Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular

Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular

28.10.2020 09:31 | Son Güncelleme: 28.10.2020 12:13

- Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular Palandöken Belediyesi salgın sürecinde kültür merkezleri vasıtasıyla verdiği online ve yüz yüze eğitimle kursiyerlerin hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

- Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular

ERZURUM - Palandöken Belediyesi salgın sürecinde kültür merkezleri vasıtasıyla verdiği online ve yüz yüze eğitimle kursiyerlerin hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Çok sayıda vatandaşa ekonomik anlamda güçlenebileceği meslekler kazandıran Palandöken Belediyesi, son olarak Resim kursuna katılan 5 kursiyerin üniversiteli olmasını sağladı.

Palandöken Belediyesi Efkan Ala Kültür Merkezinde açılan Resim kursuna katılan kursiyerlerden 5'i, özel yetenek sınavlarında elde ettikleri başarıyla Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nü dereceyle kazandılar.

Başkan Sunar'dan Tebrik Ziyareti

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, dereceyle üniversiteli olan kursiyerleri Efkan Ala Kültür Merkezinde ziyaret ederek tebrik etti. Recep Tayyip Erdoğan ve Efkan Ala Kültür Merkezlerinde açmış oldukları kurslarda eğitim gören kursiyerlerin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade eden Başkan Sunar, "Belediyemiz bünyesinde iki kültür merkezimiz bulunuyor. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezimiz ilçemizin doğusunda, Yunus Emre mahallemizde faaliyetlerini sürdürüyor. Efkan Ala kültür merkezimiz ise ilçemizin batısında, Hüseyin Avni Ulaş Mahallemizde bu yıl faaliyete açtığımız Kültür Merkezi. Her iki kültür merkezimiz de tam kapasite hizmet veriyor. Salgın sürecinde yüz yüze eğitime ara verdik. online eğitimle devam ettirdiğimiz kurslarımız oldu süreçte. Şimdi normalleşme süreciyle burada kurslarımızı yeniden açtık. Resim kursuna devam eden arkadaşlarımız var. Resim kursumuzda yaklaşık 40 kursiyerimiz eğitim aldı. Kursiyerlerimizden 6'sı süreçteki gelişimleriyle üniversiteyi düşündüler ve özel yetenek sınavına katıldılar. 5'i dereceyle kazandı. 4 kursiyerimiz eğitim fakültesi Resim Öğretmenliği bölümü, 1 kursiyerimiz de Güzel Sanatlar Fakültesini kazandı. Çok mutlu olduk. Kendilerini yürekten tebrik ediyor, üniversite hayatlarında da başarı diliyorum. Arkadaşlarımızın Üniversite Eğitimleri boyunca tüm imkanlarımızdan faydalanabileceğini de özellikle belirtmek istiyorum. Kendilerinin bir süreç sonra burada eğitim görecek olan kursiyerlerimize ağabeylik, ablalık etmelerini bekliyorum." Dedi

'Kurslarımıza ev hanımlarının ilgisi yoğun oluyor'

Açıklamasının devamında Kültür merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerle bir gönül bağı oluşturduklarını ifade eden Başkan Sunar, bünyelerinde hizmet veren her iki kültür merkezinde de kursiyerlere ayrıcalıklı imkanlar sağladıklarına vurgu yaptı. Ev hanımlarının kurslara özel ilgisinin olduğunu aktaran Başkan Sunar, kurslara katılan ev hanımlarının çocukları için kreş hizmeti sağladıklarını da ifade ederek, "Kültür merkezlerimize ev hanımları yoğun ilgi gösteriyor. Nitekim üniversiteyi kazanan kursiyerlerimizden birisi ev hanımı. Kendisinin bir de çocuğu var. Çocuğunu kültür merkezimizde bulunan kreşe bırakarak eğitimini almaya devam ediyor. Diğer ev hanımlarının da çocuklarını rahatlıkla kreşe bırakarak kurslarımızdan faydalanabileceğini özellikle belirtmek isterim." diye konuştu

Hobi Olarak Başladılar, Üniversiteli Oldular

Hobi olarak başladıkları kurslarda kaydettikleri gelişimle biranda kendilerini yetenek sınavında bulduklarını paylaşan kursiyerler, eğitmen hocalarına ve sağlanan imkanlardan dolayı Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar'a teşekkürlerini ifade ettiler.

Başkan Sunar'a Teşekkür

Kursta gösterdikleri başarı ile üniversite kapısını aralayan Burçak İlbeyi (hemşire), Damla Anıl (hemşire), Necla Gök Küçük (ev hanımı) Demet Tutan (memur) ve Mehmet Akif Durmaz (öğrenci) Belediye Başkanı Muhammed Sunar'ın kara kalemle yaptıkları portre resmini hocaları Oğuzhan Taşcuoğlu ile birlikte hediye etti.

Anlamlı Tablo

Erzurum'da pandemi hastanesi olarak hizmet veren Mareşal Çakmak Hastanesinde görevli hemşire Burçak İlbeyi salgın sürecinde yaşanan stresi atmak için resim kursuna katıldığını ifade ederek, Pandemi süresinin kahramanları sağlık çalışanları için çizdiği, halk kahramanlarının bile önlerinde eğilerek saygı gösterdiği tabloyu paylaştı. İlbey, "Palandöken Belediyesi'nin sağladığı kültür merkezinde sağladığı imkandan haberdar olur olmaz, pandemi sürecinin stresini de atmak için kursa katılmaya karar verdim. Burada yoğun tempoda yaptığımız çalışmalar neticesinde ciddi gelişim kaydettim. Üniversite sınavına katıldım ve dereceyle kazanma başarısı gösterdim. Süreçte bizlere imkan sağlayan Palandöken Belediyle Başkanımız Muhammet Sunar'a ve hocamız Oğuzhan Taşçıoğlu'na teşekkür ediyoruz." diye konuştu

Ev Hanımı Üniversiteli Oldu

Belediyenin birçok kursuna katılan evli ve 1 çocuk annesi Necla Gök Küçük de, Üniversiteyi dereceyle kazanan kursiyerlerden. Hayatın öğrenme yolculuğu olduğunu ifade eden Küçük, "Kültür Merkezinde açılan çok sayıda kursa katılım sağladım. Hayat öğrenme yolculuğu. Bende hep öğrenmenin peşinde oldum. Son olarak resim kursuna da katılma kararı aldım. Burada yoğun bir çalışma içerisine girdim. Kendimi geliştirdim ve üniversiteli olabilmek için açılan yetenek sınavına katıldım. Dereceyle sınavı kazandım. Palandöken Belediye Başkanımız Muhammet Sunar'a, Hocamız Oğuzhan Taşçıoğlu'na ve Kültür Merkezi personeline teşekkür ediyorum.

Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular
Hobi olarak başladılar, üniversiteli oldular

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ŞAHAP GÜRLER

Manşet Haberler

title