Hızlı Tren Haberleri

Hızlı Tren haber, Hızlı Tren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hızlı Tren - 04.09.2019
AK Parti Sivas İl Başkanlığı Yemeği
"İnşallah gelecek ramazana kadar yüksek hızlı treni de Sivas'ımıza getireceğiz.
Hızlı Tren - 04.09.2019
Sivas Kongresi'nin 100. yıl dönümü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ramazan Bayramı'na kadar yüksek hızlı trenimizi (YHT) inşallah Sivas'ımıza vardıracağız." dedi.
Hızlı Tren - 03.09.2019
Türkiye-Çekya Çalışma Yemeği
Çekya Başbakanı Andrej Babis, "Bizim uzun dönemli bir yatırım planımız var. Otoban ağını tamamlamak ve yüksek hızlı trenlere yatırım yapmak istiyoruz.
Hızlı Tren - 27.08.2019
"Türkiye, silahlı insansız hava aracında rakiplerinin önüne geçti"
Bütün bu çalışmalar kapsamında aynı zamanda hava ve kara yolları ulaşımının da gözden geçirilmesi gerektiğini ifade eden Ünal, "Yani uçaktan indiğinde, hızlı trene ve otobüse, otobüsten indiğinde uçağa ve hızlı trene binebilecek bir planlama gerçekleştirebilirsek çok önemli bir şey olacak.
Hızlı Tren - 27.08.2019
Patentini alıp üretimini yaptığı çelikle yerli otomobile destek vermek istiyor
TÜRKİYE'DE ALINAN İLK ÇELİK PATENTİ Türkiye'de ilk çelik patentini aldıklarını söyleyen Şahin, "Bunun patentine müracaat ettik. 2016 senesinde de özgün bir kimyasal kompozisyonda, özgün proses yapılan bir çelik olarak patentini almayı başardık. Avusturya Patent Ofisinden incelemeli patent olarak şu anda bir patent aldık ve bu en son yaptığımız incelemelerde Türkiye'de alınan ilk çelik patenti olduğunu gördük. Şu anda üretilen çelikler taklit ve biraz modası geçmiş. Biz tamamen özgün bir kimyasal kompozisyonla bu işi yapmayı başardık. Bundan sonraki hedefimiz bu çeliği ticari olarak Türk ekonomisine kazandırmak. Özellikle önümüzdeki yıllarda gündeme gelecek olan milli arabanın sacını hiç olmazsa yurt dışında yapmayı hedefliyoruz. Çünkü milli araba yapacağız fakat arabanın sacını yüzde 70- 80 oranında yurt dışından ithal edeceğiz daha sonra bu arabaya nasıl milli araba diyeceğiz?" 'MİLLİ ARABANIN BİR ÇOK PARÇASINI BU ÇELİKTEN YAPALIM' Yerli otomobilin bir çok parçasını yerli çelikle yapmak istediğini söyleyen Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gönlümüz istiyor ki, Türkiye'den bir yatırımcı çıksın ve bu çeliği Türkiye'de üretelim milli arabanın birçok parçasını bundan yapalım. Bunun için cesur bir yatırımcı gerekiyor bu yatırımcının da mutlaka çelik sektöründe olan bir yatırımcı olması gerekiyor. Yüksek vasıflı çelik üretmek gerekiyor aksi taktirde çok yakın bir gelecekte milli arabamızı bile yurt dışından alacağımız çeliklerle üretmek zorunda kalacağız. Şu anda hızlı trende çok ciddi yurt dışından çelik ithal ediliyor.
