Hisarcık'ta Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu Toplantısı

Hisarcık'ta Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu Toplantısı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, kurulma aşaması tamamlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu toplantısı yapıldı.

Hisarcık'ta Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu Toplantısı

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, kurulma aşaması tamamlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu toplantısı yapıldı.

Türk Silahlı kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ile ilçe halkı arasındaki gönül bağının güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla kurulma aşaması tamamlanan kurulun ilk toplantısı Hisarcık Ziraat Odasında gerçekleştirildi.

Toplantıda Onursal Başkan İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş olurken, Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Genel Sekreter, Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Tayfur Kurum, üyeler ise Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı. Ali Tosun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurcan Türkdoğan ve Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mehmet Ali Uludoğan olarak belirlendi.

Gerçekleştirilen toplantıyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Tuncay Karataş," Vakfın faaliyetleri, çalışmaları ve ülkemize sağladığı katkılar hakkında ilçemiz ve köylerinde tanıtıcı faaliyetler düzenleyerek, bağış yapacak kişilerle Vakfın birebir Türk Silahlı Kuvvetleri ile olan gönül bağını anlatmak ve güçlendirmek olacaktır. Vakfa bağlı milli silah, makine üretimi yapan ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN gibi milli projelere verdiği desteklerle ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayan çalışmaları ve tanıtımları yapmak üzere Fahri Tanıtım Kurulu olarak ivedilikle aldığımız görevin vatan görevi olduğu bilinciyle çalışmalara başlanacaktır. Vakfımıza yapılacak olan bağışlarla, milli silah üretimimiz artacak dış güçlere bağımlılık ortadan kalkacak, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yapılacak her bağış maddi destekten ziyade vatan sevgisinin göstergesi olacaktır" dedi. (MA -EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA