Hisarcık'ta Keskin Virajlar Kaldırılıyor

Hisarcık'ta Keskin Virajlar Kaldırılıyor

Hisarcık'ta Keskin Virajlar Kaldırılıyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Gediz karayolunda bulunan tehlikeli virajlarda Karayolları ekiplerinin yol genişletme ve dolgu çalışmalarına başladığı bildirildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Gediz karayolunda bulunan tehlikeli virajlarda Karayolları ekiplerinin yol genişletme ve dolgu çalışmalarına başladığı bildirildi.

Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğü ve Emet Karayolları 148.Şube Şefliğine bağlı ekiplerin sık sık kazaların yaşandığı ilçe çıkışındaki Hisarcık-Gediz karayolunda 4 kilometrelik alanda bulunan virajlarda yol genişletme ve dolgu işlemlerine başladığını söyledi.

Yaklaşık iki ay sürecek çalışma sonucu yolun kullanıma hazır hale geleceğini aktaran Çalışkan,"Kaza ve taş düşmelerine karşı tehlike arz eden yolun, karayollarına bildirilmesi üzerine yapılan tetkikler sonucu buranın temizlenmesi için çalışmalara başlandı. İmam Hatip Lisesi binasının altında bulunan virajda çalışmalar başladı. Buradan alınan toprak malzemeler dolgu amacıyla Yukarı Yoncağaç köyü altındaki diğer viraja dökülüyor. Çalışmalar sonunda tehlikeli virajlar oltadan kaldırılacak ve yolun genişliği 12 metreye kadar çıkacak. Virajların ortadan kaldırılmasıyla birçok kaza riskinin de önüne geçilmiş olacak. Canla başla çalışan Karayolları ekiplerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.(MA-EFE) - KÜTAHYA

Hisarcık'ta Keskin Virajlar Kaldırılıyor
Hisarcık'ta Keskin Virajlar Kaldırılıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title