Hisarcık Belediyesi'nden 'Atık Giysileri Toplama' Projesi

Hisarcık Belediyesi'nden 'Atık Giysileri Toplama' Projesi

Hisarcık Belediyesi'nden 'Atık Giysileri Toplama' Projesi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Hisarcık Belediyesi, ‘Atık Giysileri Toplama’ projesiyle ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları sayesinde vatandaşların evindeki kullanılmayan giysi atıklarını toplayıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturmayı amaçlıyor.

Hisarcık Belediyesi, 'Atık Giysileri Toplama' projesiyle ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları sayesinde vatandaşların evindeki kullanılmayan giysi atıklarını toplayıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturmayı amaçlıyor.

Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Belediye ile Teamtex Tekstil Sanayi Ticaret Anonim Şirketi arasındaki protokol çerçevesinde ilçenin 6 farklı noktasına yerleştirilen kumbaralarda toplanan evlerde kullanılmayan giysi, ayakkabı ve konfeksiyon atıklarının bir merkezde ayrıştırıldıktan sonra, kullanılabilir durumdakilerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını söyledi.

Başkan Çalışkan, "İleri ki günlerde kumbaraların sayısını arttıracağız. Bu uygulama ile zor durumda olup, kendi imkanlarıyla kıyafet alma gücüne sahip olmayan vatandaşlara, evlerimizdeki kullanılmayan ayakkabı ve kıyafetleri ulaştırmayı, bir yandan da giysi atıklarının doğrudan çöpe gitmesine engel olmayı amaçlıyoruz. İlçemize hayırlı olsun" dedi.(MA-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title