Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Kasım:

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Kasım:

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İktidardaki 14 Mart Cephesi'nin İnsanları Kışkırtmak İçin Lübnan'daki Sorunu Etnik ve Mezhepsel Bir Sorun Olarak Göstermeye Çalıştığını Savundu.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Kasım:

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, iktidardaki 14 Mart Cephesi'nin insanları kışkırtmak için Lübnan'daki sorunu etnik ve mezhepsel bir sorun olarak göstermeye çalıştığını savundu.

İsrail saldırılarında ölenlerin anısına Beyrut'un güneyinde düzenlenen törene katılan Şeyh Naim Kasım, Lübnan'da yaşanmakta olan krizin sadece siyasi bir kriz olduğunu, dini ya da mezhepsel bir boyutu olmadığını söyledi. "Lübnan'da iktidar ve muhalefet arasında siyasi bir kriz vardır. Bu kriz, Sünniler'le Şiiler ya da Hıristiyanlar'la Müslümanlar arasında yaşanan bir sorundan kaynaklanmamaktadır. Ancak iktidar grubundan bazıları, insanları kışkırtmak için siyasi krizi dini ve mezhepsel bir sorunmuş gibi

takdim ediyor" diye konuştu. Şeyh Kasım, muhalefet grubu olarak 'Amerika tarafından desteklenen siyasi bir projeye' karşı koyduklarını savundu.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, muhalefet olarak başlıca taleplerinin ülkenin yönetimine katılmak olduğunu ancak iktidar grubunun her defasında kendilerine "sizinle ortaklık kurmayız" diyerek olumsuz cevap verdiğini de ileri sürdü.

(SA-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA