Hızlı Tren Haberleri

Hızlı Tren haber, Hızlı Tren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hızlı Tren - 15.02.2020
Çorum'da "İlmi ve İçtimai Yönleri ile İskilipli Mehmed Atıf Efendi" sempozyumu düzenlendi
Kurtulmuş, modernleşmenin şekil ve görüntü olarak değil zihniyetle alakalı bir şey olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Biz, 'hanımefendi çok modern bir kıyafet giyiyor, beyefendinin çok modern bir kıyafeti var ya da şu iş adamın ofisi çok modern döşenmiş' diyoruz ya ancak modernlik kıyafetle şekille ilgili bir şey değildir ki. Modernlik bir zihniyettir, bir düşüncedir, bir paradigmadır. Türkiye'de modernleşme taklitçilik olarak kabul edildiği için 'Frenk mukallitliği' diyor ya 'Frenk'te ne varsa onu alırsak adam oluruz' zannedilmiştir. Aynı dönemde modernleşen, modernleşme çabalarında başarılı olan başka topluluklar da var. Modernlik kavramı Batılı bir kavramdır ancak çok doğuda bulunan bir ülke olan Japonya, modernleşmede fevkalede başarılı olmuştur. Bizim modernleşmemizle Japon modernleşmesi hemen hemen aynı döneme gelir. Japonya'da başlayan modernleşmede, Batı'nın ilmini, fennini almış ama onun kültürünü, kıyafetini, müziğini, çalgısını almamış, yine yer sofrasında yemeye devam etmiş ve en az Batılılar kadar güçlü köprüler yapmış, uçaklar yapmış, yollar yapmış, hızlı trenler yapmış ve çok hızlı bir şekilde modernleşmiş.
Hızlı Tren - 05.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------------------- -Kaza yeri detay -Askerden terhis olan araç sürücüsü detayı HABER-KAMERA: Ramiz Kaan OKTAR/ADAPAZARI (Sakarya), =========================================== Şeref Malkoç: Cumhuriyetimizin 100. yılını gelişmiş bir demokrasiyle taçlandıracağız KAMU Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını gelişmiş demokrasiyle hukukun üstünlüğünün teminiyle insan haklarına uymayla ve vatandaşlarımızın hak arama yoluyla taçlandıracağız. Kamu Denetçiliği Kurumu'nun hedeflerinden biri de budur" dedi.  Kamu Başdenetçisi Malkoç, ziyaretlerde bulunmak ve 'Ombudsman Halkla Buluşuyor' programına katılmak üzere Kocaeli'ne geldi. Malkoç, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Kamu Denetçiliği Kurumu'nun, kamuda kalitenin artırılmasına yönelik çeşitli çalışmalar yaptığını söyleyen Malkoç, "Dünyadaki yaygın adıyla ombudsmanlık, Türkiye'deki ismiyle Kamu Denetçiliği Kurumu, Türkiye'nin en yeni ve en genç kurumlarından biridir. Kuruluşundaki hedef, Türkiye'deki kamu hizmetlerindeki kalitenin artırılması, iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve hak arama kültürünün yaygınlaşması konusunda çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.  'SERBEST KÜRSÜ KURACAĞIZ' Yarın muhtarlarla yapılacak toplantıda serbest kürsü kuracaklarını belirten Malkoç, "Çok farklı çalışma çeşitlerimiz var. Asıl kuruluşumuzdaki amaç, halkın idareyle ilgili sorunlarında, halkın devlet hizmetleriyle ilgili çalışmalarında vatandaşların memnuniyetini artırmaktır. İnsanımızın şikayetini, isteklerini karşılanmaması durumunda ya da insanlarımızın aldığı hizmetlerin karşılanmaması durumunda idareyle davalık olmaması için kurulmuş olan bir kurumdur. Bu yönüyle idareyi denetleyen bir kurum diğer yönüyle de Türkiye'de insan hakları alanında faaliyet gösteren bir kurumdur. Bizim yaygın çalışmalarımız var bunlardan birini bugün ve yarın Kocaeli'nde icra edeceğiz. Yarın da Kocaeli'ndeki muhtarlarla bir araya geleceğiz, valimiz ve belediye başkanımızın huzurunda serbest kürsü kuracağız. İnsanlarımızın dileklerini, temennilerini, şikayetlerini veya çözüm önerilerini onlardan dinleyeceğiz" dedi.  Türkiye'de son yıllarda her alanda olağanüstü güzellikler yaşandığını söyleyen Şeref Malkoç, "Dünyanın en büyük havaalanlarını kuruyoruz, hızlı trenlerimiz gelişiyor, sabah kalkıp, çok kısa bir sürede araçla kalkıp, Ankara'dan buraya geliyoruz veya buradan İzmir'e gidiyoruz.
