Hitit Üniversitesi, Düzenlediği Yarışmayla Logosunu Belirledi

Hitit Üniversitesi, Düzenlediği Yarışmayla Logosunu Belirledi

Çorum Hitit Üniversitesi, Düzenlediği Bir Yarışmayla Logosunu Belirledi.

Hitit Üniversitesi, Düzenlediği Yarışmayla Logosunu Belirledi

Çorum Hitit Üniversitesi, düzenlediği bir yarışmayla logosunu belirledi.

Hitit Üniversitesi'nin logo yarışmasına 835 eser katılırken, seçici kurul bir ay süren bir çalışma sonrasında üniversite amblemi için ilk üçe giren logoları belirledi. Yarışmada güneş figürlü logo birinciliğe layık görüldü.

Çorum Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan, dereceye giren katılımcılara düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ekin Boztaş'ın çizdiği güneş figürlü logo, yarışmaya katılan 835 eser arasından birinciliğe layık görüldü. Seçici kurul ayrıca Tevfik Özüak'ın eserini ikinci, Nurcan Kalaycı'nın eserini de üçüncü olarak belirlendi.

Yarışmanın sonucunu açıklayan Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan, yarışmada dereceye giren eser sahipleriyle birlikte ilk üçe giren logoları basına tanıttı. Serdar Kılıçkaplan, yarışmaya 835 eserin katıldığını ve kademeli olarak yapılan elemede ilk üçe giren eserin oylamayla belirlendiğini kaydetti.

Diğer taraftan yarışmada birinciliğe layık görülen eserin sahibi 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ekin Boztaş da yaptığı açıklamada, logoyu Hitit güneşinden yola çıkarak hazırladığını ifade etti.

Hitit Üniversitesi logo yarışmasında birinci olan eser sahibine 7 bin YTL, ikinci olan eser sahibine 3 bin YTL, üçüncü olan eser sahibine de 2 bin YTL para ödülü verildi.

(BÖ-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA