Hızlı Yaşadı Genç Öldü!

Hızlı Yaşadı Genç Öldü!

Geçirdiği Rahatsızlık Nedeniyle Kaldırıldığı Hastanede Ölen İş Adamı Mete Küçükberber'in Cenazesi, İstanbul'da Toprağa Verildi

Hızlı Yaşadı Genç Öldü!

GEÇİRDİĞİ RAHATSIZLIK NEDENİYLE KALDIRILDIĞI HASTANEDE ÖLEN İŞ ADAMI METE KÜÇÜKBERBER'İN CENAZESİ, İSTANBUL'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Küçükberber için Zincirlikuyu Camisinde düzenlenen törene, annesi Ayten Ağıtmış ile babası Zeki Küçükberber sağlık durumları uygun olmadığı için katılamadı. Camide, Mete Küçükberber'in kız kardeşi Oya Küçükberber ve eniştesi Sedat Yasa ile halası Sevgi Aysan taziyeleri kabul etti.

Eski eşi Firdevs Altan'ın, tabutunun başından ayrılmadığı Mete Küçükberber'in cenazesine katılanlar arasında, eski başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller, tiyatro oyuncuları Kerem Alışık ve Oktay Kaynarca, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören de yer aldı.

Tören sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Oya Küçükberber, Mete Küçükberber'in çocukluğunda solunum enfeksiyonu geçirip tedavi gördüğünü, ancak son zamanlarda hiçbir sağlık sorunu bulunmadığını kaydederek 'Çok ani oldu. Gayet iyiydi. Yazlıkta denize giriyordu. 3-4 gün önce İstanbul'a gelmişti. 15 gün önce telefonla görüştük. Yazık oldu' dedi.

Özer Çiller de 'Mete çok dürüst, herkesi seven bir insandı. Allah rahmet eylesin. Hayat başlıyor, bitiyor. Genç bir çocuktu. 43 yaşında bir bahar sönüyor, insan üzülmez mi? Tanımasanız bile üzülürsünüz' diye konuştu.

Yıldırım Demirören de, Mete Küçükberber'in çok iyi bir insan olduğunu ve kendisiyle çocukluğundan beri iyi birer arkadaş olduklarını anlattı.

Oktay Kaynarca ise Mete Küçükberber'in kimse için kötülük düşünmeyen çok iyi bir insan olduğunu ifade ederek 'Kendi hayatını yaşadı. Ne yaptıysa kendine yaptı. Sevdiğim bir arkadaşımdı. Bu kadar büyük bir aileye sahip bir çocuğun tek başına gidip bir hastanede ölmesini ben biraz anlamlı buluyorum. Ne olursa olsun. Kimsesi yok muydu bu çocuğun? Benim için acı olan odur' dedi.

Kerem Alışık da, Mete Küçükberber ile çok güzel bir dönemi birlikte paylaştıklarını ifade ederek, 'Mete, özünde çok iyi bir insandı.

Esprili, neşeli, hayatın içinde hayatı yaşamayı seven biriydi. Kendisini maalesef çok genç yaşta kaybettik. Daha yaşayacak çok şeyi vardı. Çok üzgünüz' diye konuştu.

Küçükberber'in cenazesi, burada öğle vakti kılınan namazın ardından arkadaşları ve yakınlarının omuzlarında taşınarak, Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.