Hızını Alamayan Otomobil Mağazaya Girdi

Hızını Alamayan Otomobil Mağazaya Girdi

Denizli'de Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücünün Kullandığı Otomobil, Bir Kadına Çarptıktan Sonra Giyim Mağazasına Girdi.

Hızını Alamayan Otomobil Mağazaya Girdi

Denizli'de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün kullandığı otomobil, bir kadına çarptıktan sonra giyim mağazasına girdi.

Edinilen bilgiye göre, bugün akşam saatlerinde Lise Caddesi Kavşağı'nda meydana gelen olayda, M.Ö.(Murat Özen) idaresindeki 20 D 3434 plakalı otomobil, kavşakta direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu önce kaldırımda yürüyen 55 yaşındaki Döndü Yurdaş isimli bayana çarptı, ardından bir giyim mağazasının vitrininden içeri girdi. Kazada kolunda kesikler meydana gelen Döndü Yurdaş, Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, kazayı görenler olay yerine akın etti. Bazı vatandaşlar ilginç kazayı cep telefonlarıyla kaydetti, mağaza çalışanları da kırılan vitrin camlarını yaralanmalara sebep olmaması topladı. Kazanın ardından otomobil sürücüsü M.Ö., gözaltına alındı.

Kaza sırasında mağaza içerisinde bulunan bir görevli, aracın mağazaya girmesinden 2-3 saniye önce üst kata çıkmak için vitrinin önünden ayrıldığını belirterek, "Ne olduğunu anlamadık. Birkaç saniye içerisinde araç mağazaya girdi. 2-3 saniye ile ölümden döndük" dedi. Bir görgü tanığı ise, otomobilin kırmızı ışıkta geçtiğini ve süratli olduğunu, önünde bulunan araca çarpmamak için manevra yaptığını, önce kaldırımda yürüyen kadına çarptıktan sonra mağazaya girdiğini ileri sürdü.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AV-CE-OK-Y)

Kaynak: İHA