Hızlı Tren - 27.08.2019
Sivas'a 100 milyon liralık prestijli proje
Proje çerçevesinde müştemilatlarla birlikte toplamda 102 binanın inşa edileceğine dikkati çeken Bilgin, şunları kaydetti: "Çalışmalar planlanan şekilde devam ediyor. İlk etapta ihale edilen alan, projenin yüzde 25'lik bölümünü kapsıyor. Bu sene yapacağımız ek ihaleler ile yüzde 35'lik bölüm ihale edilmiş olacak. Maliyeti 100 milyon lirayı bulacak bir proje. Gök Medrese ve Ulu Cami'yi Kale Projemizle bütünleştirmiş olacağız. Sivas'a tarihi ve kültürel manada büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Mevcut haliyle ülkemizin en güzel meydanlarından biri olan Sivas kent meydanımızı Kale Projemizle bütünleştirerek dünyanın sayılı meydanlarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Tüm hemşehrilerimiz bu projeyle gurur duyacak. Amacımız hem ecdat yadigarı eserlerimize sahip çıkmak hem de daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak." "Sivas farklı bir segmente geçecek" Bilgin, projeleri birbiriyle entegre düşündüklerine işaret ederek, "Önümüzdeki yıl yüksek hızlı trenin şehrimize gelmesiyle Sivas farklı bir segmente geçecek.
Hızlı Tren - 27.08.2019
Dha yurt bültnei -15
TÜRKİYE'DE ALINAN İLK ÇELİK PATENTİ Türkiye'de ilk çelik patentini aldıklarını söyleyen Şahin, "Bunun patentine müracaat ettik. 2016 senesinde de özgün bir kimyasal kompozisyonda, özgün proses yapılan bir çelik olarak patentini almayı başardık. Avusturya Patent Ofisinden incelemeli patent olarak şu anda bir patent aldık ve bu en son yaptığımız incelemelerde Türkiye'de alınan ilk çelik patenti olduğunu gördük. Şu anda üretilen çelikler taklit ve biraz modası geçmiş. Biz tamamen özgün bir kimyasal kompozisyonla bu işi yapmayı başardık. Bundan sonraki hedefimiz bu çeliği ticari olarak Türk ekonomisine kazandırmak. Özellikle önümüzdeki yıllarda gündeme gelecek olan milli arabanın sacını hiç olmazsa yurt dışında yapmayı hedefliyoruz. Çünkü milli araba yapacağız fakat arabanın sacını yüzde 70- 80 oranında yurt dışından ithal edeceğiz daha sonra bu arabaya nasıl milli araba diyeceğiz?" 'MİLLİ ARABANIN BİR ÇOK PARÇASINI BU ÇELİKTEN YAPALIM'  Yerli otomobilin bir çok parçasını yerli çelikle yapmak istediğini söyleyen Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gönlümüz istiyor ki, Türkiye'den bir yatırımcı çıksın ve bu çeliği Türkiye'de üretelim milli arabanın birçok parçasını bundan yapalım. Bunun için cesur bir yatırımcı gerekiyor bu yatırımcının da mutlaka çelik sektöründe olan bir yatırımcı olması gerekiyor. Yüksek vasıflı çelik üretmek gerekiyor aksi taktirde çok yakın bir gelecekte milli arabamızı bile yurt dışından alacağımız çeliklerle üretmek zorunda kalacağız. Şu anda hızlı trende çok ciddi yurt dışından çelik ithal ediliyor.
Hızlı Tren - 22.08.2019
Yozgat Valisi Çakır'dan eğitim toplantısı
Yozgat'ın eğitimde geçen dönem bir sıçrama yaptığını 50. sıradan 31. sıraya geldiğini anlatan Çakır, "Bu elbette yeterli değil. Önümüzdeki dönemlerde havaalanı ve hızlı trenle Yozgat bir ivme kazanacak.
Hızlı Tren - 01.08.2019
Bakan Turhan, Trabzon'da tartışılan bulvar projesini inceledi (3)
'KENDİ UYDUMUZU ÜRETEN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİK' 2022 yılında yerli ve milli uydunun uzaya fırlatılacağını da anlatan Bakan Turhan, "Ulaşılabilir ve Erişilebilir Türkiye için ülkemizin, insanımızın hizmetine Yüksek Hızlı Treni sunduk.
