HİSARCIK HASANLAR'DA HAŞŞAŞ OPERASYONU

HİSARCIK HASANLAR'DA HAŞŞAŞ OPERASYONU

Kütahya'nın Hisarcık İlçesi'ne bağlı Hasanlar Beldesi'nde, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda kapsül halinde 2 bin 232 kök haşhaş bitkisi ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Hasanlar Beldesi'nde kaçak haşhaş bitkisi ektikleri belirlenen H.K. (47), S.K. (45) ve A.G. (73), U.G'nin (68) tarlasındaki

HİSARCIK HASANLAR'DA HAŞŞAŞ OPERASYONU

Kütahya'nın Hisarcık İlçesi'ne bağlı Hasanlar Beldesi'nde, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda kapsül halinde 2 bin 232 kök haşhaş bitkisi ele geçirildi.


Edinilen bilgiye göre, Hasanlar Beldesi'nde kaçak haşhaş bitkisi ektikleri belirlenen H.K. (47), S.K. (45) ve A.G. (73), U.G'nin (68) tarlasındaki toplam 2 bin 277 kök kapsül halindeki haşhaş bitkisine jandarma tarafından el konuldu. Jandarma tarafından gözaltına alınan şahıslar, 'Kışlık haşhaşı tarlamıza yemek için ekmiştik. Daha sonra büyüyüp kapsül haline gelince de tohumunu almak için beklettik. Kaçakçılık yapmak gibi bir niyetimiz yoktu' dedi.

Emet Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadeleri alınan şahıslar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yetkililer, el konulan haşhaş kapsüllerinin yakılarak imha edileceğini belirtti.
haber:yunusov(hisarcıkhaber)