Hollanda'da "Teröre Lanet, Askere Destek" Gösterisi

Hollanda'da "Teröre Lanet, Askere Destek" Gösterisi

Tüm Ülkeyi Saran "Teröre ve PKK'ya Lanet, Askere Destek" Gösterilerinden Biri de Utrecht Şehrinde Yapıldı. Öğrenci Derneklerinin Organizesiyle Yapılan Gösteride, Çok Sayıda Üniversiteli Öğrenci ve Vatandaş, Sloganlar Eşliğinde Omuz Omuza Yürüyerek, Pankart Açtı.

Hollanda'da

Tüm ülkeyi saran "Teröre ve PKK'ya lanet, askere destek" gösterilerinden biri de Utrecht şehrinde yapıldı. Öğrenci derneklerinin organizesiyle yapılan gösteride, çok sayıda üniversiteli öğrenci ve vatandaş, sloganlar eşliğinde omuz omuza yürüyerek, pankart açtı.

Utrecht kent merkezinde yapılan gösteriye 5 binin üzerinde katılım oldu. Lahey, Rotterdam ve Amsterdam'dan gelen öğrenciler, Utrecht'te buluştu. Düzenlenen gösteriyle Türk askerinin yanında olduklarını gösteren öğrenciler, ellerindeki Türk bayrakları kadar üzerlerine giydikleri giyisilerle de kırmızıya büründü.

Bu arada polis geniş güvenlik önlemleri alırken, gösteriler sırasında vatandaşlar, soğukkanlılıklarını korudu. Hep birlikte PKK'yı ve terörü lanetleyen göstericiler, hayatını kaybeden şehitlerin isimlerini tek tek okundu. Türk ve Hollanda bayrakları ile birlikte dünya kamuoyuna önemli mesajların verildiği pankartlarda, "Kerkük PKK'ya mezar olacak", "Hepimiz askeriz, seve seve gideriz", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Bir gece ansızın gelebiliriz", "Musul-Kerkük bizimdir" ibareleri yer aldı.

Öğleden sonra başlayan gösteri akşam geç saatlere kadar devam etti.

(MÇ-KK-KK-D)

Kaynak: İHA