Hızlı Tren - 01.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
"KENDİ UYDUMUZU ÜRETEN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİK" 2022 yılında yerli ve milli uydunun uzaya fırlatılacağını da anlatan Bakan Turhan, "Ulaşılabilir ve Erişilebilir Türkiye için ülkemizin, insanımızın hizmetine Yüksek Hızlı Treni sunduk.
Hızlı Tren - 01.08.2019
"Hedefimiz 2022 yılında kendi yaptığımız milli uydumuzu uzaya fırlatmak"
Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bu hakkı teslim etmek için özenle çalıştıklarını ve gerekli projeleri hayata geçirdiklerine işaret ederek, şöyle devam etti: "Ülkemizin her tarafının ulaşılabilir ve erişilebilir olması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 17 yıldır gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Ulaşılabilir ve erişilebilir Türkiye için 20 bin 639 kilometre bölünmüş yol, tüneller ve köprüler yaptık. Bugün toplam 26 bin 740 kilometre bölünmüş yol ile ülkenin her köşesine güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebiliyoruz. Tüneller sayesinde mesafeler kısaldı, seyahat hızlandı, hemşehrilerim Ovit Tüneli sayesinde kışın Erzurum'a gitmeyi dert etmiyor kendine. Ulaşılabilir ve erişilebilir Türkiye için 26 olan havalimanı sayımızı 57'ye çıkardık. Dünyanın en büyük havalimanını hizmete verdik. Hava yolu ile seyahat eden vatandaşlarımızın sayısı 34,5 milyondan 210 milyona ulaştı. Ulaşılabilir ve erişilebilir Türkiye için Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Osmangazi Köprüsü'nü, Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Kuzey Marmara Otoyolu'nu yaptık. Çanakkale Köprüsü, Gebze İzmir Otoyolu gibi dev projeleri yapmaya devam ediyoruz. Bu dev projeyi hizmete sunmak için gün sayıyoruz. Bu hafta sonu da İstanbul İzmir arasındaki 404 kilometrelik dünyanın en büyük otoyol projesini Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla ülkemiz insanının hizmetine sunuyoruz." Ulaşılabilir ve erişilebilir Türkiye için yüksek hızlı treni hizmete soktuklarını ve nüfusun yüzde 40'nın yaşadığı 11 şehrin bu hizmetten yararlandığını anlatan Turhan, "Şimdiye kadar yaklaşık 49 milyon insanımız yüksek hızlı konforda seyahat etti ve bin 889 kilometrenin yapımı ise hala devam ediyor.
Hızlı Tren - 26.07.2019
"Irkçılık, aşırıcılık insanlığın başının belasıdır"
İnsanlığın felaketini hazırlayan oyunlara karşı çok uyanık ve basiretli olunması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti: "Dinimizi, inancımızı her türlü hurafeden uzak, en güzel şekilde öğrenmeli ve yavrularımıza da öğretmeliyiz. Korkutarak din öğretilmez, sevdirerek din öğretilir. Şimdi okul tatili. Yavrularımız Kur'an-ı Kerim öğrenmek için camilerimize gidiyor. Tabii ki burada hocalarımız, onlarla çok büyük mesai harcıyor, gayret gösteriyor. Ancak onların çocuk olduğunu daima hatırlamalı ve belirli bir hoşgörü içinde onları gittikleri bu yerlerden uzaklaştırmadan, sevdirerek, verecekleri mesajı, bilgiyi öğretmeleri şüphesiz geleceğimiz açısından da dinimizin iyi şekilde algılanması bakımından da önem arz ediyor. Bizler etnik farklılıklarımızı, kültür farklılıklarımızı, inanç farklılıklarımızı kavga ve çatışma nedeni olarak görmeyeceğiz. Bizi yaratan Rabbimizin kulları olarak birbirimizi her zaman seveceğiz. Kardeşlik hukukumuzu güçlendirmek için daha çok gayret edeceğiz." Yıldırım, Eskişehir'in kendisi için özel bir şehir olduğunu ve Türkiye'de, 50 yılın hayali Yüksek Hızlı Treni ilk Eskişehir'e getirdiğini hatırlattı.
Hızlı Tren - 16.07.2019
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Oktay, Türkiye'nin altyapıda çok ciddi atılım sergilediğini vurgulayarak, hükümetleri döneminde otoyoldan hızlı trene, elektrik kurulu gücünden havalimanlarına altyapı hizmetlerinde erişilen rakamları sıraladı.
Hızlı Tren - 12.07.2019
15 Temmuz treni ilk seferini Ankara'dan İstanbul'a yapacak
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) iş birliğiyle, 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin zaferinin 3. yılı anısına 15 Temmuz görseli giydirilmiş yüksek hızlı trenin ilk seferini Ankara'dan İstanbul'a yapacağı bildirildi.
Hızlı Tren - 10.07.2019
Bakan Soylu: AFAD gönüllülük sistemini kuruyoruz
'402 BİNA YIKILIP YENİDEN YAPILDI' Programda konuşan Bakan Soylu, AFAD'ın hem yurt içi afet yönetiminde hem de uluslararası acil durumlarda yardım götürme noktasında Türkiye'nin yüzakı kurumlardan biri haline geldiğini söyledi. AFAD'ın Avrupa'nın en büyük ikinci gözlem ağına sahip olduğunu belirten Bakan Soylu, "Belediyelerle birlikte yürüttüğümüz çalışmayla toplanma alanlarının levhalarla işaretlenmesini sağladık. Bir yandan AFAD başkanlığımızın mobil deprem simülasyon TIR'ı, 81 il ve ilçelerini gezerek bilinçlendirme eğitimleri veriyor. Yıllardır, ülkemizin afetlere hazırlığında üst yapıyı oluşturan bir sistem kurmak için çalışıyoruz. Afete müdahalenin, yalnızca bu yapının bir parçasının olduğu, asıl ağırlığın afetlere karşı planlama, risk ve zarar azaltma gayretlerine verildiği 360 derece bir yapı kurduk. İnsana temas eden bilinçlendirme çalışmaları ve projeler yürütüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı gibi pek çok kurumla risk azaltma ve hazırlık çalışmaları yürüttük. Hızlı trenlerde depreme karşı erken uyarı sistemlerinden okullardaki bina takviyelerine kadar pek çok alanda projeler yaptık.
Hızlı Tren - 05.07.2019
Mansur Yavaş, Moskova'da Ankara'yı anlattı
'ANKARA TÜRKİYE'NİN MODERN YÜZÜNÜ TEMSİL ETMEKTEDİR' Ankara'nın yeni seçilmiş Belediye Başkanı olarak Yeni Kentsel Gündem perspektifinden Ankara ile ilgili görüşlerini ifade edeceğini söyleyen Yavaş, "Başkent Ankara 5 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye'nin ikinci büyük kentidir. Ticaret ve sanayide de yine ikinci olup, iç hat uçuşları ile hızlı trenin hatlarının tam merkezidir.
Hızlı Tren - 05.07.2019
DHA DIŞ - Mansur Yavaş, Moskova'da Ankara'yı anlattı
Yavaş konuşmasında, dünya nüfusunun yarıdan fazlasının kentlerde yaşadığı bir çağda yaşandığını belirterek, "Hem üretim, hem de tüketimin büyük bir kısmı yine kentlerde gerçekleşmektedir. Bu bakımdan kentler insanlar için barınma, beslenme, iş bulma, imkanlara kolay erişim gibi fırsatlar ortaya koyarken, aynı zaman da kirlilik, yetersiz yaşam koşulları, doğal kaynakların tahribi, doğal afetlerin etkileri, şiddet ve hak ihlalleri gibi birçok sınama ile de karşı karşıyadır. Bu bağlamda 'HABİTAT III' toplantısında ortaya konan 'Yeni Kentsel Gündem', 2015 yılında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilen 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne de uyumlu olarak kentler için bir referans niteliğindedir. Bu bakımdan biz kent yöneticilerinin, stratejik planlamalarımızı bu doğrultuda yapmamız ve daha yaşanılır bir dünya için aramızdaki işbirliğini geliştirmemiz gerekmektedir" dedi.  'ANKARA TÜRKİYE'NİN MODERN YÜZÜNÜ TEMSİL ETMEKTEDİR' Ankara'nın yeni seçilmiş Belediye Başkanı olarak Yeni Kentsel Gündem perspektifinden Ankara ile ilgili görüşlerini ifade edeceğini söyleyen Yavaş, "Başkent Ankara 5 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye'nin ikinci büyük kentidir. Ticaret ve sanayide de yine ikinci olup, iç hat uçuşları ile hızlı trenin hatlarının tam merkezidir.
Hızlı Tren - 26.06.2019
Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi Harekete Geçme Çalıştayı -...
Bakanlığın hizmet alanlarında erişilebilirlikle ilgili çok sayıda çalışma bulunduğuna işaret eden Turhan, şöyle konuştu: "Külfet değil, elzem olduğunu düşündüğümüz düzenlemelerimizle ve çeşitli alanlardaki avantajlı tarifelerimizle uzun yıllardır bu konular üzerinde çalışıyoruz. Gar ve istasyon binalarının engellilere uygun hale getirilmesi için platform, rampa, özel gişeler ve engelli yardım noktaları yaptık. Marmaray ve yüksek hızlı trenlerde (YHT) engellilere uygun tasarımları hayata geçirdik.
Hızlı Tren - 26.06.2019
e-devlet de engelsiz olacak
Bakanlığın hizmet alanlarında erişilebilirlikle ilgili çok sayıda çalışma bulunduğuna işaret eden Turhan, şöyle konuştu: "Külfet değil, elzem olduğunu düşündüğümüz düzenlemelerimizle ve çeşitli alanlardaki avantajlı tarifelerimizle uzun yıllardır bu konular üzerinde çalışıyoruz. Gar ve istasyon binalarının engellilere uygun hale getirilmesi için platform, rampa, özel gişeler ve engelli yardım noktaları yaptık. Marmaray ve yüksek hızlı trenlerde (YHT) engellilere uygun tasarımları hayata geçirdik.
Hızlı Tren - 18.06.2019
"Dünyadaki mazlumlar gözünü Türkiye'ye dikti"
Binali Yıldırım'ın daha önce bulunduğu görevleri anımsatan Çavuşoğlu,"Binali Bey Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok önemli projeleri hayata geçirmiştir. Bugün dünyanın en uzun tünellerini Akdeniz'de, Karadeniz'de hayata geçirdik. 20 yılda bitemeyen Bolu Tünelini 1,5 yılda bitirdik. Son 10 yıl içinde dünyadaki 10 önemli projesinin 6 tanesi Türkiye'de gerçekleştirildi. Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray... Şimdi Çanakkale Köprüsü yapılıyor. İstanbul-İzmir otobanından tutun da hızlı trene kadar birçok projeyi Türkiye'de hayata geçirdik.
Hızlı Tren - 16.06.2019
Açık hava müzesi gibi mahalle
Osmanlı'nın kuyumculuk merkeziydi Sille'nin Osmanlı döneminde önemli bir kültür ve ticaret merkezi olduğunu da vurgulayan Bahar, şöyle konuştu: "Osmanlı döneminde önemli bir kuyumculuk merkeziydi. Hatta o dönem Konya'dan daha fazla öne çıkıyordu. 1926'daki mübadeleyle buradaki ustaların Yunanistan'a gitmiş olması, mahalleyi olumsuz etkiledi. 1990'larda yok olma tehlikesi yaşıyordu ki geri dönüş oldu, canlandı. Konya'nın, çevresiyle 2 milyon 200 bin nüfusu var. Şu anda hızlı trenle de çevre illeri çekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hızlı Tren Haberleri | Hızlı Tren Haber - Haberler - Sayfa 8 - Hızlı Tren haberleri, son dakika hızlı tren haber ve gelişmeleri burada. Selçuklu'nun kadim başkentine turist ilgisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 18:26:41. #1.14#

title