Hizbullah ile İsrail Arasında Esir Değişimi Görüşmeleri

Hizbullah ile İsrail Arasında Esir Değişimi Görüşmeleri

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, Geçtiğimiz Yıl Kaçırılan 2 İsrail Askerine Karşılık Lübnanlı Esirlerin Serbest Bırakılmasıyla İlgili İsrail'le Devam Eden Görüşmelerin Olumlu Bir Şekilde İlerlediğini Söyledi.

Hizbullah ile İsrail Arasında Esir Değişimi Görüşmeleri

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, geçtiğimiz yıl kaçırılan 2 İsrail askerine karşılık Lübnanlı esirlerin serbest bırakılmasıyla ilgili İsrail'le devam eden görüşmelerin olumlu bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Hizbullah Lideri Nasrallah, televizyondan yaptığı açıklamada, esir değişimi ile ilgili İsrail ile sürdürülen görüşmelerin iyiye doğru gittiğini ifade etti. Nasrallah, "İlk kez, İsrailli 2 asker ile Lübnanlı esirlerin değişimi konusunda İsrail'le devam müzakerelerde olumlu ilerlemeler kaydettiğimizi söyleyebilirim" dedi. 4 yılın ardından, İsrail ile Hizbullah arasında dün ilk kez esir değişimi yapılmasının ardından konuşan Nasrallah, geçen yıl kaçırılan İsrail askerlerinin sağ olup olmadığı konusunda

herhangi bir şey söylemedi.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Hizbullah militanlarının İsrail sınır karakoluna baskın düzenleyerek 2 İsrail askerini kaçırması, İsrail'le Hizbullah arasında 34 gün süren bir savaşa neden olmuştu.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA