Hocalı Katliamı'nın 24. Yılı
Haberler » Güncel » Hocalı Katliamı'nın 24. Yılı - Haber

Hocalı Katliamı'nın 24. Yılı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında, Ermeni çetelerinin soykırım yaptığını, bu zulmün asla unutulmayacağını kaydetti.

Hocalı Katliamı'nın 24. Yılı

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Abdullah Çelik, 26 Şubat 1992'de 'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında, Ermeni çetelerinin soykırım yaptığını, bu zulmün asla unutulmayacağını kaydetti.Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Hocalı'da 600'ü aşkın Azerbaycan Türkünün, Ermeni çeteleri tarafından toplu şekilde öldürüldüğünü ifade etti.

Aradan neredeyse çeyrek yüzyıl geçmesine rağmen katliamın acılarının tazeliğini koruduğunu belirten Çelik, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Tarihsel anlamda güncel sayılacak bu katliama rağmen Ermenistan ve onlar üzerinden siyaset üretmeye çalışan derin lobiler, zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmayı, hem suçlu hem güçlü olmayı bir şekilde başararak. Azeri kardeşlerimizi suçlayabilme pişkinliğini ve cüretini gösteriyorlar. Hocalı'da yaşananların dünya tarihinin en ibret verici zulmü ve insanlık utancı olarak hafızalarda yer edinirken, dünyanın tanıklık ettiği Hocalı katliamının tarihe birer kara leke olarak geçti. Ermenistan işgal ettiği tüm topraklardan geri çekilmesi gerekir. Katliamın sorumluları, işledikleri insanlık suçunun hesabını uluslararası yargı organları önünde vermeli ve gereken cezaya çarptırılmalıdır."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler