HKÜ'de Marka Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

HKÜ'de Marka Semineri

HKÜ'de Marka Semineri
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesinde marka semineri veren Marka Stratejisti Özel Oytun Türkoğlu, "Marka olmak ünlü olmak değildir" dedi.

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) marka semineri veren İşadamı ve Marka Stratejisti Özel Oytun Türkoğlu, "Marka olmak ünlü olmak değildir. Herkes bir fark yaratarak kendi yaptığı işte marka olabilir" dedi.

HKÜ Girişimci Gençler Kulübü tarafından 'Üniversiteden iş hayatına kişisel marka olmak' konulu seminer düzenlendi. HKÜ Hukuk Fakültesi Amfisi'nde gerçekleştirilen interaktif seminerde İşadamı ve Marka Stratejisti Özel Oytun Türkoğlu tarafından HKÜ öğrencilerine 'Kişisel marka olmak ne demektir, marka olmanın faydaları, marka olmanın ilk adımları, kişisel gelişim ve marka, çevre edinmenin markanıza etkisi, kişisel markanız için sosyal medyanın gücü, kimlik çalışmaları ve markanız, markanız ve planlama, toplantılarda etkin olma metodları, ikili ilişkiler' gibi konular anlatıldı.

'Satmak' kelimesinin Türkçe anlamıyla insanların kulağına ilk başta kötü geldiğini, ancak iş hayatına atılınca herkesin bir şekilde kendi yeteneklerini 'satması' gerektiğini belirten Türkoğlu, bir insanın hayatı boyunca öğrenmeyi ve uygulamayı gerçekten istemesi gerektiğine dikkat çekti. "Marka olmak Tarkan yada Hadise olmak değildir" diyen Türkoğlu, herkesin bir fark oluşturarak kendi yaptığı işte marka olabileceğini ve rakiplerini geride bırakabileceğini dile getirdi. Herkesin aynı yaptığı işi farklı yapmanın marka olmanın bir özelliği olarak tanımlayan Türkoğlu, "Ne satarsan sat kendini satarsın. Hizmet veya ürün satıyorsanız, yada devlette çalışıyorsanız bir üst kademeye yükselmek için kendinizi, yeteneklerinizi ortaya koymalı ve diğer rakiplerinizin önüne geçebilmelisiniz. 'Facebook'u kurmayı ben daha önce düşünmüştüm' diyen birisi uygulamaya geçmemişse sadece düşünmüştür. Marka olmak farklılaşmakla, işinize değer katma ve insanların sizi nasıl algılayacağını yönetmekle mümkündür" diye konuştu.

Seminerin sonunda katılımcılara sertifika verildi. - GAZİANTEP

HKÜ'de Marka Semineri

HKÜ'de Marka Semineri

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title