Hızlı Tren - 05.02.2020
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: "Hak arama kültürünün yaygınlaşması için çalışıyoruz"
"İnsan haklarını kamil manada uymayla taçlandıracağız." Malkoç, Türkiye'nin, son yıllarda her alanda olağanüstü güzellikler yaşadığına işaret ederek, şöyle devam etti: "Dünyanın en büyük havaalanlarını kuruyoruz, hızlı trenlerimiz gelişiyor.
Hızlı Tren - 26.01.2020
Karamollaoğlu: Adaletli olmak zorundayız
'ARABAYI ATIN ÖNÜNE BAĞLIYORUZ' Yol, köprü, tünel, havalimanı ve hızlı trene karşı olmadıklarının altını çizen Karamollaoğlu, "Bu saydıklarımızın hepsi lazım.
Hızlı Tren - 26.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 9
'ARABAYI ATIN ÖNÜNE BAĞLIYORUZ' Yol, köprü, tünel, havalimanı ve hızlı trene karşı olmadıklarının altını çizen Karamollaoğlu, "Bu saydıklarımızın hepsi lazım.
Hızlı Tren - 21.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
'TİCARETİN GELİŞMESİ İÇİN JAPONYA İYİ PARTNER' Japon- Türk ilişkilerinin gelişim gösterdiğine değinen Büyükelçi Miyajima, "Türkiye'de 200 Japon firması faaliyet göstermektedir. Sivas'ın yeni bir sanayi sitesi oluşturacağını biliyorum. Sivas'a gerçekleştirdiğim ilk ziyaret ve araba ile yaklaşık 6 saat sürdü. Hızlı trenin gelmesiyle Sivas'ın turizm kapasitesi artacaktır.
Hızlı Tren - 21.01.2020
Çin'de sokakta pijama giyenler ifşa edildi
Bu kapsamda 2018 sonu itibarıyla kara listeye alınan 17 milyon 460 bin kişiye uçağa binme yasağı uygulanırken, 5 milyon 470 bin kişi de yüksek hızlı trene binmekten men edilmişti.
Hızlı Tren - 19.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-9
Karamollaoğlu, yatırımların zamanında yapılıp, yapılmadığına baktıklarını dile getirerek, "Biz ne yola karşıyız ne köprüye karşıyız ne havaalanına karşıyız ne hızlı trene ne uçak seferlerin artmasına karşıyız.
Hızlı Tren - 05.01.2020
TCDD Taşımacılık AŞ'den "YHT'lerde erişim engeli" iddialarına yalanlama
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünce, yüksek hızlı trenlerde (YHT) kullanıma sunulan internet bağlantısı üzerinden bazı gazete ve haber sitelerine girişin yasaklandığına yönelik iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Hızlı Tren - 28.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 6
'PROJENİN DESTEKÇİSİYİZ' Bir ülkenin ulaşım koşullarını geliştirmeden kalkınmasının mümkün olmadığına değinen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, şunları söyledi: "Ulaşım konusunda bütün alt yapıların tamamlanması ile bölgenin kalkınacağı şüphesizdir.  Yapılacak olan demiryolunun komşu ülkelerle bağlantısı çok önemli. Sahilden yapılacak olan bir demir yolu bağlantısı ve aynı şekilde limandan iç kısımlara ve komşu ülkelere gidecek olan demiryolu bağlantısının ekonomiye çok büyük bir katkısı olacağı, bölgenin kalkınacağı, gelişmişliğin artacağı, işsizlik sorununda kalmayacağını belirtebiliriz. Hızlı trenlerde oldukça korunmuş alanlara ihtiyaç var.
Hızlı Tren - 24.12.2019
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Aydın Valisi Köşger'i ziyaret etti
Türkiye'nin geliştiğini anlatan Malkoç, "Türkiye, bir taraftan ulaşımda yollarını geliştirirken, dünyanın en büyük havaalanını yaparken, hızlı trenlerini yaparken, sağlıkta, eğitimde ciddi mesafeler aldı.
Hızlı Tren - 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
'HIZLI TRENE, KÖPRÜLERE KARŞI DEĞİLİZ' Bugüne kadar uygulanan ekonomik politikaların kökünden yanlış olduğunu savunan Karamollaoğlu, "Hata ediyorsunuz, biz ne köprüye karşıyız, ne hızlı trene karşıyız, ne de yola karşıyız.
Hızlı Tren - 18.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cenevre'de gazetecilerin sorularını yanıtladı: (3)
Yüksek hızlı trenlerin çalıştığını, tünellerin açılmaya devam ettiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "Birileri istemiyor diye bu yatırımları durduramayız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hızlı Tren Haberleri | Hızlı Tren Haber - Haberler - Sayfa 6 - Hızlı Tren haberleri, son dakika hızlı tren haber ve gelişmeleri burada. Okulların tatil edilmesi sonrasında öğrenciler otogarlara koştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 08:22:46. #1.15#

title