Hisarcıklılar Bayramı Ekmeksiz Geçiriyor
Haberler » Yerel » Hisarcıklılar Bayramı Ekmeksiz Geçiriyor - Haberler

Hisarcıklılar Bayramı Ekmeksiz Geçiriyor

Hisarcık ilçesinde her bayram olduğu gibi ekmek fabrikalarının ekmek çıkarmaması ve lokantaların kapalı olması sonucu vatandaşlar Ramazan Bayramı'nda da yemeksiz ve ekmeksiz kaldı.

Hisarcıklılar Bayramı Ekmeksiz Geçiriyor

ilçesinde her bayram olduğu gibi ekmek fabrikalarının ekmek çıkarmaması ve lokantaların kapalı olması sonucu vatandaşlar 'nda da yemeksiz ve ekmeksiz kaldı.

Yıllardır her dini bayramda aynı sıkıntının yaşandığını ve bugüne kadar hiçbir çözüm üretilmediğini ifade eden vatandaşlar, " İlçemizde iki ekmek fabrikası bulunmasına rağmen Kurban ve Ramazan bayramlarında belediye tarafından nöbetçi fırın bırakılmaması yüzünden yıllardan beri dini bayramlarda birçok vatandaş ekmeksiz kalırken, lokantalarında kapalı olması dışarıdan gelen misafirlerin aç kalmalarına neden olmaktadır. Özellikle yerli halk bayram süresince tüketeceği ekmeği kendisi yaptığı için sıkıntı olmuyor. Bayramda ekmek çıkmadığını bilenler bayram öncesi yeterli sayıda ekmek stok ederken, bayramda ekmek çıkmadığını bilmeyenler ise market market dolaşarak ekmek arıyor. Ekmek bulamadığı zaman kepekli ekmek alıyor ya da komşusundan ekmek istemek zorunda kalıyor. Bu soruna yetkililer bugüne kadar kulak tıkayıp hiçbir çözüm getirmediler. Ne afet, ne savaş ne de deprem var, ama belediyeler yıllardan beri fırınlara nöbet sistemi getirmeyerek dini bayramlarda halkı ekmeksiz bırakarak sıkıntı yaşamalarına neden olmaktadır. İlçemiz bayram süresince adeta mahrumiyet bölgesini andırıyor.

" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

(MU-EFE-

20.08.2012 23: 20: 16

TSI

NNNN - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler