Hisarcıklıoğlu: İş Dünyası Gençlere İstihdam Yaratmalı

Hisarcıklıoğlu: İş Dünyası Gençlere İstihdam Yaratmalı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle Yayınladığı Mesajında; İş Dünyasının, Gençlere İstihdam Yaratmak Zorunda Olduğunu Belirterek, Üretimi, Verimliliği ve Kaliteyi Yeni Yetişmiş Genç İşgücü ile Karşılayabileceklerini Kaydetti.

Hisarcıklıoğlu: İş Dünyası Gençlere İstihdam Yaratmalı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; iş dünyasının, gençlere istihdam yaratmak zorunda olduğunu belirterek, üretimi, verimliliği ve kaliteyi yeni yetişmiş genç işgücü ile karşılayabileceklerini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, mesajında, "Büyük Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da yaktığı meşalenin ışığında, daha çok çalışmayı, daha başarılı olmayı birinci hedefimiz yapmalıyız" dedi.

Türkiye'nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinin başında geldiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, "Ülkemizin bu genç nüfusuna armağan edilen bu bayramın önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bir milletin istikbalinin en temel teminatı olan gençlerin, eğitilmesi ve üretimde kaliteli ve nitelikli bir donanıma kavuşmaları en önemli çalışma alanımız olmalıdır" diye konuştu. "Büyük Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da yaktığı meşalenin ışığında, daha çok çalışmayı, daha başarılı olmayı ve milletimizi dünyanın saygın ve güçlü devletleri arasına kabul ettirmeyi öncelikle gençler olmak üzere hepimiz birinci hedefimiz yapmalıyız" diyen Hisarcıklıoğlu, işletmelerin rekabet ortamı içinde var olabilmeleri ve geleceği karşılayabilmeleri için garantilerinin gençler olduğunu belirtti. (ANKA)

Kaynak: ANKA