Hollanda Başkonsolosu İftar Düzenledi - Haberler
Haberi Paylaş

Hollanda Başkonsolosu İftar Düzenledi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Hollanda Başkonsolosu İftar Düzenledi

Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom; yerel yönetimler, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve akademi çevrelerine Hollanda Sarayı’nda bir iftar düzenledi.

Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom; yerel yönetimler, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve akademi çevrelerine Hollanda Sarayı'nda bir iftar düzenledi.

Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom, başta Beyoğlu ve Şişli Belediye Başkanları Ahmet Misbah Demircan ve Hayri İnönü olmak üzere yerel yönetimler, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, akademi ve basın çevrelerinden yaklaşık 130 konuğun katılımı ile bir iftara Hollanda Sarayı'nda ev sahipliği yaptı. İftar yemeği sırasında Barış için Müzik Vakfı'nın bakır üflemelilerden oluşan orkestrası da konuklara mini bir konser verdi.

Konuşmasında 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde Beyoğlu civarında yaşayan yaklaşık yüz kadar Suriyeli mülteci ailenin katılacağı bir başka iftara daha ev sahipliği yapacağına vurgu yapan Schuddeboom, "Bu yıl başkonsolosluğumuz tarafından İstanbul'da ikinci defa olmak üzere Ramazan ayının sosyal dayanışma nosyonuna binaen bir dizi etkinlik düzenleniyor. Bu akşam, çeşitli vesileler ile irtibatta olduğumuz dostlarımızın katılımı ile bu iftarı düzenledik. Barışa Müzik Vakfı'nın yetenekli gençlerinin verdiği konser ile aynı zamanda bir müzik ziyafeti de yasamış olduk. Elbette ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının müzik eğitimi için vakfa bağışta bulunmayı da ihmal etmedik" dedi.

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Dernegi işbirliği ile Hollanda Başkonsolosluğu'nun bulunduğu mahallede yaşayan Suriyeli mülteci ailelerin katılacağı bir iftar daha vereceklerini belirten Schuddeboom, sözlerini şöyle tamamladı: "Bundan sonra da başkonsolosluğumuzun iletişim ağını güzel iftar gelenekleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda Ramazan ayında daha kapsamlı hayır ve dayanışma etkinlikleri için Türkiye'deki Hollanda firmaları ile güç birliği yapmayı arzu ediyoruz". - İSTANBUL

Hollanda Başkonsolosu İftar Düzenledi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title