo-mavililer, Belçika ve Slovakya'dan 7'şer, Polonya, Gürcistan ve Gana'dan 6'şar, Nijerya ve Arjantin'dan 5 oyuncu renklerine bağladı. Trabzonspor, Almanya, Portekiz, Ukrayna, Senegal Sirbistan ve Çekya'dan 4'er oyuncu kadrosuna katarken, Bosna Hersek, Kolombiya, Kamerun, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, İngiltere, ve Gine'den 3'er oyuncu kattı. İsveç, Azerbaycan, İran, Karadağ, Mısır, Hollanda, Güney Kore, Romanya, Mali, Bulgaristan, Fildişi Sahili ve Cezayir 2'şer, Avusturya, Belarus, Ekvator, Yeşil Burun Adaları, Tago, Fransa, Kosova, Arnavutluk, Kosta Rika, Yunanistan, Fransız Guyanası, Avustralya, Paraguay, Danimarka, Kongo, Fas, Burundi, Peru ve Nambiya'dan 1'er oyuncu kattı.
Hollanda - 8.10.2020
Hollandalı eşinden olan ikiz kızlarına hasret yaşıyor
Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan adam, Hollandalı eski eşinden olan ikiz kızlarını 23 yıldır göremiyor.
Hollanda - 8.10.2020
İtalya Başbakanı Conte: "Yeni kısıtlamalardan kaçınmak için daha sıkı tedbirler almalıyız"
Başbakan Conte, ayrıca bölge yönetimlerinin eğer uygun görürlerse kuralları daha sıkılaştırma imkanlarının da bulunduğunu sözlerine ekledi. Öte yandan Sağlık Bakanı Roberto Speranza da Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Belçika, Hollanda, Çekya ve Büyük Britanya'dan İtalya'ya gelenlerin ülkeye girişte test yapmalarına yönelik yeni bir talimatname imzaladığını belirtti.
Hollanda - 7.10.2020
İtalya'da Kovid-19 salgınında 3 bin 678 yeni vaka
Tedbirler çerçevesinde İtalya, Büyük Britanya, Hollanda ve Belçika'dan gelenlere de test yaptırma zorunluluğu getirdi.
Hollanda - 7.10.2020
Son dakika haberi | PSV, Mario Götze'yi renklerine bağladı
Son dakika habere göre Hollanda Birinci Futbol Ligi ekiplerinden PSV Eindhoven, Alman oyuncu Mario Götze'yi transfer etti.
Hollanda - 7.10.2020
Pew Araştırma Merkezi: Gelişmiş ülkelerde Çin'e karşı güvensizlik son bir yılda arttı
ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Belçika, Hollanda, Danimarka, İsveç, Japonya, Güney Kore ve Avustralya'daki katılımcıların çoğunluğu Çin'e yönelik olumsuz izlenimleri olduğu görüşünü dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hollanda Haberleri | Hollanda Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hollanda haberleri, son dakika hollanda haber ve gelişmeleri burada. Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçıların sayısını verirken gözleri doldu, boğazı düğümlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:22:41. #1.14#
title