HÖH Lideri Doğan'a Silahlı Saldırı Teşebbüsü

HÖH Lideri Doğan'a Silahlı Saldırı Teşebbüsü

HÖH Lideri Doğan'a Silahlı Saldırı Teşebbüsü
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

HÖH Delegesi Sedefoğlu HÖH partisinin lideri Ahmet Doğan'a düzenlenen silahlı saldırı girişimiyle ilgili açıklamada bulundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Delegesi ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALGÖÇ) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Remzi Sedefoğlu, HÖH partisinin lideri Ahmet Doğan'a düzenlenen silahlı saldırı girişimiyle ilgili, "Bu olay Bulgaristan'da yaşayan Türkler için bir dönüm noktası olabilir. Türklerin birbirine daha sıkı sıkıya sarılmasına neden olabilir" dedi.

Sedefoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu hareketin lideri Ahmet Doğan'a yönelik silahlı saldırı girişimi sırasında Balgöç Orhangazi Şube Başkanı Süleyman Aydın ile kongrenin yapıldığı salonda olduklarını belirtti.

HÖH'ün Kongresi'ne katılmak üzere Balgöç Orhangazi Şube Başkanı Aydın, yönetim kurulu üyeleri Erol Öztürk ve Mehmet Terzi ile Bulgaristan'a gittiklerini belirten Sedefoğlu, delege olarak ilk kez Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin kongresine katıldığını bildirdi.

Kongre için BALGÖÇ ekibi ile salondaki yerlerini aldıklarını ifade eden Sedefoğlu, yaşananları şöyle anlattı:

"Genel Başkan Ahmet Doğan'ın konuşması sırasında zanlı bir anda sahneye fırladı. Doğan'ın konuşma yaptığı platform yaklaşık 1 metre yükseklikteydi. Ben de hemen platformun yakınındaki yerimde, dernek başkanı Süleyman Aydın ile oturuyordum. Sahneye fırlayan genç bir anda tabancayı Ahmet Doğan'a doğrulttu. Salonda o anda büyük bir panik yaşandı. İnsanlar çığlık çığlığa bağırırken, zanlı tabancasını ateşledi ancak tabanca ateş almadı. İkinci kez ateşlediğinde de tabanca tutukluk yapınca bir anda korumalar zanlıyı etkisiz hale getirdi. Sahne bir anda karışınca ben de elimdeki fotoğraf makinesi ile yaşananları fotoğraflandırmaya çalıştım. O esnada tabancanın yere düştüğünü gördüm ve tabancanın fotoğraflarını çektim."

HÖH delegelerinin korumalar tarafından gözaltına alınan zanlıya vurmaya başladığını, bu esnada salonda da büyük bir kaos yaşandığını belirten Sedefoğlu,

"Bu olay Bulgaristan'da yaşayan Türkler için bir dönüm noktası olabilir. Bu olay Türklerin birbirine daha sıkı sıkıya sarılmasına neden olabilir" şeklinde konuştu.

Muhabir: Musa Öztürk/ Fikriye Susam Uyar

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - BURSA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title