Hitit Güneş Kursu İçin Marka Tescil Girişimi

Hitit Güneş Kursu İçin Marka Tescil Girişimi

Çorum Barosu Başkanı Uğur Küçük, Ankara Üniversitesi'nin, Logo Olarak Kullandığı Hitit Güneş Kursu'na Marka Tescili Yaptırmak İstemesine İtiraz Edeceklerini Belirterek, 'Çorum Kamuoyu Demokratik Tepkisini Her Platformda Dile Getirecektir' Dedi.

Hitit Güneş Kursu İçin Marka Tescil Girişimi

Çorum Barosu Başkanı Uğur Küçük, Ankara Üniversitesi'nin, logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu'na marka tescili yaptırmak istemesine itiraz edeceklerini belirterek, ''Çorum kamuoyu demokratik tepkisini her platformda dile getirecektir'' dedi.

Baro Başkanı Küçük, Ankara Üniversitesinin logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu'na marka tescili yaptırmak için Türk Patent Enstitüsüne müracaat etmesinin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Hitit Güneş Kursu'na marka tescili yaptırmak için yapılan başvuruyu geri çekmesi için Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras'a bir mektup gönderdiğini ifade eden Küçük, mektupta bu girişimin Çorumluları üzdüğünü ve incittiğini ifade ettiğini belirtti.

Mektupta, Patent Enstitüsünün, tescil talebini kabul etmesi halinde artık Hitit Güneş Kursu'nun başka kişi ve kuruluşlar tarafından kullanılmasının mümkün olmadığını belirttiğini anlatan Küçük, söz konusu girişimle ilgili Çorumlular olarak yasal yollara başvurulacağını, Çorum kamuoyunun demokratik tepkisini her platformda dile getireceğini vurguladığını söyledi.

Ankara Üniversitesinin logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu'na marka tescili yaptırmak için Türk Patent Enstitüsüne müracaat etmesine Çorum Sanayici ve İşadamları Derneği de bu girişime bir süre önce itirazda bulunmuştu.

(BÖ-ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA