Hızlı Tren Haberleri

Hızlı Tren haber, Hızlı Tren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hızlı Tren - 03.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gündemi değerlendirdi: (1)
Bakü -Tiflis- Kars hattının yapılması ve Marmaray'ın buna entegre edilmesiyle Pekin'den Londra'ya kadar kesintisiz bir "Demir İpek Yolu"nun ortaya çıktığını belirten Karaismalioğlu, şöyle devam etti: "Bunu aktif bir şekilde kullanacağız. Batı'dan-Avrupa'dan hem ülkemizden hem ülkemiz üzerinden Türk Cumhuriyetleri'ne veya İran tarafına bu şekilde trenler aktif şekilde gitmeye devam edecek. Ülkemizdeki demir yolunun ulaşımdaki payını yüzde 20'lere çıkarmayı düşünüyoruz. Ülke içinde de demir yolunda atılım var. Hızlı tren hatlarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.
Hızlı Tren - 02.02.2021
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Edirne-İstanbul yolunun 46-47. kilometrelerinde hızlı tren çalışmaları nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü gerçekleştiriliyor.
Hızlı Tren - 01.02.2021
Türk firması ortaklığında inşa edilen Tanzanya'nın hızlı treni bu yıl faaliyete girecek
Hint Okyanusu kıyısındaki Doğu Afrika ülkesi Tanzanya'da Türk firmasının dahil olduğu konsorsiyumca inşa edilen hızlı tren hattının bu yıl faaliyete geçeceği bildirildi.
Hızlı Tren - 01.02.2021
Son dakika haberleri | Bakan Karaismailoğlu: Başakşehir-Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hattını yıl sonunda açmayı planlıyoruz
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir metro inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Karaismailoğlu daha sonra çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Karaismailoğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, İstanbul'u Avrupa'nın ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri haline getirmek için dev ulaşım projelerini birer birer hayata geçiriyoruz. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı, İstanbul-İzmir ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi projelerimiz, doğrudan İstanbul'a ve İstanbullulara hizmet eden dev eserler olarak tarihteki yerini almıştır.
Hızlı Tren - 01.02.2021
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: BAŞAKŞEHİR-ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ-KAYAŞEHİR METRO HATTINI YIL SONUNDA AÇMAYI PLANLIYORUZ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir metro inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Karaismailoğlu daha sonra çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Karaismailoğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, İstanbul'u Avrupa'nın ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri haline getirmek için dev ulaşım projelerini birer birer hayata geçiriyoruz. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı, İstanbul-İzmir ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi projelerimiz, doğrudan İstanbul'a ve İstanbullulara hizmet eden dev eserler olarak tarihteki yerini almıştır.
Hızlı Tren - 01.02.2021
Kara yollarında durum
Edirne-İstanbul yolunun 46-47. kilometrelerinde hızlı tren çalışmaları dolayısıyla Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü yapılıyor.
Hızlı Tren - 26.01.2021
Son dakika haber... Kazakistan-Özbekistan arasında hızlı tren seferleri için demir yolu hattı inşa edilecek
Son dakika haber... Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Türkistan şehriyle Özbekistan'ın başkenti Taşkent arasında hızlı tren demir yolu hattının inşa edileceğini duyurdu.
Hızlı Tren - 30.12.2020
Bakan Karaismailoğlu: "Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız"
Karaismailoğlu, yapılan bu çalışmaların dünyanın hiçbir yerinde olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yatırımlarımıza bir bir devam ediyoruz. Hem de öyle yatırımlar ki dünya ölçeğinde bir numaralı büyük ölçekli yatırımlar. Bir taraftan Ankara-Niğde Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, 1915 Çanakkkale Köprüsü, bir taraftan hızlı trenler, bir taraftan yük trenleri, bir taraftan Çin trenleri, uluslararası trenler, hava yolu altyapımız.
Hızlı Tren - 10.12.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 14
AKHİSAR ÇEVRE YOLU HAFTA SONU AÇILACAK Bakan Adil Karaismailoğlu, yapımı tamamlanan Akhisar çevreyolunun hafta sonu açılacağını belirterek, "Bu Cumartesi günü Akhisar çevre yolunu hizmete alacağız. Daha sonraki hafta sonu Malatya Köprühan köprüsünü, daha sonraki hafta sonu Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini hizmete alarak 400 kilometrelik Kuzey Marmara otoyolunu tamamlamış olacağız. Yine Ankara-Niğde otoyolunda eksik kalan kısmını da tamamladık. Onu da önümüzdeki hafta açılışını yaparak hizmete alacağız. Demir yollarında büyük bir atılım var. Önümüzdeki yıllar demir yolları yılları olacak. Orada da bir taraftan hızlı trenlerin imalatları, bir taraftan sanayi bölgelerine bağlantılar, bir taraftan limanlara bağlantıları, bunları yaparak ülkemizdeki üretimdeki lojistik maliyetleri düşürmeyi hedefliyoruz.
Hızlı Tren - 07.12.2020
Günün özeti
"Çin'e gitmek üzere hareket eden trenimiz Kayseri'ye ulaşmak üzere" Sakarya'da TÜRASAŞ tesislerinde yerli ve milli kaynaklar ile tasarlanarak üretimi tamamlanan hızlı trenin tesisinde incelemelerde bulunan ve demir yolları sektöründe büyük gelişme olduğunu belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "42 konteynerlik trenimizi Çin'e uğurladık.
Hızlı Tren - 21.11.2020
Son dakika: Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı Temel Atma Töreni
Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere şükranlarını ifade eden Akar, Kayseri'ye hızlı trenin gelmesinin önemine dikkati çekti.
Hızlı Tren - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Erim, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli'nin hizmete sunulduğunu, otoyol ve tünel uzunluğunun gün geçtikçe artırıldığını, yüksek hızlı trenlerin birer birer hizmete sunulduğunu anlattı.
Hızlı Tren - 08.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülke ve millet olarak en az 100 yıl öncesi gibi kritik bir süreçten geçiyoruz"
"64 kilometrelik yolumuzu açıyoruz" Sağlıkta 14 hastane yaptık, 13 sağlık tesisinin de ihalesini gerçekleştirdik. TOKİ vasıtasıyla 4112 konut projesini hayata geçirdik. Bugün de şehrimiz için önemli olan 64 kilometrelik bir ulaşım projesinin açılışını yapacağız. Bu yolun ülkemize, bölgemize şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Kahramanmaraş'ı hızlı trenle tanıştıracak projenin etüd çalışmasını tamamladık.
Hızlı Tren - 06.11.2020
Son dakika gündem: Eskişehir'in milli davasına sahip çıkmamız gerekir
Konuyla ilgili açıklama yapan Uysal, Raylı Sistemler Test Merkezi projesinin başlamış olmasına rağmen birçok şehrin ısrarla bunu ellerinden alıp sahiplenmek istediğini belirtti. Yapılan projenin Eskişehir için önemli olduğuna değinen Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Uysal, konuyla ilgili olarak şunları aktardı: "Eskişehir sanayisi için prestij kazandıracak vizyonlu bir projedir. Raylı Sistemler Araştırma Merkezi, Raylı Sistemler Test Merkezi (URAYSİM), Raylı Sistemler Altyapı Üretim Merkezi, Raylı Sistemler Endüstri Bölgesi Eskişehir'in hakkıdır, milli davasıdır, sahip çıkmamız gerekir. Eskişehir Demiryolu ve Demiryolcular şehridir. Yetişmiş insan gücü ve güçlü alt yapısı mevcuttur. Demiryolcu şehri Eskişehir bu konuda 125 yıllık tecrübeye sahiptir. Tülomsaş (Eskişehir TÜRAŞAŞ) gibi iyi bir bilgi birikimine sahip çok büyük bir değer var. İçinde mesleğinde yetişmiş yöneticisi, mühendisi zanaatkar insanları ile bu konuda sektöre büyük katkılar sağlayacağına eminim, kendimize ve insanımıza güvenmemiz gerekir. Döviz olarak ciddi maliyetlerimiz oluşmakta, kaynaklarımızı ülke dışına vermemeliyiz." "Kaçan fırsat geri gelmez" Raylı Sistemler Test Merkezi'nin, başka şehirler tarafından sahip olunmak istenen bir proje olduğunu ifade eden Başkan Uysal, "Raylı Sistemler Test Merkezi projesi başlamış olmasına rağmen birçok şehir ısrarla elimizden alıp sahiplenmek istiyor. Bu projeler için Eskişehir Raylı Sistemler kümelenmesine büyük çabası ve emeği geçmiştir. Raylı sistemler kümelenmesinin gelecekte de büyük katkılar sağlayacağı malumdur. Alpu şehir merkezine yakın demiryolu güzergahında, geniş gar sahasına sahiptir. Yatırım ve üretim maliyeti bakımından çok avantajlar sağlamakta. Ayrıca Alpu Test Merkezinin bulunduğu ilerideki tepeler eteklerinin bulunduğu yamaçlar olsun, gerek Bozdağ'ın etekleri olsun, verimi düşük arazilerimiz olduğu malumunuzdur. Gerekirse dağ oyularak içine yapılmalı, gerekirse tepesine yapılmalı. Engel değil çözüm üretmeliyiz. Raylı sisteler fosil yakıt tüketmeyen çevre dostu araçlardır. Raylı sistemlerin tramvayı, metrosu, konvansiyel treni ve yüksek hızlı treni olmak üzere üretmemiz gerek.
Hızlı Tren - 05.11.2020
AK Parti'li Sorgun'dan AK Parti iktidarının 18'inci yılı açıklaması Açıklaması
AK Parti'nin, demokrasi tarihinin en uzun iktidarda kalan ve kalmaya devam eden partisi olarak tarihe geçtiğine dikkati çeken Sorgun, Türkiye'nin yüksek hızlı trenle ilk kez bu dönemde tanıştığını, Türkiye'nin her iline üniversitenin yine bu dönemin eseri olduğunu vurguladı.
Hızlı Tren - 02.11.2020
AK Parti Trabzon Milletvekili Cora'dan 18. yıl mesajı
Cora, şunları kaydetti: "AK Parti'nin alamet-i farikası nedir diye sorarsanız, tüm baskıya, tehdide rağmen geri durmaması, irkilmemesi, sendelememesi, korkmaması, yere düşmemesidir. Milletten aldığı güçle beraber dik durmayı başarmış olmasıdır. Bu AK Parti'nin en önemli gücüdür. Bir ikincisi de bıraktığı eserlerdir. 18 yıl içerisinde onlarca engelle, badireyle karşılaştık. Ancak milletimizden aldığımız güçle hep ayakta durduk. Partimizin diğer bir önemli özelliği ise herkesin konuştuğunu AK Parti'nin yapması, herkesin hayal gördüğünü gerçeğe dönüştürmesidir. Çok şükür milletimize mahcup olmadık. Her alanda büyüyen bir Türkiye inşa ettik. Hayaller gerçek oldu. Yapılamaz denilenler yapıldı. Havalimanları, şehir hastaneleri, spor kompleksleri, duble yollar, köprüler, Marmaray'lar, hızlı trenler, yerli ve milli savunma sanayi İHA'lar, SİHA'lar ve daha nicelerini bu iktidar gerçekleştirdi.
Hızlı Tren - 26.10.2020
Bakan Karaismailoğlu, belediye başkanları ve kurum amirleri ile bir araya geldi: (2)
"18 yıldır millet ne istediyse o olmuştur" Afyonkarahisar'ı yüksek hızlı trenle İstanbul'a, Ankara'ya ve İzmir'e bağladıkları bu proje sayesinde 824 kilometrelik mesafenin seyahat süresini 14 saatten 3,5 saate indireceklerini belirten Karaismailoğlu, "Bu ülkede ne zaman, halkı ile bütünleşen, halkının derdini dert edinen, gece-gündüz halkı için çalışan kadrolar çıksa, ülkemizi kıskanan, çekemeyen, bir adım ileriye gitmesini istemeyen kişi ve mihraklar olmuştur.
Hızlı Tren - 21.10.2020
CHP heyetinden Kayseri Gazeteciler Cemiyetine ziyaret
Kayseri'nin kamu yatırımlarından en az faydalanan illerden olduğunu iddia eden Arık, şöyle konuştu: "Biz mecliste 'Kayserililer olarak ne zaman hızlı trene bineceğiz?' diye sorduk.
Hızlı Tren - 10.10.2020
STSO Meclis Toplantısı yapıldı
Yüksek Hızlı Trene Sivas'ın hazır olması için çalıştay düzenleyeceklerini de kaydeden Eken, "Çalıştayı, ekim sonu veya kasım ayında yapmayı planlıyoruz.
Hızlı Tren - 19.09.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi Açıklaması
Belki de Ayasofya mücadelelerini hatırlayan son nesillerden olduğunu dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Unutturdular, niçin kapalı olduğunu, niçin açılmadığını, diğerlerinin niçin devam ettiğini, onun niçin müzeye döndürüldüğünü bir vesileyle tartışmayan, konuşmayan bir Türkiye hayal ettiler. Biz bunun açılmasını hayal edemezdik. Biz insansız hava aracı imal edeceğimizi hayal edemezdik. Şu anda dünyada bu teknolojiyi üreten, yetmedi en iyi kullanan biziz. Bir iddiayı ortaya koyuyorum. Hem en iyi üreten hem de en iyi kullanan biziz, kendi mühimmatımız. Denizin altında tüneller, tüp geçitler hayal edemezdik. Hızlı trenler hayal edemezdik.
Hızlı Tren - 16.09.2020
Yerli ve milli uydu 2022'de uzaya fırlatılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara-Niğde Otoyolu'nun 1. ve 3. kesimlerini açtıklarını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Kara yolu tarihinin en önemli projelerinden birisiydi. 330 kilometrelik bir aksı tamamlamış olduk. Edirne'den Urfa'ya kadar uzanan 1230 kilometrelik otoyol aksının 330 kilometrelik Ankara-Niğde etabını tamamlamış oluyoruz. İnşallah bu otoyolun da 29 Ekim'de kalan 2 kesimini de 150 kilometre olarak faaliyete geçireceğiz. Yine Niğde için yaptığımız önemli yatırımlar var, özellikle demir yolu aksında. Şehir içinde vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için alt geçit, üst geçit, yaya geçitleriyle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Hızlı trenle ilgili de yine Konya-Karaman-Ulukışla, Aksaray-Ulukışla-Yenice hatlarımızda çalışmalar devam ediyor.
Hızlı Tren - 16.09.2020
Ankara-Niğde Otoyolu ile Edirne'den Şanlıurfa'ya 1200 kilometre kesintisiz ulaşım
Bunlardan en önemlilerinden olan Ankara-Niğde Otoyolu'nun 1.ve 3. kesimlerinin yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldığını anımsatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "İnşallah eksik kalan 2. kesimi de 29 Ekim'de tamamlayacağız, vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bunlar ülkemiz için çok büyük değer. Edirne'den Şanlıurfa'ya kadar uzanan aks üzerinden Edirne, İstanbul, Ankara, Niğde, Mersin, Urfa'ya kadar uzanan 1200 kilometrelik bir aksı tamamlamış oluyoruz. Bunları yaptığımızda zamandan, yakıttan müthiş kazanımlar oluyor. Bu yatırımlar, bulunduğu bölgeye canlılık getiriyor, ekonomide, istihdamda, ticarette, turizmde, üretimde müthiş gelişmeler oluyor. Bunlar da tabii ki vatandaşımızın yaşam kalitesine etki ediyor. İnşallah bu projeleri bir an önce bitirip hayata, ekonomiye kazandırdıkça biz de mutlu oluyoruz. Vatandaşlarımız da buraları kullandığı zaman onların mutluluğu bizim en büyük sevincimiz, enerji kaynağımız." Karaismailoğlu, hızlı trenle ilgili de çok büyük çalışmaların yapıldığına dikkati çekerek, Konya-Karaman-Ulukışla hattında çalışmaların devam ettiğini, Aksaray-Ulukışla-Yenice hattının da uygulama projelerinin bitmek üzere olduğunu aktardı.
Hızlı Tren - 11.09.2020
Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu'dan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'na ilişkin açıklama Açıklaması
Vatandaşların yaşam kalitesini güçlendirmek için gayret ettiklerini aktaran Karaismailoğlu, "Dünyanın gıpta ile baktığı mühendislik projeleri bir taraftan devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran ihtiyaçlar da bir taraftan gideriliyor. Bir tarafta Çanakkale Köprüsü bir tarafta Beğendik Köprüsü, Botan Çayı. Bir tarafta Eğribel Tünelleri bir tarafta metrolar, bir tarafta hızlı trenler.
Hızlı Tren - 31.08.2020
Fransa'da elektrik arızası nedeniyle binlerce yolcu geceyi yüksek hızlı trenlerde geçirdi
Fransa'da elektrik arızası nedeniyle binlerce yolcu geceyi yüksek hızlı trenlerde geçirmek zorunda kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hızlı Tren Haberleri | Hızlı Tren Haber - Haberler - Sayfa 4 - Hızlı Tren haberleri, son dakika hızlı tren haber ve gelişmeleri burada. Kara yollarında durum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 18:16:18. #1.15#

title